Motor soğutması kapanıyor

gbugut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Astra 2006 G 1.4 twinport classic sahibiyim. Birkaç haftadır kafama takılan bir soru var. Yoğun kullanımda stop edince araç soğutması çalışmaya devam ediyor malum. Ama benim aracımda anahtarı çıkarınca fan duruyor. Benim bildiğim anahtar çıksada soğutana kadar fanın bir müddet daha çalışması lazım. Acaba ben mi yanlış biliyorum. Yoksa bu sistemim mi arızalı benim. Yardımcı olursanız sevinirim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Astra 2006 G 1.4 twinport classic sahibiyim. Birkaç haftadır kafama takılan bir soru var. Yoğun kullanımda stop edince araç soğutması çalışmaya devam ediyor malum. Ama benim aracımda anahtarı çıkarınca fan duruyor. Benim bildiğim anahtar çıksada soğutana kadar fanın bir müddet daha çalışması lazım. Acaba ben mi yanlış biliyorum. Yoksa bu sistemim mi arızalı benim. Yardımcı olursanız sevinirim.

maalesef bunlar bu şekilde. kontağı kapatırsan fanda duruyor. bazı modellerde aşırı sıcaklığa ulaşmışsa araç motor stop halde iken bile fan çalışabiliyor.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan acmissa kapanana kadar stop etmeseniz daha iyi olur. Zaten çalışacağı 15-20 saniye.

gbugut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan acmissa kapanana kadar stop etmeseniz daha iyi olur. Zaten çalışacağı 15-20 saniye.

Malesef en az 2 dakika sürüyor kapanması. Bazen kısa mesafede de yapıyor. Biraz şüphelendim aslında 10 km yolda neden fan çalışsın? Hararete bakıyorum 100 ü geçmiyor hiç. Havalar da ısınmadı henüz ama işte ilginç bir durum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef en az 2 dakika sürüyor kapanması. Bazen kısa mesafede de yapıyor. Biraz şüphelendim aslında 10 km yolda neden fan çalışsın? Hararete bakıyorum 100 ü geçmiyor hiç. Havalar da ısınmadı henüz ama işte ilginç bir durum.

Radyatör suyunu kontrol edin. Ayrıca antifiriz derecesinde. Antifirizinde ömrü var malum.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi gariplik var, siz soğutma sistemine bi göz attırın. Termostat, müşür vs. bi bakılsın.