Kaza yaptım ,servis arkadaşlar yardımm

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekerlek kısmı falan da hasar almış şimdi gördüm.bence yaptırdığına değmicek.kapı baya hasar almış.ikici eli falan da kalmicak ki sanayi de bence ön tarafta da hasar olduğundan 10milyara yaklaşır.biraz hız warmış ne diyelim tekrar çok geçmiş olsun...

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş öncelikle cok gecmiş olsun diyorum ben senin yerinde olsam hemen kasko yaptırıp öyle servise götürürüm tabi ki inşallah zabıt tutulmadıysa tabi yoksa 5 milyardan aşa yapılmaz.

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt_35li' Alıntı:
bence sanayide fazla tutma diğer sağlam parcalarıda calarlar bence satma kardes cıkmacıda hava yastıkları 200 ytl .....
Kardeş o iş hiç sağlıklı değil bildiğim kadarıyla dikiliyo ama kaza anında hava yastığı cıkmıyo.

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ertem' Alıntı:
Geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar teşekkürler...
Şu anda arabayı yaptırmaya karar vermiş gibiyim.
bu parçaların servisteki fiyatlarını bilen varmıdır acaba? sol arka kapı , çamurluk , bagaj , hava yastıkları gibi ( en azından çıkmacılarda ona göre araştırıyım...)
Almanyada yakının warsa hurdalıktan getirsin sana kafadan 7 milyara felan patlar ama o zamanda arabada fazla bir orjinallik bozulmaz ama sen servise gidersen sana sağlam parcayı bile değiştirirler.

kor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun arkadaşım...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airbagleri çıkmacıdan al yada iptal ettir non air bag olsun tamiratı zor olur gibi görünüyo şaside bişey warmı

astragsi_vb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes eger zabıt tutulmadıysa git kasko yaptır 15gun sonrada arabayı bı yere cekım bu kdr hasar alabılcek bi yere sonra kaskodan yaptır :D ne guzel çare kardes

mayyrokk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun diyorum ve "kadett" arkadaşımıza katılıyorum, bence onun görüşlerini dikkate almalısın.Güzelce araştırmadan karar verme...

ertem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar , geçmiş olsun dilekleriniz ve önerileriniz gerçekten çok teşekkür ediyorum... Ama arabanın durumu malesef resimlerde görüldüğünden fazla çıktı. En son kendi servisime gösterdim arabayı komple ekpertiz yaptılar, Çıkan rakam 17000 ytl + işçilik yani arabanın fiyatının bile üstünde ( gerçi iskontoydu pazarlık falan 14-15 civarına inerdi ama o bile çok yüksek)
Komple makinaya bağlanıp düzeltilmesi gerekiyormuş hatta ön alt düzen diye bişey kalmamış , motor kaputun içinde yer değiştirmiş nerdeyse...
Servisin ve sanayideki ustaların ortak kanısı araca başka bir kazalı arabanın arkasını monte etmekti ama o şekilde bile aracın masrafı en iyi ihtimalle 10 milyarı bulurdu...( Sanayinin içinde tanıdığı olan veya orda çalışan için çok daha az masrafla olabilir ama bizim gibi sanayiye yabancılar için çok zor)

Netice olarak arkadaşlar ;
10 milyar masraf edip , en iyi değeriyle 17 milyara satacağım bir arabaya ne harcıyacağım para ne de zamanım olduğumu düşündüm ,
Ve arabayla uğraşayım derken çalıştığım iştende olmamak için ( bu ara işleri bayaa serdim bunun dalgasına)
Bazı arkadaşlarında tavsiyesini dinleyerek bugün aracın noter satışınıda vermek koşuluyla 8000 ytl ye bir hurdacıya sattım :(

Artık opeli olmayan bir opelim.net üyesiyim.

Haa birde bu hikayeden çıkarılacak dersler var :
1- lütfen trafikte hız yapmayın ve emniyet kemerinizi takın ( yoksa kardeşim gibi kafanızı cama bindirirsiniz )
2- Kaskonuzu mutlaka yaptırın ( yoksa başınız cama çarpmasa bile sonra kendiniz duvarlara vurursunuz )

Herkese iyi akşamlar...