lpg sorunu

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar..
bildiğiniz gibi sıralı sistemlerde araç benzinle çalışır ve belli bir süre sonra lpgye geçer. benim araba da özellikle sabahları bu geçiş tamamlanıncaya kadar araçta bir göğüsleme ve gaz yememe sorunu var. ustaya defalarca gittim program atıyor, tamam diyor yine durum aynı...en son akşamdan bırak biz sabaha bakalım kendimiz tam olarak görelim ona göre bişeyler yapacaz diyorlar..ne yapacaksınız diyorum..yaw bi bakalım da hallederiz diyorlar..tabi henüz aracı bırakmadım..bu konuda yardımı olacak arkadaşların yardımların bekliyorum..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi lpgye geçmeden önce sorun varsa sorunu benzınde aramak lazım programı lpg ye atıyor ama sorun lpgde degılse ugrasırsınız

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin filtrene bi baktır bence...
benim tigrada aynı senin dedigin gibi yapıyodu... benzin filtresi deişti... bide Carbon Clean çaktım şimdi fişşek gibi oldu :)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar..
bildiğiniz gibi sıralı sistemlerde araç benzinle çalışır ve belli bir süre sonra lpgye geçer. benim araba da özellikle sabahları bu geçiş tamamlanıncaya kadar araçta bir göğüsleme ve gaz yememe sorunu var. ustaya defalarca gittim program atıyor, tamam diyor yine durum aynı...en son akşamdan bırak biz sabaha bakalım kendimiz tam olarak görelim ona göre bişeyler yapacaz diyorlar..ne yapacaksınız diyorum..yaw bi bakalım da hallederiz diyorlar..tabi henüz aracı bırakmadım..bu konuda yardımı olacak arkadaşların yardımların bekliyorum..
araçın lpg ye geçene kadar oldugu yerdemi çalıştırıyorsun yoksa hareket halinde mi geçiriyorsun?Hareket halinde geçiriyorsan öyle bir sorun oluyor...Ama sürekli degiil sadece geçiş esnasında bazen sallıyor gögüsleme yapıyor araba...Ama senin yazdıklarından araç benzinde yapıyor bu hataları...Lpg ile ilgili degil sanırım....O zaman benzinle ilgili baktırman gerekir...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aralar benim arabada da başladı bu problem tahminlerime göre buji ve benzin filitresinden kaynaklanıyor...bakımı yaklaştı...

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu geçiş devirle'mi tetikleniyor, sür'atlemi zamanla'mı, ne tetikliyor bu işlemi. Ben 190'a taktırmış'tım yıllar önce, sıralı sistem yoktu o zamanlar, enjeksiyonlu araçlar için geliştirilmiş bir sistemdi. 3000 d/d'dan sonra gaza geçiyordu, acaba öyle bir şey'mi...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet corsam.bunun haricinde benim araba için söylüyorum 35 derece sıcaklığa kadar ve 3000 devire kadar lpg ye geçmiyor.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet corsam.bunun haricinde benim araba için söylüyorum 35 derece sıcaklığa kadar ve 3000 devire kadar lpg ye geçmiyor.
iskenderun için 35 derece yüksek degil mi?Benim 20 veya 25 geçiş sıcaklıgı ama gaza basman gerekiyor devir 3000 kadar degil 2000 civarı yetiyor benim ki için....