lpg sorunu

serdar-bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar..
bildiğiniz gibi sıralı sistemlerde araç benzinle çalışır ve belli bir süre sonra lpgye geçer. benim araba da özellikle sabahları bu geçiş tamamlanıncaya kadar araçta bir göğüsleme ve gaz yememe sorunu var. ustaya defalarca gittim program atıyor, tamam diyor yine durum aynı...en son akşamdan bırak biz sabaha bakalım kendimiz tam olarak görelim ona göre bişeyler yapacaz diyorlar..ne yapacaksınız diyorum..yaw bi bakalım da hallederiz diyorlar..tabi henüz aracı bırakmadım..bu konuda yardımı olacak arkadaşların yardımların bekliyorum..
sevgili kardeşim bende senın sorununla karşılaştım bunu tek bir sebebi var oda aracın beyninin yakıt parametrelerinin bozulması aracında bişey yok boş yere servislere para yedirme ben yedirdim sorunuda buraya yazarak buldum aracına 70 ytl benzin al bunu bitirene kadar hiç lpg ye geçme sorunun düzelecegini göreceksin sonra hemen git lpg taktırdıgın yere tekrardan ayar yapsın ...

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu bir gerçekki, opellerde yaptığımız lpg dönüşümlerinde biz kullanıcıdan şu tepkiyi alıyoruz, "çekiş benzinden daha güzel"

Arkadaşlar aynı sorun bende de var aracım vectra 2.0iGLS(1994 model klimalı)lpg de sorun yok,benzine alındığı zaman araba resmen eşekkleşiyorr.Şu son zamnlarda da lpg de iken sadece kalkışlarda araba titriyorrr,ama tepeleri falan rahatlıkla çıkıyorum zorlanmadan bunun sebebi ne olabilir.Benzinde tepeleri zorla çıkıyorumm....

vectrator1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım benzer sorun bende de oldu.
3 hafta önce BRC sıralı sistem taktırmıştım (OPİS'te).
Bu sabah arabayı bir çalıştırdım, motor TAKIR TAKIR titriyor. Hayatımda böyle bişey görmemiştim.
Hemen motoru kapattım. Sonra bi kez daha bastım marşa, yine aynı şey oldu, gaz verdim falan geçmedi.
Ben de arabayı aynen bıraktım. Yarın çekiciye yükleyip servise götürücem.
Araba 100.000 km boyunca lpgsiz çalıştı 6 yıldır, hiç böyle bi sorun olmamıştı. Bir anda LPG'den ürkmeye başladım.
Acaba sorun ne olabilir?
Benzer sorun yaşayanlar da oldu mu?

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opisteki yetkilimiz Mühendis Uğur Bey'e enjektör süresini yaklaşık % 3-4 azaltmasını söyleyiniz. bu ayardan sonra yaklaşık 1 hafta içinde aracınızın çalışması düzelir.

İyi günler

Bu sabah arabayı bir çalıştırdım, motor TAKIR TAKIR titriyor. Hayatımda böyle bişey görmemiştim.
Hemen motoru kapattım. Sonra bi kez daha bastım marşa, yine aynı şey oldu, gaz verdim falan geçmedi.
Araba 100.000 km boyunca lpgsiz çalıştı 6 yıldır, hiç böyle bi sorun olmamıştı. Bir anda LPG'den ürkmeye başladım.
Acaba sorun ne olabilir?

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba sorun ne olabilir?

Benim aracımda da BRC var ve sabahları aynen dediğin gibi TAKIR TAKIR ses çıkararak stop edecekmiş gibi oluyor, stop ediyor veya gaza stop etmeden geçmeyi başarırsa (çoğu kez gaz vererek stop etmesini önlüyorum) düzgün çalışıyor. Ayrıca gün içinde takırtısız gaza geçiyor. Acaba bu sorun diğer sıralı sistemlerde de var mı? Yoksa daha ziyade BRC ye mi has? Problemi nasıl çözebiliriz?

