Lastik yanak yırtılması

RuhAdam3466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar Arabayı Alalı İki Ay Oldu. Ve Dün Arabamın Sol Ön Tekerinin Yanağında Yırtık Ve Zedelenme Var.
Tamirmi Ettirmeliyim Yoksa Lastiği Değiştireyim Mi?
Hangisi Daha Sağlıklı Olur.?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastiğin şakası olmaz. Özellikle yamalı lastik ve bu yama lastik yanın da ise daha sakat.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görmeden konunun uzmanı olmadan yorum yapmak zor fakat 150 200 tllik bir masraf için arabayı ve canı heba etmeye gerek yok. Bir iki lastikciye sorun. Sıkıntı olmaz derlerse kullanırsınız ama bence lastiğin en zayıf yeri olan yanakta yırtık varsa direk değiştirin

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik yanağında hasar varsa yama yapılmaz, hiçbir lastikçi de yapmaz diye düşünüyorum, lastiğin yere temas etmeyen herhangi bir bölümüne yama yaptırmayın.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey benimde başıma gelmişti burada kimse yaptır yamayı bin gitsin demez( iyi ki de demiyorlar) ben de yenisini taktırdım malum havalar sıcak o yamalar riskli ve gümleme ihtimali var. Geçmiş olsun

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 model aracımızdaki lastikler (fabrika cıkısı continental) henuz 30-40 bın km aralıgındayken yanaklarından aşınmaya ve patlamaya başlamıştı 2-3 lastikte bu sorunu yaşayınca lastiklerden birisi continentale gonderildi inceleme yapıldı ve uretim hatası oldugu anlasıldı , lastiklerimizi yaklaşık 50 bin km de 2 yılı geçmesine rağmen garantiden özür dileyip stepnesine kadar yeni lastikler ile değiştirmişlerdi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
2003 model aracımızdaki lastikler (fabrika cıkısı continental) henuz 30-40 bın km aralıgındayken yanaklarından aşınmaya ve patlamaya başlamıştı 2-3 lastikte bu sorunu yaşayınca lastiklerden birisi continentale gonderildi inceleme yapıldı ve uretim hatası oldugu anlasıldı , lastiklerimizi yaklaşık 50 bin km de 2 yılı geçmesine rağmen garantiden özür dileyip stepnesine kadar yeni lastikler ile değiştirmişlerdi.

Bu şekilde malına sahip çıkan firmaya da helal olsun derim helal olsun....:bir:

selahattin.ycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 . El Aracimi aldigim da fark etmemistim ama sag arka lastik yanakta yama vardi . Araba hem ses ki bilye sesi sandik hem de titreme yapiyordu . Ben ce degmez derim ki can bu . Biraz da pinpirikli olmm dan 4 lastigi degistirdim .pirelli p7 serisi 2015 uretim ile . Ne ses kaldi nede titreme . Gerci onu alana kadar tum forumu okumustum