İzmirli arkadaşlara çok önemli uyarı....

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konuyu burada açmamın sebebi burada teknik sorunlar tartışıldığı için her gün daha çok kişi tarafından ziyaret edilmesidir. Moderatör arkadaş dilerse konuyu uygun yere taşıyacaktır.
Yılbaşından beri İzmir sirgeli kavşağı (opel egem kavşağı) ile belkahve arasında kalan ankara caddesinde hız limiti 70 km olarak belirlenmiş ve heryere radar uyarısı konmuştur. Ancak herkes buranın 90 km hız limitinde olduğunu zannedip ona göre gitmektedir. Ben geçen hafta elime geçen tebligatta 96 km ile 51/2b den (hız sınırlarını %30 dan fazla aşmak) 237 tl ceza aldığımı gördüm. Sinirimden çıkıp radarı aradım ve buldum. 35 HT ... PLAKALI MAVİ HYUNDAİ ACCENT (ERA DEĞİL BİR ÖNCEKİ KASA!) gezici radar olarak milletin canını yakmaktadır.! Bu araç opel egemin önünden bel kahveye kadar ring yapmaktadır. Bu yüzden değerli arkadaşlarımı hız yapmamaları konusunda uyarırım. Hızlı araba kullanmaya karşıyım ama ortası bölünmüş 3 geliş-3gidişli ve yayaların karşıdan karşıya geçemediği bu yolda hız sınırının 70km olması beni çıldırtıyor. Bu resmen bir tuzaktır. Dikkatli olun.
Aynı uygulama altınyoldada var bu arada. Her yere radar uyarası işareti koymuşlar. Ama kimse farkında değil her kes 90-100 ile gidiyor. Ben, canım yandığı için 70 i geçmiyorum ve trafiğe engel olduğumu söyleyebilirim. Sağ şeritten giderken bile kamyonlar arkamdan selektör yapıyorlar... :(

Son düzenleme:

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde o yolda hız sınırı 60km. ancak 70 e kadar müsade ediliyor. Bir tanıdığımda o yolda 119 km hızla radara girdi geçenlerde. Uyarın için sağol dikkatli olmak lazım.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir klasiği her dakka ceza yeme şansınız var.bıktım bu cezalardan!!! otoban yaptılar tünelde 70 km yazıor 70 le gidiosun kamyonlar sellektör yapıor. umarım tünelden sonraki bölümlerde (özellikle çiğli kipa önüne kadar olan kısımda) gezici radar yoktur :)

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir klasiği her dakka ceza yeme şansınız var.bıktım bu cezalardan!!! otoban yaptılar tünelde 70 km yazıor 70 le gidiosun kamyonlar sellektör yapıor. umarım tünelden sonraki bölümlerde (özellikle çiğli kipa önüne kadar olan kısımda) gezici radar yoktur :)

otobanda belli kısımlarda sabit radar var kamera ile tespit edip ceza yazıyorlar.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
doğrudur, ancak herkesi durdurmaları çok zor , size denk gelmiş :) yine de dikkatli olmak lazım hergün kullandığım yol ve gezici radar ı görünce frenliyorum mecbur :)
sahil şeritlerinde de aynı uygulama var, şehir içi olduğu için hız sınırı bölünmüş yol da olsa yasa gereği bu şekilde...

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudur, ancak herkesi durdurmaları çok zor , size denk gelmiş :) yine de dikkatli olmak lazım hergün kullandığım yol ve gezici radar ı görünce frenliyorum mecbur :)
sahil şeritlerinde de aynı uygulama var, şehir içi olduğu için hız sınırı bölünmüş yol da olsa yasa gereği bu şekilde...

durdurmuyorlar zaten. ceza makbuzu adresime tebliğ edildi :(
asıl anlatmak istediğim şu; belirttiğim güzargahlarda hız sınırı 70 km uyarısı vardı zaten. Ama yeni olan bu tabelaların altına "radarla hız kontrolu yapıldığını" belirten uyarılar konmuş. Eskiden bu yolda bu uyarılar yoktu. kanun gereği radarla kontrol yapılacaksa önce uyarmalrı gerektiğini biliyoruz zaten. Ben bu yolda 70km hızın üstünde gitme alışkanlığı olan arkadaşları uyarıyorum. Bundan sonra cezlar havada uçacak yani... Sahil yolu zaten yıllardır bildiğimiz bi yer. Bahsettiğim ankara caddesinde de vardı daha önceleri. Ama ana yolda değil yan yolda citroenin önünde yapılırdı.

Son düzenleme:

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yol meskun mahal sayıldıgı için 70 km hız sınırı var. Maalesef insanlarımız yayanın geçmesinin yasak oldugu yerlerden geçmeyi çok sevdigi için dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum. Özellikle yaşlı insanlarımız hep olmadık yerlerden geçmeye çalışıyorlar.

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara hız sınırlarını 10 km kadar arttırmak fikri atılmıştı ortaya. sonra ne oldu sonucu bilmiyorum. hala fordun model-T sinin zamanından kalma hız limitleri kullanılıyor.artık araçlar daha güvenli durma zamanlarına ve daha iyi yol tutuşlarına sahipler. buda ayrı konu tabi...hayır birşey değilde 3-4 gündür bu yolları 70 le gidiyorum ve gerçekten sıkıcı bi durum. 19 yıllık ehliyetim var ve sanırım en az 15 yıldır araç kullanıyorum. sağ şeritte kendimi tıngır tıngır giden acemilere benzetiyorum. insana koymuyor değil hani :)

İlginç ; şu an abim aradı. Bornova forumdan dönüyormuş ve radarın tam arkasından gidiyormuş :). Herkese yazıyor diyor.. Aman dikkat....

Son düzenleme:

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yediğimiz trafik cezalarını tc kmilik veya plaka sorgu ile netten bakabileceğimiz yer varmı?