Kış Lastiği için yardımlarınızı bekliyorum.

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alınacak en iyi lastiklerden birini almışsınız güle güle kullanın.
Ben Ankara-İstanbul ağırlıklı kullanıyorum. yollar biraz daha az karlı haliyle, sizinde yazdığınız gibi 1160 TL geröekten büyük para. Siz almışsınız aten moralinizi bozmak istemem ama 235 TL fiyat almıştım Alpin A4 e lastiği aldığım yerden.
ben biraz daha ekonomik olanını tercih etmek zorunda kaldım. 660 TL tuttu. neredeyse yarısı.

Abi burda 2-3 tane lastikci var.Ben GölköydeyimOrdu ya gıdıyim desem 60 km ama 1.5 saat sürüyor.Arabayı 4 vitese atamıyosun öyle bir yol.İnternetten alsam karkosu taktırması balans ayarı derken aynı hesaba gelecek.Mahrumiyet var buralarda yapacak bişey yok.Yoksa ben arastırmadan hayatta almam ama altarnetif yok.Aynı ebadlarda brigstone 1000 tl markanın kendi sitesinde de aynı.Hamdolsun Allaha ekmeğimizin peşindeyiz.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben iki gün önce 205/55/16 Mıchelın Alpın 4 seririsini 1160 tl ye aldım.Pahalımı aldım bilmiyorum.4 yıl Ağrı dan sonra şimdi de Ordu Gölköy deyim.Buralara Karadenizin yüksek yerleri.Kış zorlu geçeceğe benziyor.

Kesinlikle sağlam bir kış lastiğine ihtiyacınız olacak.ben Ordu Akkkuş Akpınar da 3 yıl görev yaptım oradan biliyorum :) Hankooklar olmasaydı çok sıkıntı yaşardım...

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 dizel otomatik astra h sahibiyim. Aracıma kışlık lastik almak için araştırma yaparken sürücü el kitabının (2010 ocak basımı) araç bakımı bölümündeki kışlık lastikler başlığı altında " 185/65 R 15, 195/60 R 15,195/65 R 15 ve 205/55R 16 ebadındaki lastiklerin kış lastiği olarak kullanılmasına izin verilmez.
205/50 R17 ebadındaki lastik sadece kış lastiği olarak kullanılabilir." ifadesi yer alıyor.
Bildiğiniz gibi aracın fabrika çıkış lastik ebatı 205/55/16. Türkiyedeki genel uygulama ve benim şuana kadar bildiğim yazlık lastik ebatı ne ise kışlık ta aynı ebat takılırdı. Bu durumu servise bildirdiğim de kendilerinin böyle bişeyden bihaber olduklarını gördüm. Onlar yazlıkla aynı ebatı önerdiler. Bunun üzerine Opel Türkiye ye mail attım. Ertesi gün telefonla döndüler. Kitapta yazanın geçerli olduğunu ve 205/50/17 ebatında kullanmam gerektiğini söylediler. Aksi halde aracım garanti kapsamı dışında kalabilirmiş lastikle ilgili bir sorun durumunda. Hatta benden bana görüş bildiren servis yetkililerinin uyarılmak üzere isimlerini istediler. Şimdi benim aracım yeni ve garantisi devam ediyor. 16 jant kullanırsam garanti dışında kalma ihtimalim var. Öbür türlü zaten o ebatlarda lastik bulmak zor hadi onu geçtim birde 4 adet jant almam gerekecek. Yorumlarınızı merak ediyorum. Saygılar

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel mühendisi kullanım kitabını yazarken ne içtiyse ben de istiyorum :D

tabi ki orjinal lastik ile aynı boy alacaksınız.

Kitapta bahsedilen paletli, çivili, zincirli lastik falan olabilir, başka açıklaması yok.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel mühendisi kullanım kitabını yazarken ne içtiyse ben de istiyorum :D

tabi ki orjinal lastik ile aynı boy alacaksınız.

Kitapta bahsedilen paletli, çivili, zincirli lastik falan olabilir, başka açıklaması yok.
Hayır normal kışlık lastikten bahsediyor malesef. Bi de beni şaşırtan çok keskin ifadeler kullanılması. Öneri falan değil "kullanızlmasına izin verilmez" "sadece şu ebat kışlık lastiği olarak kullanılabilir" bunlar çok kesin ifadeler.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16" jantı olan bir arabaya, 17" lastiği nasıl takacağımızıda yazmışlarmı kitapta:D
böyle saçmalık olurmu yaw?
ozaman 2 tane stepne koysalarmışya biri 16" diğeri 17".
kışın lastik patlarsa ne halt edecez sonra Allah muhafaza:D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şu anda sürdüğüm audi a5 de nokian kış lastiği var dehşet gürültülü yüksek hızlarda hele sanırsın kaputun altında boeng uçak motoru var öyle bir tirbülas sesi geliyor ama yağmurda karda lastik dehşet iyi..

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar peki PETLAS W651 kış lastiğini, 2. yada 3. senesini doldurup ve kullanan arkadaşlar var mı ? Fikirleri nedir ?

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şu anda sürdüğüm audi a5 de nokian kış lastiği var dehşet gürültülü yüksek hızlarda hele sanırsın kaputun altında boeng uçak motoru var öyle bir tirbülas sesi geliyor ama yağmurda karda lastik dehşet iyi..

Bendim arabada 1 sınıf düştü :D Sertleşti ve kaymak asfaltta biraz ses gelmeye başladı(lastik çok dişli) ama dediğin gibi 7 derecenin altında kuru asfaltta ve karda tutunması süper...