Kış Lastiği için yardımlarınızı bekliyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra Classic 3 dizel aracım için kış lastiği almam gerekiyor.
205/55/16 ebatlarında.
Michelin ve bridgestone çok pahalı, continental ve goodyearda onlardan çok aşağıda değil.
Bu nedenle alternatiflere yoğunlaştım.
Güney kore lastiği olan Hankook ve yerli markamız petlası aynı firma satıyor.
petlasın fiyatı 185 hankook ise 180 tl.
Ellerinde hankookun W310 mpdeli petlasın ise W651 modeli var.

Hankookla ilgili bazı yabancı karşılaştırma siteleri var bir göz atıp yardımcı olacak varmı tavsiye için, açıkcası 180 den fazla vermek istemiyorum;
http://www.tirestest.com/wintercar_tires/hankook/w310/index.html

http://www.tyreswinter.co.uk/

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış lastiği dedinmi olay nokiandır nokianın fiyatlarına bakdınmı arkadaşım belki makuldur

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet niye öyle pahallamışlar

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu sene lastikler çok pahalı. Dünyada kauçuk sıkıntısı var. Önümüzdeki senelere erteleme ihtimali olanlar bu ihtimali kullansınlar bence.

Ben de yeni alacağımız araç için bakıyorum ama 185/60R15 lastikler bile 180 liralardan başlıyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikciler delirmiş yaw!!!
180-200 den fazla veremem. 3-4 ay kullanacağımız lastik ve sonuçta 3 sezondan fazla kullanılmıyor.
Sanırım hankook yada kumho tercih edeceğim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi canım altı üstü 3 aylık lastik için tanesi 300-400 çok fazla eskiden bu kadar değildi tam aksine kış lastikleri fazla talep olmadığı tüketimi az olduğu için en ucuz lastikler olurdu yazın lastikçiye gittiğinde adamlar derdi şu var 150 tl bu var 200 tl şu var 400 tl birde bu var abi 100 tl neden o 100tl derdik kış lastiği abi geçen sezondan elimizde kaldı falan derlerdi..

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikciler delirmiş yaw!!!
180-200 den fazla veremem. 3-4 ay kullanacağımız lastik ve sonuçta 3 sezondan fazla kullanılmıyor.
Sanırım hankook yada kumho tercih edeceğim.

3-4 ay kullanacağımız lastik diye düşünmeyin, yeri geldiğinde 30-40 bin TL lik aracınızı daha da önemlisi canınızı koruyor. Kışlık lastiklerde hamur çok önemli, ilk sene mükemmel performans gösteren lastikler ikinci sene sertleşip sizi sıkıntıya sokabiliyor. Marangoni marka italyan malı lastik bulursanız tavsiye ederim, 5 senedir yoğun kar ve buzda kullandım hiçbir sorun olmadı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işin piri nokian dır esasen zaten nokia firmasının yan kruluşu nokia yı her kez cep tellerinden bilsede büyük bir kuruluşdur bir çok alanda faaliyet gösteriyorlar.. finlandiya markası malum nokia haliyle nokian da..

finlandiyadada yılda 10 ay kış vardır kış ülkesidir o yüzden nokian kış lastikleri üstünde çok uzman bir firmadır..

DURAKKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2010 model Astra Classic 3 diesel aracım için geçen sene aldığım 4 adet petlas snowmasster w651 kullanıyorum.Bu sene ikinci yılı olucak.Lastiklerim Ne yerde 10-15 cm kar varken nede yerler buzlu iken beni yolda bırakmadı.Bağsettiğim bu hava şartları il ilçe arasında gerçekleşti.Hatta yağan kar üzerinden ilk ben geçmiştim dağa tırmanırken acaba nerede kalırım die bekledim ama hayır sorunsuz çıktı. Çok memnunum.Önceki aracım Hyundai Getz diesel içinde petlas kullandım.Beni üzmedi.Öncelikle ön yargıları bir yana atmakta fayda var petlas eski petlas değil.ben 2010 yılı kasım atında tanesini 100 tl den almıştır.aynı dönemde michelin kar lastiği 215 tl idi arada büyük uçurum vardı.Lastikçime sorduğumda piyasaya girmeye çalışıyo cevabını verdi.
İyi tecihler.