lpg sorunu

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim. aracınızın sorununun düzelmesine gerçekten sevindim.

Demekki Opisteki Mühendisimiz gerekli enjektör süresini ayarlamış :)

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Aklın yolu bir sanıyorum. Ben de dün sizin yorumları okumadan, Ostimde çok değerli bi abimizin özel servisine (Karagöz Otomotiv) götürmek için arabayı çıkardım OPİS'ten. Çok ilginçtir ki bu sefer araba saat gibi çalışmaya başladı. Sorunsuz bir şekilde Ostime kadar gittim.
Orada da bilgisayara falan bağladılar, hiç bir sorun çıkmadı arabada. Karagözdeki ustam da bunun beyni bozulmaz kolay kolay, o anda geçici bi problem olmuştur dedi.
Yani YETKİLİ SERVİSE inanıp güvenip dediklerini yapsam, sapasağlam beyni değiştirmiş olacaktım. O kadar para verecektim, bi de üstüne üstlük sorunun kaynağı beyin olmadığı için, belki de aynı sorunu yine yaşayacaktım.
OPİS'teki arkadaşlar da gerçekten çok uğraştılar sorunu anlamak için. Herşeye rağmen onlara da teşekkür ediyorum, çok büyük emek sarfettiler. Onların kötü niyetli olduklarını falan düşünmüyorum kesinlikle, yanlış anlaşılma olmasın. Canla başla çalıştılar, ama yetkili servislerin genel politikalarını eleştiriyorum ben. Bi sorunu çözmek için hemen pahalı parça değişimleri öneriliyor.
Bu sabah da işe arabayla geldim hiç bir sorun yaşamadım. (Maşallah diyelim de nazar değmesin).
Umit ederim ki sorun BRC'den kaynaklanmıyordur. Yoksa LPG ve BRC'nin bir numaralı düşmanı olmaya hazırım.
Seyf ve Kaan Arslanlı isimli arkadaşlara da teşekkürlerimi sunuyorum.
Araçla ilgili gelişmeler olursa burada yine yazacağım.
Selamlar, sevgiler.

84opel84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim bujileri değiştirme zamanım gelmiş,hangi marka bujiyi önerirsiniz,aracım vectra 2.0iGLS(1994 model klimalı)lpg...

pamu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Benzin Deposu en az çeyreğin üstünde olacak
2- Bujiler hava filtresi iyi olacak
3- Sabah en az 1 dakikaya yakın motor rolantide çalışacak
4- ilk kalkıştan sonra motora zaten sert yapmak genel olarak pek tavsiye edilen bir durum değil!

vectrator1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık serviste mi bi ayar yaptılar, yoksa kendiliğinden mi düzeldi bilmiyorum.
Pamu Bey'in tavsiyeleri kimin sorularına yönelik bilemiyorum ama, tavsiyelerine katılıyorum. Zaten bizim araçlarda motor ilk çalıştıktan sonra hiç gaz vermeseniz bile epey bi yol alıyor. O nedenle soğuk motora yüklenmemek lazım.
Bu arada, Kaan bey size nasıl ulaşabiliriz? Adres, telefon vs var mı?

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada aynı sorun vardı ve defalarca gittim. Sonunda başka bi ustaya gittim adam tekrar ayarladı ve ayarları çok yüksek dedi. Aldı kendi kullandı arabayı laptopuda aldık yanımıza giderken sürekli ayar yaptı ve düzeltti sorunu şimdi hiçbir sorun yok çok şükür. Umarım sizinkilerde hallolur.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İvedik Organize San. Bölgesi Melih Gökçek Bulvarı 564 Sokak No : 60 Altınörnek Sanayi Sitesi / İvedik -Ankara telefonumuz 394 72 22 --- 394 73 22

Artık serviste mi bi ayar yaptılar, yoksa kendiliğinden mi düzeldi bilmiyorum.
Pamu Bey'in tavsiyeleri kimin sorularına yönelik bilemiyorum ama, tavsiyelerine katılıyorum. Zaten bizim araçlarda motor ilk çalıştıktan sonra hiç gaz vermeseniz bile epey bi yol alıyor. O nedenle soğuk motora yüklenmemek lazım.
Bu arada, Kaan bey size nasıl ulaşabiliriz? Adres, telefon vs var mı?

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım senin aracın benzin enjektörleri tıkanmış hemen bir enjektörcüye git meselen çözülsün zaman geçtikçe daha kötüye gider