işinize yarayacak 4 önemli bilgi....

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 numarayı kendi aracımda 2 kez denedik. 1. sinde oldu. 2. sinde olmadı. ayrıca arabaların yedek anahtarı kumandalı değilki

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) Telefonum kilitliyken 112'yi aradım, aranıyor gerçekten...
Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa ve
acil bir durum var ise, 112'yi çevirin. Var olan herhangi bir şebeke
bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha ilginci, tuş takımınız kilitli
olsa dahi, 112 çevrilebilir.

2) EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ
Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, aradaki mesafe
ne olursa olsun, o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25- 30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karşı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız açılacaktır ve Bagaj için de geçerlidir.

3) GİZLİ PİL GÜCÜ :
Eğer cep telefonunuzun pil seviyesi çok düşükse ve acil bir
telefon bekliyorsanız; Nokia’lar, rezerv pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu, rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde %50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

4) 444 0 911
Türkiye'deki tüm hastaneler aynı numarada birleşti. Acil durumlarda " 444 0 911 " numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte " 444 0 911 " numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan (0212) 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek. Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden doğrudan "444 0 911 " aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

alıntıdır arkadaşlar...Bende 2numarayı akşam deneyeceğim..

3.bilgi nedir söyliyim.eski 3310 lar v.s. biraz teknik yardımıyla 2 hatlı hale geliyordu *3370# muhappetide hatlar arasındaki geçişi sağlar yani birinden birine geçmek için dediğiniz yöntem kullanılır onun harici ekstra pil gücü olması için ayrı bi batarya lazım bence :D:D

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu konu kapatılsın.yanlıs yonlendırılıyor okuyanlar.burada ıse yarayacak tek bılgı telefonun hatlı yada hatsız 112 yı arayabılıyor olması.bunun harıcındekıler hıkaye

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede yanlış yönlendiriyor. Birinin aklında kalır falan 911 Amerika mı burası. 444 0 911 7 tane rakam çevireceğime acil bir durumda 3 tene rakam çeviririm(cep telefonuyla 11 tane rakam çevirmek gerekiyor onu çevirene kadar 112 den sorunuma çare bulurum ben :)
2 numara Honda da denendi olmuyor o da şehir efsanesi.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 yi hiç denemedim ama olanaksız olduğunu biliyorum, neden ? mantık çerçevesi içinde anlatayım sizlerde eminimki katılacaksınız,

Benim anahtarım 420MHZ gibi bi frekanstan yayın yapıyor ve düğmesine basınca etrafına bir kod gönderiyor, eğer araca yakınsam aynı firekanstan gönderilen kodu aracım alıyor ve kod doğru ise kapıları açıyor,

şimdi bu telefondan neden olmaz, birbirinden uzak iki telefonda iletişim kurduğunuzda diğer taraftan mikrofona gelen ses dalgaları alınır, dijital sayılara dönüştürülür , veri olarak aktarılır, diğer telefon bu verileri alır dijital veriyi ses dosyasına dönüştürür ve kulaklığa verir, eee ? karşıdan bir aracın kumanda düğmesine bastığınızda belirli bir frekanstan yayılan kodu elinizde tuttuğunuz telefonun mikrofonu algılayamaz, dolayısıyla karşıya gönderemez, olanaksız ama hadi gönderdi diyelim, karşı taraftaki telefonun hoparlörüne gelen ses 420 MHZ dan yayın yapmayacağı için araç bunu aldılamaz :D

o zaman size bir örnek daha vereyim :D şimdi siz evinizde otururken cep telefonunuzun ses kaydedicisini açınız, sonra yanında aracınızın kumandasının açma tuşuna basınız sonra kaydı durdurunuz, sonra aracınızın başına gidip cep telefonunuzda kaydedilen ses dosyasını çalıştırınız :D bakalım kapılar açılacakmı, yukardaki 2 nolu madde doğru olsa alın size cebinize yüklü uzaktan kumanda yaptım :D

inanmayın :D

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
o zaman size bir örnek daha vereyim :D şimdi siz evinizde otururken cep telefonunuzun ses kaydedicisini açınız, sonra yanında aracınızın kumandasının açma tuşuna basınız sonra kaydı durdurunuz, sonra aracınızın başına gidip cep telefonunuzda kaydedilen ses dosyasını çalıştırınız :D bakalım kapılar açılacakmı, yukardaki 2 nolu madde doğru olsa alın size cebinize yüklü uzaktan kumanda yaptım :D

inanmayın :D

+9999 basarılarının devamını bekliyoruz. :)

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 numarayı geçen akşam discovery channel de de denediler ama olmadı ve imkansız olduğu söylendi!

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et