Marşa bastığımda hemen çalışmıyor 3. veya 4. marşta alıyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel vectra b 97 aracıma marşa bastığımda hemen çalışmıyor benzinde böyle gazda daha kısa sürede çalışıyor ama marşa uzun süre bastığımda 8 veya 10 saniye kadar çalışıyor olması gereken ilk marşta 2 saniyede çalışması lazım yardımcı olursanız memnın kalrım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Gazda daha kısa sürede çalışıyorsa yaşı da gereği, benzin pompasının değişmesi gerekmekte. Şöyle test edin, kontağı açın, arka koltuğu kaldırın, deponun üstüne ucu plastik tornavida vs. ile bir kaç kere tıklayın. Aracınız sorunsuz çalışacaksa, benzin pompası arızalıdır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temperatur müşürü problemin benzinde motor soğuk ike zengin karışımından boğuluyor,gazda bu benzindeki kadar belli etmiyor..
motor soğuk iken değilmi bu problem?

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazda da yani beklenen çabuklukta çalışmıyor marşa bastığımda çalışıyor istop ediyor 2. marşta hemen alıyor ama her zaman değil bazen 3. marş bazen 4. marşta alıyor ama marşı kesintisiz bastığımda sorun yok geçte olsa alıyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor soğuk ve sıcak pek faraketmiyor bi zorlanma var.Ama ilk marşta bi çalışıp hemen çalıştığı gibi stop ediyor.2. defa denediğimde alıyor çok nadir 3. marşa uzadığı oluyor.Bazen de benzinde hiç çalıştıramadığımda oluyor o zaman gaza alıyorum gazda çalıştırıyorum bu da çok nadir olabiliyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
motor soğuk ve sıcak pek faraketmiyor bi zorlanma var.Ama ilk marşta bi çalışıp hemen çalıştığı gibi stop ediyor.2. defa denediğimde alıyor çok nadir 3. marşa uzadığı oluyor.Bazen de benzinde hiç çalıştıramadığımda oluyor o zaman gaza alıyorum gazda çalıştırıyorum bu da çok nadir olabiliyor

Dediğimi deneyin, sorun pompada gözüküyor.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak açık vaziyetteyken benzin pompası çalışmaya başlıyor mu yoksa marşla birlikte mi çalışmaya başlıyor.Şunu kastediyorum biri marşa basarken birimizde benzin pompasına mı tıklıyacağız

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
kontak açık vaziyetteyken benzin pompası çalışmaya başlıyor mu yoksa marşla birlikte mi çalışmaya başlıyor.Şunu kastediyorum biri marşa basarken birimizde benzin pompasına mı tıklıyacağız

Kontağı açın, pompa çalışmaya başlıyor, arka koltuğu kaldırıp, inceden tıktıklayın pompaya hareket verir. Sonra marşı verin %90 tek seferde alacak. Buraya denedikten sonra yazarsınız.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde aküyü söktüm teyibin kodu devreye girdi kodu biliyorum ama teyip safe yazısı çıktı kodu yazamıyorum teyipçiler bana hocam sen kontağı açık tut safeden çıkar dediler saatlerce kontak açık kaldı yani pompa sürekli çalıştı :) bi zararı olmuşmudur

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde pompa çalışmaya başladığında ses çıkartıyormu kulağımı yaklaştırsam duyulur mu