LPG taktırayımmı?

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
bende taktırdım Prins marka 2.200 ytl ye. km de 133 lira yakıyor şehir içi şuan. ve çekişte süper...

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin ucuzlasa da çıkarsak şu lanet lpg leri

morfy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçtiğimiz cumartesi romano marka sıralı sistem lpg taktırdım aracıma,benzibliden çok daha sessiz çalışıyor,çekiş olarak ise yüksek devirlerde tekleme yaşadım,ama gitgide düzeliyor gibi..1-2 depo gezdikten sonra verilere göre tekrar ustanın yanına gidip ayar yaptıracağım..ne kadar yaktığını ise henüz ölçmedim ölçünce paylaşırım

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın yüksek devirlerinde tekleme varsa yapılan ince ayarınız(yol ayarınız) iyi değildir, gerekirse düzeltilebilir.ama aracın enjektör süresi ayarı kayarsa yapılan her ayar aracın parametrelerini (yakıt ms) iyice bozacaktır.

İyi günler

geçtiğimiz cumartesi romano marka sıralı sistem lpg taktırdım aracıma,benzibliden çok daha sessiz çalışıyor,çekiş olarak ise yüksek devirlerde tekleme yaşadım,ama gitgide düzeliyor gibi..1-2 depo gezdikten sonra verilere göre tekrar ustanın yanına gidip ayar yaptıracağım..ne kadar yaktığını ise henüz ölçmedim ölçünce paylaşırım

sguler71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş Bende Taktiracaktim Vazgeçtim Arabasini Sevenlere Göre Değil Astra Bu Granada Değil Ki Eksisi Daha çok Hem Bu Genaral Motor Falan Neden Gazli Araba Piyasaya Sürmüyor Mesela Benzin Pahali Olan ülkelerde çok Satar Dememki Iyi Bişey Değil Dünyanin En Iyi Mühendisleri Opel General Vb şirketlerde çalişmiyormu Demek Uygun Değil

sguler71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirali Taktiran Arkadaşlara Saygi Duyuyorum Ama Bazi şeyleri Sirf Tasarruf Ettikleri Için Görmezden Geliyorlar Sadece Tasarruf önemliyse Taktirin Düşünmeden

efe32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuma gün atiker taktırdım arkadaşlar. benzinden hiç bir farkı yok 1100 ytl 10 taksit üstün otogaz başkent sanayide. bir senedir düşünüyordum boşuna benzine para vermişiz valla şu an gayet memnunum tavsiye ediyorum

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
lpg nın bana resmı olarak verdıgı zararları acıklayın
bulamazsınız şimdi dikkatli okuyun
1-Gazın bileşimi %70 bütan, %30 propandır.
2-Temiz ve çevre dostu bir yakıt olan LPG, yandığında egzoz gazı, karbonmonoksit gibi çevreyi kirletici gazlar çıkarmaz, kül bırakmaz.
3-Gaz halinde yanma odasına gelen LPG diğer yakıtlar gibi asit ve karbon atığı bırakmadığı için motorun daha verimli çalışmasını sağlar.
4-LPG aynı zamanda Otomobillerde yaygın olarak kullanılan "çevre dostu" bir yakıt. Benzinli ve dizel motorlara göre daha düşük egzoz emisyon değerlerine sahip olduğu için otogaz, çevre bilinci gelişmiş ülkelerde "temiz ve alternatif bir yakıt" olarak hem çevreci hemde ekonomik yönü ile tercih ediliyor.
5-Otomobillerde kullanılan LPG benzine nazaran %10 daha yüksek oktan değeri taşımaktadır.
Bu yüksek oktan sebebi ile daha verimli çalışma gözlenebilir.
6-Olası sızıntı ve kaçak durumlarının algılanabilmesi için rafineriler bu ürünü Etil Merkaptan ile kokulandırırlar.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıvanç kardeşim aslında neyi nasıl yaptıklarını çok iyi biliyorum da,nedense içime sindiremiyorum lpg i.daha önce tipo kullanırdım 2 defa taktırdım hemde.ama nedense astra ya geçince kıyamaz oldum arabaya.şimdi ekoyak + motorsilk bor koruyucuyu araştırdım yaklaşık 175-200 masraf gidiyor ve ortalama %10 tasarruf.ama inan çok kararsız kaldım ya.
%10 nerde % 40-45 nerde..Taktır BRC marka lpg benim gibi keyfini sür.Aman dikkat et kablo yerlerini iyi izole etsinler sonra yağmur yağdığında araban su almasın.:D