Kışlık Lastiklere Geçtim - Astra G

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tavsiyeleriniz benim için altın değerinde arkadaşlarım tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kış lastiklerinin ideal tutunması -7 dereceden sonra sağlanır. bence daha çok erken. hava istanbulda 20 li derecelerde.

kışlıklar daha iyi yol tutar gibi bir durum yok. kışlık lastikler malzemesinden dolayı soğuk oldukca daha iyi performans sağlar. o zaman yazında kullanın kışlıkları :D

ayrıca bu lastikler kış değil KAR lastiğidir bunuda belirtelim :D

İlginizi çekerse :)

http://www.otohaber.com.tr/OkurMektuplari/2009/11/26/kis_lastikleri_ne_zaman_araca_takilmali

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz benim için altın değerinde arkadaşlarım tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Ben İzmir de bile Aralık-Ocak aylarında kışlıkları takıyorum. Kış sezonunda Ankara'ya falan gidecek olursam daha da erken takıyorum, kış lastikleri illa kar buz olunca takılır diye bir kural yoktur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi diğer aracımda hem kar lastiği hemde çivi var. Ama maşallah ne kar ne buz vız geliyor :) ama işte asfaltta biraz ses yapıyor sanki paletli bir araç gidiyor :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kuru asfaltta çivili lastik kullanmak zararlı, zamanla ya çivileri dökülüyor (bu nedenle avrupanın bir çok yerinde yasaklandı) ya da lastiğin içine kaçarak sık sık patlamalara neden oluyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir ara bizim ülkemizde de yasak olduğu şeklinde bir şeyler okudum ama ne kadar doğru o kısmını bilmiyorum özellikle arkadan çekişli araçlar için okuduklarım da çivilerin belli bir hızdan sonra tekerden fırlayarak arkadan gelen aracın camından filan girdiği için yasak edildi şeklinde idi. Ama dediğim gibi ne kadar doğru bilemiyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim testlerime göre kar ve don halleri dışında 3 mevsim lastik kesinlikle kış lastiğinden daha iyi sonuç veriyor. hem yağmurda , hem soğuk günlerde kuru zeminde.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaşım focusunda yaz-kış devamlı kış lastikleri kullanıyor. çok yol yapmadığı için yazları değiştirmeye gerek görmüyor. geçen yaz Antalya sıcağında ani bir fren yapmak zorunda kaldı ve neredeyse biz ön cama yapışıyorduk. aynı yerde dört mevsim lastikle durabilir miydi emin değilim. yani çok güzel yola yapışıyor kışlıklar ancak çok yumuşak olduğu için lastikler çabuk yıpranıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bir arkadaşım focusunda yaz-kış devamlı kış lastikleri kullanıyor. çok yol yapmadığı için yazları değiştirmeye gerek görmüyor. geçen yaz Antalya sıcağında ani bir fren yapmak zorunda kaldı ve neredeyse biz ön cama yapışıyorduk. aynı yerde dört mevsim lastikle durabilir miydi emin değilim. yani çok güzel yola yapışıyor kışlıklar ancak çok yumuşak olduğu için lastikler çabuk yıpranıyor.

Ülkede benzin ve yakıt fiyatlarını düşündüğümüz de o lastikler ile yazın dolaşmak :D