Kaç Kişiyiz

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aşağıdaki şiir herşeyi açıkça belirtiyor...

ATATÜRK'TEN SON MEKTUP
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Siz beni hâlâ anlayamadınız,
Ve anlayamayacaksınız çağlarca da,
Hep tutturmuş "yıl 1919, Mayısın 19'u" diyorsunuz,
Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övünüyorsunuz.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak bu değil,
Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bırakın o altın yaprağı artık,
Bırakın rahat etsin anılarda şehitler,
Siz bana neler yaptınız ondan haber verin,
Hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak yerinde saymak değil,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bana muştular getirin bir daha,
Uygar uluslara eşit yeni buluşlardan;
Kuru söz değil iş istiyorum sizden anladınız mı,
Uzaya Türk adını Atatürk kapsülüyle yazdınız mı,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak avunmak değil,
Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hâlâ o acıklı ağıtlar dudaklarınızda,
Hâlâ oturmuş 10 Kasımlarda bana ağlıyorsunuz,
Uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın,
Uluslar, fethine çıkıyor uzak dünyaların.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak göz boyamak değil,
Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız,
Laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil,
Bilim ağartsın saçlarınızı, kitaplar,
Ancak böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak ağlamak değil,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Demokrasiyi getirmiştim size, özgürlüğü
Görüyorum ki hâlâ aynı yerdesiniz hiç
ilerlememiş;
Birbirinize düşmüşsünüz halka eğilmek
dururken,
Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız
gülen,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak işitmek değil,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Arayı kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla,
Bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla,
Bu vatan, bu canım vatan sizden çalışmak ister,
Paydos öğünmeye, paydos avunmaya, yeter,
yeter,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mustafa Kemal'i anlamak aldatmak değil,
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
Halim Yağcıoğlu[/FONT]

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
T.C toprakları üzerinde yaşayan bu Devlet sayesinde ekmek yiyen bi insanın Atatürkçü veya Laik olmaması gibi bişey olamaz zaten M.Kemal Atatürk ve cephede savaşan arkadaşları sayesinde bu Ülke bu günlerinde
Geçmişini görmeyen geçmişini kabul etmeyen İnsanlar asla ilerleyemezler bence o yüzden bende Atatürkçüyüm bende Laik im dememe gerek yok ben inanıyorumki 70 veya 75 milyon Türk vatandaşının hepsi Atatürkçü ve laik dir aksi olamaz zaten

kickergls

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Laiklik, devlet yönetiminde her hangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.

Laiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti demektir.(1930)

Laiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.(1930)
Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz.(1926)

işte Laikliğin anlamı bu.Din işlerini devlet işlerinden ayrılması.

Yasamızda devlet dairelerinde ve üniversitelerde başörtüsü ile okumak,çalışmak yasak dendiyse öyle okunmalıdır.

Elbette kimsenin namusunda gözümüz yok ama nedense namus başörtüsü ile simgelenir oldu.Başörtüsü takıpta okula okumaya gidince bayan hiç erkek bakmıyacak ilgilenmeyecek rahat bırakacaklar sanıyor.Sen zaten namusluysan.Her önüne gelene kuruk sallamıosan zaten kimse pek ilgilenmez senle.Herneyse konu sapmasın..

Çalıştığım işyerinde 5 vakit namaz kılmıyorsam bu benim seçimimdir kimse bana 5 vakit namaz kılmadığım için yüklenip zor işler veremez..Ama veriliyor işte..

Ülkemizde hala şeriat ı savunan vede biz laik iz diyen yalancılar var..

Bu insanlar bu ülkenin ilerlemesini istemiyor ve ben bunların çoğuna acaip kızıyorum.

Adam kadın kısmı çalışırmı diyor yaa.Niye olmasın severken kadını adam yerine koyuyoruzda ekonomik özgürlüklerini kazanmak istediklerinde neden karşı çıkıyoruz...Neden zorluyoruz onları kapanmaları için..Şartmı kapanması kapanmayınca kıldığı namaz ibadet sayılmıyomu millet kötü damgamı vuruyor..

Neyse konuyu uzatmayayım.İşte anlayın Atatürk ü çok severim keşke imkan olsaydıda bu günlere kadar yaşasaydı...

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şimdi fafklı bir ı.p.'den girdim.858677 görünüyor.

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atatürkçülük buraya yazmakla olmaz tabiki ama Atatürkçüysen buraya yazabilirsin. Bir ton yaz1 yazacag1n1za buradayim yazabilirdiniz.

"Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil."
Yani hem sözle hem hem özle olur demis ulu önder. Özünüzü bilemeyiz ama sözünüz burada olsun bari..
Çok mu zor..

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atatürkçülük buraya yazmakla olmaz tabiki ama Atatürkçüysen buraya yazabilirsin. Bir ton yaz1 yazacag1n1za buradayim yazabilirdiniz.

"Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil."
Yani hem sözle hem hem özle olur demis ulu önder. Özünüzü bilemeyiz ama sözünüz burada olsun bari..
Çok mu zor..

yanlış noktadan bakıyosun.bizim düşüncemiz yazıyla Atatürkçü olunmayacağı.misal bi insan şeriatçıda olsa buraya "bende Atatürkçüyüm" yazınca sen inanırsın.ee senin ne çıkarın var bu işten?buyüzden
Atatürkçülüğü ele ayağa sitelere düşürmemek için bu güzel şiirden örnekler verdim ayrıca bu şiirdeki sözler Atatürk e ait değildir...