kalorifer problemi

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde ben şöyle bir duyum aldım normal motor suyunu boşaltıp bildiğimiz çamaşır sodasını suda eriterek motora dolduruyoruz 10-15 dakika çalıştırıp boşaltıp antifirizli su ilave ediyoru. Sorun yok bu olayın olma ihtimali ne kadar sizce...

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar bugün petek söküldü ve yenisi orjinali ile değiştirildi. Sonuç malesef eskisinden daha kötü hiç sıcaklık gelmiyor ne iş anlamadım birde radyatöre 200 ytl işçilik 100 ytl demezmi servis kafayı yedim ulan ben bu paraya arabaya doğalgaz döşetirim dedim beş para vermeden çıktım geldim. Yarın yine götürüp baktırıcam bakalım ne olacak 2 gündür halledemediler. Anlayan arkadaşlar başka ne olabilir arıza sebebi yardımcı olursanız sevinirim...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım petek gırıslerıne yandakı kapaktan bakınız sıcak su gelıyormu
eskısıne yapılacak ıslemı yazdım bozdan yere okadar para vermıssın kırec cozucu bu ısı cozuyor sadece petege uygulayacaktın araca degıl
motor ıcınden ve ve arac ıcınden boruları kontrol et yaz lutfen senın petege ozaman sıcak su gelmıyor yada sıralı sıstem lpg varsa tesısatta hata var donus hatalı olabılır devırdayım yetersız gelebılır vs...

umittosun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba aynı sorun la bugun bende karsılastım daha dogrusu uzun zamandır bu sorun vardı ama ben pek kaale almadım bugun servise gittim kalorifer radyotorunun tıkalı oldugunu söylediler ama benim canımı sıkan arabanın almanyadan gelmiş olması klımasız olması ve bu kaloriferin turki gm stogunda bulunmaması acaba temizleme mumkunmu bilgileriniz için teşekkür ederim

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kalorifer ısıtıyor ama 2 kademede ıslık sesi geliyor nedendir ustalarım???
motor sıcakken geliyor..ve 1 e alınca 1 de de geliyor..

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petek benimde tıkalıydı,temizlettim ve hemen orada denedik ısıtmadı. fazla kireç çözücüde atamadık, delinebilirdi. yenisini taktık süper oldu. dışarısı -10 derken 15 dk sonra fanı sadece 1. kademede tutuyorum yoksa soyunmamız lazım

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vall kirec cözüü koymak tehlikeliarkadaşlar..sonucta petek aliminyum..kirec le tıkanan yerler kirec cözücü ile temizlenmdiğinde inceliyo.zaten ince su kanalları cok kalın bişey değil..ben ilk denemiştim vec.b kasada sonra delindi olmadı..ben garanti işe bakarım değişitirim sorun olmaz...allah muhafaza opel in fanı gec acıyor..eski kasalar 103 derecede fan acıyor ve suyun basıncını siz dişünün bi müşterimin patlamış radyatörü.hem ayağı yanmış hem göğüslük tesisatınnda hasar meydana gelmiş..su göstergelere kadar girmiş..yazık oldu

umittosun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bugun peteği soktük sulandırılmış asit ile biraz temizledik sonra bir kaç kere basınlı su verdik ve asitle temizliği bir kaç kez daha yaptık ve su an arabanın içi saunaya döndü ilk önce tavsiyesi için harun abime ve sonrada emeği geçen mustafa ustuya çok teşekkür ederim ...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Lpg montajını yaptıktan sonra arabadan bir antifiriz kokusu gelmeye başladı...Montajı yapanlara götürdüm sorunu söyledim sızıntı falan yok abi dediler montaj sağlam dediler..Motor ısındıktan sonra koku çıkmaya başlıyor...Yalnız içerden değilde camı açtığımda dışarıdan duyuluyor koku...Neyse bu şekilde kullanmaya devam ettim..Yağmurlu havalarda içerideki buharı atmak için kaloriferi açtım ama buhar için bir çare olmadı .....Sıcak üflemesine rağmen camdaki buharı almadı ve halen almıyor...Dün rastgele arabanın suyuna baktığımda şok oldum su neredeyse sıfırlanmış...Hemen ilave ettim...Şuan fazlasıyla hissedilen antfriz kokusu ve sürekli eksilen suyum var..Sizce bu sorunlar kaloriferlemi alakalı.....?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arabanda alınan t de ya hatalı montaj var yada antıfırızı aracın motor uzerıne bosaltıklarından ısınınca belırlı zaman koku olabılır ancak su eksıltmesı normal degıl tesısatı tekrar gozden gecırın bazen lpg su baglantılarında yanlıs tesısattan arabada bu sorunlar oluyor ısıtmama sorunuda olabılır donus degıl gelıs yonunden baglantı yapmıs olabılır