vectrator1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam bugün çekici marifetiyle Ankara OPİS'e çekildi.
SErvisteki akadaşlar arabanın beyninin bozulmuş olduğunu ifade ettiler.
Yeni beyin takılması gerekiyormuş. Yeni beyin masrafı da 1.800 YTL!!!!!!!
Tam da BRC sistem LPG taktırmak için verdiğim fiyat.
Kaan Arslanlının önerisini söyledim, ama mühendis Uğur BEy Kaan Beyi tanımadığını söyledi. Sanırım Kaan beyin önerisini de denemedi (belki de denemiştir bilmiyorum)
Araca başka bir beyin takıp denemişler, sorun çıkmamış, o nedenle arıza kaynağının beyin olduğunu söylediler.
Vallahi 6 senedir sağlam olan beyin tam da arabaya LPG taktırdıktan 3 hafta sonra yamulunca insan huylanmadan edemiyor.
ACABA LPG (BRC SIRALI SİSTEM) TAKTIRMAKLA HATA MI ETTİM???
LPG taktırdık arabanın beyni bozuldu.
Ne yapmalı?
Ne yapmalı?
Ne yapmalı?
Ne yapmalı?
Ne yapmalı?
Ne yapmalı?

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı başka bir özel servise çektirelim.(ücretsiz bakılsın) o aracın beyninde hiç bir problem çıkmaz, çıkmaması lazım. aracınızda kullanılan ECU Siemens Simtec 56.5 'dir. ben arıza yaptığını duymadım, o kadar sağlamdır.

enjektör kablolarını kısa devre edersiniz, hiç bir sorun yaşamazsınız. o kadar sağlam ECU

konunun bence lpg ile alakası yok.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı başka bir özel servise çektirelim.(ücretsiz bakılsın) o aracın beyninde hiç bir problem çıkmaz, çıkmaması lazım. aracınızda kullanılan ECU Siemens Simtec 56.5 'dir. ben arıza yaptığını duymadım, o kadar sağlamdır.

enjektör kablolarını kısa devre edersiniz, hiç bir sorun yaşamazsınız. o kadar sağlam ECU

konunun bence lpg ile alakası yok.

Yukarıda söylenenlere katılıyorum. Kesinlikle birkaç yere göstermeden böyle meblağlı bi değişimi yapmayın.
Selamlar..

vectrator1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Aklın yolu bir sanıyorum. Ben de dün sizin yorumları okumadan, Ostimde çok değerli bi abimizin özel servisine (Karagöz Otomotiv) götürmek için arabayı çıkardım OPİS'ten. Çok ilginçtir ki bu sefer araba saat gibi çalışmaya başladı. Sorunsuz bir şekilde Ostime kadar gittim.
Orada da bilgisayara falan bağladılar, hiç bir sorun çıkmadı arabada. Karagözdeki ustam da bunun beyni bozulmaz kolay kolay, o anda geçici bi problem olmuştur dedi.
Yani YETKİLİ SERVİSE inanıp güvenip dediklerini yapsam, sapasağlam beyni değiştirmiş olacaktım. O kadar para verecektim, bi de üstüne üstlük sorunun kaynağı beyin olmadığı için, belki de aynı sorunu yine yaşayacaktım.
OPİS'teki arkadaşlar da gerçekten çok uğraştılar sorunu anlamak için. Herşeye rağmen onlara da teşekkür ediyorum, çok büyük emek sarfettiler. Onların kötü niyetli olduklarını falan düşünmüyorum kesinlikle, yanlış anlaşılma olmasın. Canla başla çalıştılar, ama yetkili servislerin genel politikalarını eleştiriyorum ben. Bi sorunu çözmek için hemen pahalı parça değişimleri öneriliyor.
Bu sabah da işe arabayla geldim hiç bir sorun yaşamadım. (Maşallah diyelim de nazar değmesin).
Umit ederim ki sorun BRC'den kaynaklanmıyordur. Yoksa LPG ve BRC'nin bir numaralı düşmanı olmaya hazırım.
Seyf ve Kaan Arslanlı isimli arkadaşlara da teşekkürlerimi sunuyorum.
Araçla ilgili gelişmeler olursa burada yine yazacağım.
Selamlar, sevgiler.