Marşa bastığımda hemen çalışmıyor 3. veya 4. marşta alıyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şerafettin Bey ben size motor sıcaklığı müşürü dedim gale almadın ama zor çalışmaya da sebep verir boğulmadan dolayı

hararet müşürü soketini çıkardığımdan beri ilk marşta çalışıyor sorun yok şimdi beyne sıcaklık bilgisi gitmemesi sorun olur mu sebep hararet müşürümüdür

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben benzin pompasını söktüm araç çalışırken içine baktım şarıl şarıl çalışıyordu gayet tazikli basıyor pompanın hortum kelepçesinin dibinde patlak vardı ordanda sızdırıyordu tazikli bir şekilde bende dedim hah arızayı buldum neyse hortumu kesip yeniden kelepçeyi sıktım kaçağı kestim marşa bastım aynı sorun devam ediyor müşürün olduğuna kesin kanaat ettim çünkü motora benzinin gittiğini gelen hortumda küçük bir vida var ordan benzin geldiği anlaşılıyor formlarda birinin başından aynı şekilde geç çalışma nedenlerden birtaneside beyne giden hararet müşürünün bozuk olmasındandı inanın bugün hiç fire vermedi tık çalışıyor tık çalışıyor 1 hafta bu şekil kullanacağım bakalım sorunsuz çalışacak mı

Aklın karışmasın %100 benzin pompası.. Yaşadığın herşeyi yaşadım.. benzin pompasının kömüleri bitmeye yakın bu problemi yopıyor. söküp dışarı alana kadar pompa soğuyor.. gerek soğuk olması gerek konum değişikliği ile ilk startı alırsa çalışıyor.. ama yerine takınca işin rengi değişiyor.. Aluçlardan depo dışı filtre aldım taktım.. Kafam rahat tek marşta alıyor..

Bende bi süre sensör fişini sökerek çalıştırdım. Lpg normalden daha fakir de çalıştığı için sıcak motorda marşı zor alır. sensörü söktüğünde arac motor soğuk olarak algılayıp yakıt oranını arttırarak zengin karşımla çalışır.. Daha rahat marş alır ama Bu durumda hem fazla yakıt harcar hem koku yapar..

Ben opelparcaci.com dan wutse merka taktım depo dışı fiyatı 70 küsür iç tip fiyatı 60 tl civarı idi.. olmadık zamanada yolda kalıp rezil olduğuna deymez.

Şarıl şarıl benzin basam pompamı söktüm, kömürler ve kollektörün durumu ortada..

4xd2t.jpg

4xd8h.jpg
4xd5d.jpg

Son düzenleme:

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben benzin pompamdan şüphe etmiyorum yinde tavsiyen için sağol ama çalıştığını görsen zaten hani hortumda patlakmış yandan yarısını atıyordu şimdi onu da yaptım kaçak köçek kalmadı o kaçak varken dahi bazen tık alıyordu bence pompanın yüzde 70 ömrü tükenmesi lazım ki aracı çalıştırmasın

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kolay gelsin o zaman abi, bulursan sebebini bende bekliyorum merakla..

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolay gelsin o zaman abi, bulursan sebebini bende bekliyorum merakla..

zaten şuan hararet müşürünü çektiğimden beri fire v ermedi kesin sonucu 1 veya 2 hafta böyle kullanıp ha hararet müşürü diyeceğim daha önce bi arkadaş bana bunu demişti yani kesin gibi gözüküyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar aracım bir haftayı geçmesine rağmen benzinde geç çalışma problemi yaşamadım fakat hararet müşürünü beyne giden müşür boşta olduğundan beri araç motor ısındığında çekişten düşüyor yani hisediyorum lpg de çok daha belirgin.Böylelikle arıza kesin bulunmuş oldu herkese teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar aracım bir haftayı geçmesine rağmen benzinde geç çalışma problemi yaşamadım fakat hararet müşürünü beyne giden müşür boşta olduğundan beri araç motor ısındığında çekişten düşüyor yani hisediyorum lpg de çok daha belirgin.Böylelikle arıza kesin bulunmuş oldu herkese teşekkürler.
arızalı müşür motorun çalışmasını zorlaştırıyor boğuluyordu çünkü zengin karışım idi...şimdi söktün sıcak iken boğuyor çünkü veri yok değiş

cinosanti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depodan cıkan hortum genlesmıs olabilir bu yuzden de bahsettıgınız hata olusabılır.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar servise gittim ısı müşürü değişti ve problem düzeldi hepsi bu yardım için herkese teşekkürler