Lastik Tamir Tüpleri

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
**-- MİNİ HAVA KOMPRESÖRÜ-- bende dün real den 23 tl ye 250 psi hava basabilen, çakmaklıkla çalışan küçük hava kompresörü aldım. tahminimce lastik yarılmadıkça, çivi v.b patlamalarında havayı tamamlayıp en yakınlastikçiye kadar beni idare eder diye düşünüyorum. ( aynı kompresörden bim de 9.90 tl) ye vardı ama mağazaya geldiği sabah erkenden nasılsa tükenivermiş :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
**-- MİNİ HAVA KOMPRESÖRÜ-- bende dün real den 23 tl ye 250 psi hava basabilen, çakmaklıkla çalışan küçük hava kompresörü aldım. tahminimce lastik yarılmadıkça, çivi v.b patlamalarında havayı tamamlayıp en yakınlastikçiye kadar beni idare eder diye düşünüyorum. ( aynı kompresörden bim de 9.90 tl) ye vardı ama mağazaya geldiği sabah erkenden nasılsa tükenivermiş :)
evet bim de vardı dıkkatımı cektı benımde lastık sıvısı olayı dag da bayırda ışe yarıyor 2 sene evvel köyde lastıgın yanagını taş deldı köyde hava kopresöru aradık durduk böyle tup vs yanımızda olsaydı sıkıntı cekmıycektık:D
bende bıtane alıyım hava kompresörden bır gun lazım olur

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dün aldım BİM'den 9,90tl :D

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim geçenlerde hem kendine hem bana bir tane almış.
Aracımda devamlı bulunduruyorum sebebi ise malum istepne yerine yerleştirdiğimiz gaz deposu.
Zaman zaman istepneyi arabadan çıkarmak ve yer açmak gerekebiliyor.
Şehir içinde dolaşırken bence istepne taşımak yerine bu tübleri veya hava kompresorü ve tamir takımı taşımak ve kullanmak belki de daha yararlı veya pratik.
Henüz ihtiyaç olmadı, umarım lazım olduğunda sorun yaşamam..

En son Tüv muayenesinde bagajda serbest duran istepne için hafif kusur yazmışlardı.
Yeni araçlara istepne konmadığından yola çıkarsak,
Acaba hiç istepne olmasaydı ve bu tüpü gösterseydik kusur yazılabilir miydi? yazılırsa hafif/ağır ne yazılırdı?

Son düzenleme:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabamda stepne var... ancak bodykıt takılı olduğundan maalesef orijinal kriko yerlerine kriko kullanamıyorum. Yazın uzun yola gidicem. bu bimde satılan kompresörlerden yada benzerlerinden alıp bir tane lastik tamir kiti alayım diyorum tavsiye edermisiniz?

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada da yedek lastik yok yapistirici sivi ile komprosör varmis.komprosörü almislar.yapistiricinin da tarihi gecmis.bu malzemeden alacak arkadaslar .kalitelisini almalarini tavsiye ederim.birde uzun yolda yedek lastik sart lastik yarildigi taktirde bu malzemeler iee yaramaz.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burada yazılanları okuduktan sonra ben de kendime N11 den 300 PSI lik bir kompresör sipariş ettim. Kargo dahil 20 Tl.
Bugün yarın elime geçer, ancak tamir kitini nerden bulacağım ve bunu lastiğin içine nasıl uygulayacagım veya nasıl püskürteceğim bilen var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende bu üründen aldım aracımda duruyor ve lastik şişirme makinesi de var. İşe yarar mı? bilemiyorum... ama yolda bırakmaz umarım yedek lastiği indirdim çünkü... yaramaz ise duman oldum demektir :D

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce yazmış mıydım hatırlamıyorum.
Eğer sağlam bir bijon anahtarı, en az 50-60 cm'lik bir su borusu ve karga burun veya benzeri bir aparattan oluşan alet takımınız yoksa bagajdaki stepneyi kaç kişi tek başına takabilir? Araçla birlikte gelen avuç içi kadar bijon anahtarıyla, havalı tabancalarla sıkılmış bijonları sökmeyi bir deneyin. Tabi önce varsa bijon kapaklarını çıkarmanız gerekiyor ve bunun için uygun bir zımbırtınızın olması lazım;)

Lastik yarılması haricindeki durumlar için bu spreyler en büyük yardımcı. Spreydeki köpük tek başına sıkıldığında bile janta kadar inmiş lastiği şişiriyor. Üzerine de hava basabilirseniz, rahatlıkla yola devam edebiliyorsunuz. (Tabi ki en yakın fırsatta lastiği tamir ettirmek gerekir). Bizzat denedim, kullandım.
Bagajımda ince stepnem de var, ama maazallah herhangi bir sıkıntıda ilk kullanacağım şey tamir köpüğü.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En son Tüv muayenesinde bagajda serbest duran istepne için hafif kusur yazmışlardı.
Yeni araçlara istepne konmadığından yola çıkarsak,
Acaba hiç istepne olmasaydı ve bu tüpü gösterseydik kusur yazılabilir miydi? yazılırsa hafif/ağır ne yazılırdı?

Benim sorum arada kaynadı galiba.. Yorumlarınız veya deneyimleriniz?