Lastik Tamir Tüpleri

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar.

Bugün aracımın rot ayarını yaptırmak için rot balanscıya gittim.Orada bir araç vardı.Akşam lastiği inmiş, lastik tamir tüpünü yerleştirip hem lastiğini şişirmiş hemde tamir olayı olmuş.Lastiği dün saat 7 de inmiş (kendi ifadesi), bugün öğlen 2 gibi rot balanscıdaydı lastiği inmemiş ama içi rahat etmediği için söktürdü.Sıktığı tamir tüpündeki maddenin bir kısmının jantın göbek kısmına yapıştığını, bir miktarının sıvı halde kalığını gözlemledim.Bir kaç kişi daha vardı, kimi işeyaramadığını kimi işe yaradığını söyledi.Olur ya, bir gün belki uzun yolda ihtiyacımız olur benzinlikten alıp kullanmak zorunda kalırız diye merak ettim.

Lastik patlatıp bu tüpü lastiğie sıkan ve memnun kalan var mı?Ne kadar süre lastiğin sağlam kalmasını sağladı?İçinde kalan sıvı lastikte balas vurması yaptımı?Tüpün içindeki havabir lastiği şişirmeye yeterli mi yoksa ayrıca pompa ile hava basmak gerekiyormu?

Ben daha önce hiç kullanmadım.Kullanan arkadaşlar varsa bu konuda tecrübelerini anlatırlarsa memnun olurum.

Daha önce konu açıldı mı bilmiyorumama açıldıysa arada ki geçen zaman içinde yeni arkadaşlar da tecrübe etmiş olabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lastikçiler pek sevmiyor diye duydum, temizlemesi zor diye. Yavaş inen lastikte işime yaramıştı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür tamir setleri çivi batması gibi küçük hacimli delikler için kullanılıyor. Lastiği en fazla yarıya kadar şişirebiliyor. Lastiğin içine sıkıldıktan sonra fazla beklemeden hemen en yakın lastikçiye veya benzinliğe gidip havayı tamamlamak lazım. Hemen yola çıkılmasındaki amaç merkez kaç kuvveti nedeniyle yapışkan maddenin lastiğin her tarafına eşit miktarda yayılmasını sağlamak için, yoksa yapışkan madde lastiğin dibine doğru çökmeye başlar, bu da doğal olarak balansı bozar. Ben bu tür ürünleri pratik ve faydalı olarak görüyorum, o nedenle arabamda bulunduruyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lastiğin balansını bozduğunu duymuştum

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yıl sıfır dacia logan mcv 1.6 lpg aldık..araçta stepne vermediler bu tüplerin içinde bulunan kauçuk sıvı ve bu sıvının bulunduğu kabı yerleştirebileceğimiz çakmaktan çalışan hava komperasorü verdiler..araçta deneme fırsatımız olmadı ancak patlamış bir futbol topunu şişirdim top biraz ağırlaştı ama sapasağlam oldu.. ne kadar işe yarar iyimidir kötümüdür bilemem...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lastiğin balansını bozduğunu duymuştum
Mahmut bunu daha ziyade lastikçiler ile uygulamayı usulüne göre yapmayanlar söylüyor. Tüpteki malzeme lastiğin içine sıkıldıktan sonra belli bir mesafe yol yapılması şart, sonuçta bu malzeme ambajındayken akışkan bir yapıya sahip.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
artik bazi araclarda stepne vermiyorlar, ornek gecen hafta yeni meriva da stepne yoktu, bu aletten vardi. Kompresor ve tamir sivisi ile beraber set olarak koymuslar. Stepne olmadigi icin bagajida cift kat yapmislardi...

muhammed201

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya çivi battıktan sonra kimsenin balansı düşüneceğini sanmıyorum. Normalde sıkılması tartışılabilinir ancak yolda Savaş abinin dediği gibi çivi batmasında sıkılıp en yakın tamirciye gitme şartı(yada zorunluluğu) var bu nedenle balansı, rodu yada başka bir ayarı bozabilir sanırım bu durumda çok da önemli değil.

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik tamamen indikten sonra işe yaramıyor.
illaki lastikte azda bi hava kaldıysa işe yarıyor oda en yakın lastikçiye kadar.

yaba123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yakalşık 2008 yılında bu lastik sıvılarından alıp kullanmıştım ve lastik yanağına batan çiviyi çıkarana kadarda lastiğe batan çivilerle üç yıl idare etmiştim. O dönem içinde hiçbir sıkıntıda taşamıştım. Yanağa batan çiviyi çıkardıktan sonra lastikçiye gittiğimde lastik söküldüğünde tabandan yaklaşık 0,5cm kalınlığında kauçuk kaplamaya dönüşmüş kaplamayı çatır çatır usta sökmüştü. Yıl 2013 bir alış veriş mağazasından yine lastik tamir sıvısı aldım ve kaçıran lastiğe bastım aracı şalıştırarak yaklaşık 20dk gezindim bu sefer kaçak kesilmedi ertesi gün satikçi lastiği söktüğünde lastikten bir miktar sıvı ve incecik lifli ip şeklinde tortu çıktı. ÖZET: o sıvılarıda bozmuşlar artık tamir özelliği kalmamış boşuna paranızı heba etmeyin..