lütfen yardım.....

windu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha evvel yazmıştım ama yeterli bilgi alamadım, bıktım artık arızadanlütfen yardım edin.
araba 2001 astra elegance at 53000Km
probelem :tekleme yapıyor hata lambası yanıyor. tech2 de pistonlarda vuruntu algılandı diyor. genelde soğukken yapıyor ama sıcakken de olabiliyor. bujiler yeni daha evvel krum temizlğiğ demişlerdi yaptırmıştım.
Bu problem yüzünde arabadan bıktım.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı kısa mesafe kullanıyorsan.kötü yakıt kullanıyorsaN yapar.enjektör tem,izleme yaptın kesilmedi.silindir kapak revizyonu yapılacak

ilhaann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba 2001 astra comfort 37bin de. aynı sorun bende de olmuşmuştu. arıza lambası yandı. servise gittim , sorunun enjektörün kurum bağlaması olduğunu sölediler. enjektör temizlendi, arıza lambası söndü fakat 10 gün sonra tekran yandı.
telefon açtım , servisten arabayı devirli kullanmamı söledi. sömezse gel dedi. ve sönmedi.
2 hafta önce gittim bu sefer hatanın disk bobininde olduğunu söledi, hata kodunu siliyorum dedi. hiçbir mekanik işlem yapmadı. o günden beri arabayı devirli kullanıyorum. şehir içinde olsam bile arasıra 3500 devir görüyorum:D

ilhaann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiye kadar bi aksilik çıkmadı. inş çıkmaz. çünkü disk bobini 400 ytl miş:sorry:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
spaceghost' Alıntı:
arabayı kısa mesafe kullanıyorsan.kötü yakıt kullanıyorsaN yapar.enjektör tem,izleme yaptın kesilmedi.silindir kapak revizyonu yapılacak
slm tekleme ile kurumun ne alakası var kardeşş bobin bozuk belli silindir kapak temizliğinden sonra bobinde değiştircenmi acaba .

windu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm tekleme ile kurumun ne alakası var kardeşş bobin bozuk belli silindir kapak temizliğinden sonra bobinde değiştircenmi acaba .
bobin denendi zaten bobin arızasınıda arada bir yapmazki, 40000km civarında kurum temizliğide yaptırmıştım sorun sınınca pek yapmaması arada yapabiliyor ama soğukken biraz zorladımmı hatayı veriyor..

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin teklemesine enjektör temizliği yapılırmı bilmem burdada polemik yaratmaya gerek yok.zaten bobin bozuk olsa onu anlarlardı arkadaşım.....