KATALYSATOR iptali_?

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akşam üzeri baktım vitesin sol altına dogru bi demir gibi bi parca aynı elfireni ceker gibi cekıosun
tek kelimeyle müthiş bişey olmus
paspasın biraz ustu vitesinde biraz sol altında bi yer

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akşam üzeri baktım vitesin sol altına dogru bi demir gibi bi parca aynı elfireni ceker gibi cekıosun
tek kelimeyle müthiş bişey olmus
paspasın biraz ustu vitesinde biraz sol altında bi yer

valla bastan beri okudum ama tam olarak neye cvp verdiğini anlayamadım :D

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişeye cvp vermıdıgım yok.. vananın nerden devreye sokuldugundan bahsettim... nesini anlamadın

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl oluorsa susturucuyu devre dısı bırakıor

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar katalitik konvertör daha temiz egzost gazı atmak için takılmıştır.sökülmesi marka ve modele göre problem yaratabilir veya yaratmaz vectra gt de oksijen sensörü dediğim egzost gazı içersindeki yanmış ve yanmamış yakıt oranını ölçer ve motor beynine bunu iletir.beyin duruma göre enjektörleri kontrol ederek yakıtı kısar veya açar çalışma şekli bu
şimdi gelelim konvertöre oksijen sensörü katalitikten önce gelir ge orada sıkışan gazı ölçer .fakat biz konvertörü söküp atarsak oradan geçen gaz rahatlar ve oksijen sensörünün doğru okumasını engeller buda yakıtı zayıf görmek ve benzine yüklenmek oluyor buda yakıtın artmasına neden oluyor zaten söküldüğünde gelen performansda bu bence sökmemek en doğrusu...saygılar
:good: :alkis:

edeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar ben bugün arabana 3 aydır meydana gelen fazla yakıt ve perfonmans düşüklüğüne yasadığım ve malesefki sorunu bulamadıklarından ( vectra otomotik şanzıman cd ve 120000 km )de araç herhangi bir arıza vermediğinden ustanın tavsyesi üzerine katalit konvertoru söktürdüm ve yerine susturcu taktırdım bu arada carbon clerda yaptırdım ancak sökülen mevcut katalit convertörü aldım yanıma bugün 45 km yol yaptım ve perfonmas veya yakıt değişmedi ama eksoz sesi fazlalaştı bu konudaki fikrimi bir kaç gün sonra yapacağım testlerin neticesinde burada sizlerle paylaşacağım ancak bu sesi beğenmedim onu söyleyeyim....

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç muayenesinden geçmez, ve satarken problem oluomuş, benzin artıomış, bende söktürmeyi düşündüm ama korktum bunlardan sonra...
walla tam artıları ve eksilerini öğrenirsem bende yapıcam...
saol konuyu açtığın için

benim ustamda tam tersine söktürme performans düşer kalsın dedi yoksa bu hafta söktürüyodum ben herkes farklı bişeyler söylüyo sanırım denemeden tam sonuç görmek imkansız

Bunların yanında bide arıza ışığı yanma olayı var. Peki onu nasıl halledeceksiniz. Bende iptali düşündüm ama bı ışık olayı canımı sıktı. Fikirlerinizi bekliyorum.

ben bi egsoztcuya gitmistim, bana yukarda dediklerimi soylemisti. kalkista falan sorun yaparmi sormadim. ama vites gecislerini yuksek devirde yaparsan kalkista sorun olmaz tahminim aksine daha iyi olur
eksoz muaynesinde sorun çıkmaz.96 astra f de söktürdüm. yakıt aslında bir miktar artar. ancak katalitiği tıkanmış bir araba çok yaktığından, katalitik söküldüğünde rahatlar. bu yüzden yakıt azalır gibi görülebilir. Alt devirler cansızlaşır, üst devirler güçlenir. çok bariz bir şekilde fark etmez,kalkışta sorun yaratmaz. yüksek model opeliniz varsa lamba yanar, bu ışık iptal edilebilir. çok çok az eksoz sesi artabilir. eğer eksoz sesi artsın istemiyorsanız eksozcularda katalitiğin yerine ufak bir eksoz daha takıyorlar. performansa katkısı var arkadaşlar katalizatörün iptal olmasının. ama çevreye zararlı gazlar daha fazla çıkıyor. ama orjinal katalizörlerin fiyatı dudak uçuklatacak kadar yüksek... ben 1 senedir katalitik sökük geziyorum 1 sorun yok. yakıtta birşey farketmedim.