LPG yardım!

pamu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba astram var ve lovato sıralı kullanıyorum rolantide çalışırken sanki sübap sesi gibi bir ses baya bi çıtırtı yapıyor benzide iken ses azalıyor takan usta bilmem ne bobini falan dedi ama daha doyurucu bir açıklama yapabilecek arkadaş var mı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sıstemın sesi o şakırtı lpgde iken ses yapar. sessiz sistemide var demekki sendeki sesli sistem. lpgdeyken gaza basınca sesı keser rolentıye bınınce ses başlar..

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sıstemın sesi o şakırtı lpgde iken ses yapar. sessiz sistemide var demekki sendeki sesli sistem. lpgdeyken gaza basınca sesı keser rolentıye bınınce ses başlar..

O ses sıralı sistemlerde enjektörlerden gelir. Enjektörün sesli ya da sessiz olması kalitesiyle ilgilidir. Sesli enjektörler daha iyi enjektörler. Bosh marka enjektörlerde de bu sesi duyabilirdiniz. Aynı dizel araba sesi verirler. Arabanın yanına yaklaşmadıkça bu sesi duyamazsınız.. :good:

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba astram var ve lovato sıralı kullanıyorum rolantide çalışırken sanki sübap sesi gibi bir ses baya bi çıtırtı yapıyor benzide iken ses azalıyor takan usta bilmem ne bobini falan dedi ama daha doyurucu bir açıklama yapabilecek arkadaş var mı?

slm , benim astradada lovato sıralı sist. lpg var hic oyle ses falan yapmıyo

lovato sesli calısan bi sistem değil arabanı bi servise göster bi problem var bence

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG enjektörlerini, (ecotech) yazan kapağın altına taksalardı o ses gelmezdi. bazı firmalar bunu üstten takıyor, bütün enjektör sesi dışarda.... hatalı montaj :(

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG enjektörlerini, (ecotech) yazan kapağın altına taksalardı o ses gelmezdi. bazı firmalar bunu üstten takıyor, bütün enjektör sesi dışarda.... hatalı montaj :(

Hatalı montaj mı? Şimdiya kadar internette yaptığım araştırmalardaki bütün montaj resimlerinde enjektörler hep üste takılmış. Buna nasıl "hatalı montaj" diyorsunuz anlamıyorum ki bu adamların çoğu da yetkili BRC bayileri.. Seminerlerde bu adamlara belirtilmiyor mu "montajı şu şekilde yaparsanız daha iyi olur, şunu şuraya takarsanız daha iyi olur"diye. O zaman sizin savınıza göre herkes kafasına göre takılıyor..

Enjektörleri kapağın altına takınca, kapağı nasıl kapatıyorsunuz, enjektör borularını nereden geçiyorsunuz (kesmeden biçmeden) ?

20070808wchj5tlv63bi2pgzn2.jpg
http://img127.imageshack.us/img127/2801/20070808wchj5tlv63bi2pgzn2.jpg

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
03ix6.jpg

bu resimde gördüğünüz gibi Ecotec yazan plastik kapağımız sökülü durumda. bir aparat vasıtasıyla bu araçta (vectra c 1,6) lpg enjektörlerini kapağın altına gizlemiş oluyoruz.

Son düzenleme:

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06lu8.jpg

bu resimde de aracın lpg Ecu'su var. akü ile aynı yerde ve akü kapağı kapatıldığında dışarda kablo vs yok.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
01ph7.jpg

kapaklar kapatıldıktan sonra motorun görünüşü.. siz bu arabada lpg olduğunu şu bakışla anlayabilirmisiniz?? anlaşılacak tek yer resmin üst-orta tarafında yer alan lpg hortumu (ecotec kapağın tam ortasından çıkan 7-8 cm gözüken hortum :)