Kapıyı açmayan yedek anahtar

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 anahtarım var ikisi de uzaktan kumandalı.
1 tanesini 6 sene hiç kullanmadım. Dun pili bitmiş olacağından kapı kilitine sokarak denedim. Donmedi ve kapıyı açmadı. Ancak diğer açıyor. Anahtar hiç yere düşmedi. Gayet sağlam. Pili bitse bile manuel olarak açması gerekmez mi?

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
6 sene uzun bir süre..bu süre içinde hem kullandığınız anahtarın hemde kilitin şifresi biraz aşınmıştır o nedenle diğer anahtar açmayabilir..

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 tanesini 6 sene hiç kullanmadım. Dun pili bitmiş olacağından kapı kilitine sokarak denedim. Donmedi ve kapıyı açmadı. Ancak diğer açıyor. Anahtar hiç yere düşmedi. Gayet sağlam. Pili bitse bile manuel olarak açması gerekmez mi?
kumandanın beyni sıfırlanmıştır.anahtarı kontağa takın ve kontağı açın,açma kapama düğmesine basın kumanda kendini güncelleyecektir.Bizimde başımıza gelmişti.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumandanın beyni sıfırlanmıştır.anahtarı kontağa takın ve kontağı açın,açma kapama düğmesine basın kumanda kendini güncelleyecektir.Bizimde başımıza gelmişti.

çok teşekkürler. Yarın deneyeceğim.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esasında anahtarları değişimli olarak kullanmak lazım.Anahatar kilide kilit anahtara uyum sağlıyor.

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline ince bir zimpara al ve keskin koseleri zimpara ile yuvarla alsana kullanilmis anahtar eger kodundan diilse bunu dene keskin koseleri hafifce zimparala acilacaktir ok kolaygelsin..
Barboros Serin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anahtarı kapı kilitine sokunca açması gerekirdi. Bunun pille alakası yok. Pil uzaktan kumanda için. Benim anahtarın pil yuvasında zaman zaman kirlenme oluyor. Bu durumda uzaktan kumanda devreye girmiyor ama kapıyı manuel olarak açabiliyorum.

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı kapı kilitine sokunca açması gerekirdi. Bunun pille alakası yok. Pil uzaktan kumanda için. Benim anahtarın pil yuvasında zaman zaman kirlenme oluyor. Bu durumda uzaktan kumanda devreye girmiyor ama kapıyı manuel olarak açabiliyorum.
bizim arabaların kumandasının içinde bir chip war ve chipin diğer karşılığı kapıda ve kontakta var. o chipin kapıyı açması veya arabanın çalışması için karşıklı iki chipin birleşmesi gerekiyor.Kumandanın pili zayıf olduğu için kumandadaki chip görevini yapamıyor.Anahtardaki chip ile kontaktaki chipin birleşmesi gerekiyor.yoksa araba çalışmıyor .Aynı şekilde kapı için geçerli kapının chip ile anahtarın chip birbirini görmesi gerkiyor.
SAYGILARIMLA

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabaların kumandasının içinde bir chip war ve chipin diğer karşılığı kapıda ve kontakta var. o chipin kapıyı açması veya arabanın çalışması için karşıklı iki chipin birleşmesi gerekiyor.Kumandanın pili zayıf olduğu için kumandadaki chip görevini yapamıyor.Anahtardaki chip ile kontaktaki chipin birleşmesi gerekiyor.yoksa araba çalışmıyor .Aynı şekilde kapı için geçerli kapının chip ile anahtarın chip birbirini görmesi gerkiyor.
SAYGILARIMLA

anahtarın içinde chip var ve kapıda chipin karşılıgımı var:kop:

arkadaşım bilmeden yorum yapmayalım.

o chip sadece kontakta gecerli olur.

ayrıca pil bitse sadece uzaktan kumanda calısmaz.
chiple hiç bi alakası yok pilin!!!

8 senedir bu anahtarların chip işiyle ugrasıyorum ilk defa böyle bi yorum duydum:) :)

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarın içinde chip var ve kapıda chipin karşılıgımı var:kop:

arkadaşım bilmeden yorum yapmayalım.

o chip sadece kontakta gecerli olur.

ayrıca pil bitse sadece uzaktan kumanda calısmaz.
chiple hiç bi alakası yok pilin!!!

8 senedir bu anahtarların chip işiyle ugrasıyorum ilk defa böyle bi yorum duydum:) :)
geçen sene banada özel serviste bi usta sölemişti bende burada paylaştım.öğrendiğmiz iyi oldu.