Kışlık Lastiklere Geçtim - Astra G

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış lastiklerinin ideal tutunması -7 dereceden sonra sağlanır. bence daha çok erken. hava istanbulda 20 li derecelerde.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış lastikleri zamanı geldimi???dersiniz...bende kış lastiklerini taktırcam ama biraz daha bekletiyorum...

Bence de erken... En azından burası için...
7c ve altına düşmesi gerekiyor...
Afyonda hava sabah 7:30 civarı 9-10 c, öğlen 21-22 c bandında... henüz taktırmadım.. depoda yatıyor Alpin'ler... Perşembe günü 10c azalıcakmış sıcaklıklar... çarşamba taktırmayı düşünüyorum...

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
kış lastiklerinin ideal tutunması -7 dereceden sonra sağlanır. bence daha çok erken. hava istanbulda 20 li derecelerde.

Kış lastikleri diğer lastiklere göre ıslak zeminde daha sağlam yol tutuşu sağlar. O yüzden havanın soğumasını beklemeye gerek yok bence.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışlıklar daha iyi yol tutar gibi bir durum yok. kışlık lastikler malzemesinden dolayı soğuk oldukca daha iyi performans sağlar. o zaman yazında kullanın kışlıkları :D

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
kışlıklar daha iyi yol tutar gibi bir durum yok. kışlık lastikler malzemesinden dolayı soğuk oldukca daha iyi performans sağlar. o zaman yazında kullanın kışlıkları :D

Islak zeminde dedim hocam .)

Kışlıklar soğuk havalarda esnekliğini kolay kolay kaybetmezler bu yüzden yazlık lastiklere göre daha yumuşak olurlar ve deforme olmaları daha kolaydır.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaları ne yapacaksın. Yola tutunma, virajlarda savrulma gibi durumlar benim için önemli değil diyorsan olabilir :).

sen Savaş beyi dinle derim, ben4 sene önce tam dediğin gibi sadece önlere takmıştım, sabah okul yolunda hafif bi virajda spin attı ve gelen connect benim kapıdan girdi arabaya(2001 daewoo nubira) 1 hafta sonra bile kulağımdan cam kırıkları çıktı, aslında iyisinden iki tane almaktansa biraz daha ekonomik olanlardan 4 tane almak daha doğru geliyo bana,,,