Motor yağı ile ilgili önemli bir kaç sorum olacak. Yardım...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kafam karışık. Yarın bu şirketi arıyıp bi yoklayacam neymiş ne değilmiş. Ona göre değişeceğim olmazsa...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya kardesim nerden buluyorsunuz bu veka midir nedir yaglari....hic taninmamis markalari..hem 1w40 sentetik veya yari sentetik yag yoktur nerden uyduruyor ustan..sentetik 5w veya 0w dir..10w normal yag...lakin yag opel icin uygunmu o da var...

10-40 yağların %90 nı yarı sentetiktir, servislerin kullandığı GM yağı dahil.
sentetik teknolojili, semi sentetik vs. yazar üzerlerinde.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Bu yarı sentetiklerin zararı varmıdır hocam motora? Bu kattığımız yağın üzerinde yazıyordu. semisyntechic diye. Üzerine 10 tl lik bi de katkı kattı. Ne biçim iş bunlar anlamadım. Kendim yapacam bakımını kafam bozuluyor artık :D

Arkadaşlar araçtaki eski yağı süzdürdükten sonra biraz bekledi iyice süzüldü sonra tıpayı silikonladı usta... sonra indirdi lifti ardından yağ filtresini değiştirdi. Sonra 4 litrenin hepsini kattı mı anladım. Alır mı 4 lt_? hatta bi de 350-450 ml lik bir katkı kattı. Bu çok değil mi yav... ?

Ne kadar alıyor bizim motorlar yağı? Kaç lt?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Bu yarı sentetiklerin zararı varmıdır hocam motora? Bu kattığımız yağın üzerinde yazıyordu. semisyntechic diye. Üzerine 10 tl lik bi de katkı kattı. Ne biçim iş bunlar anlamadım. Kendim yapacam bakımını kafam bozuluyor artık :D

Arkadaşlar araçtaki eski yağı süzdürdükten sonra biraz bekledi iyice süzüldü sonra tıpayı silikonladı usta... sonra indirdi lifti ardından yağ filtresini değiştirdi. Sonra 4 litrenin hepsini kattı mı anladım. Alır mı 4 lt_? hatta bi de 350-450 ml lik bir katkı kattı. Bu çok değil mi yav... ?

Ne kadar alıyor bizim motorlar yağı? Kaç lt?

:D:kop:

Dedim ya bir kere kurt girmiş içinize:D:kop::D

Gidin değiştirin de rahatlayın.

Benim aracada 3 Litre Castrol, 450ML de Motor Silk konmuştu. Çubuğa ara ara bakıyordum tüm çentikler dolu idi.

Sizin araç bayağı genişmiş, alışı kuvvetliymiş:D:D

Katkıyla beraber 3,5lt almıştı, sizinki 4 ü de geçmiş mübarek...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim dizel corsa d aracımda da 10-40 yarı sentetik yağ kullanıyor ve 6-7.000 km.de değiştiriyorum. aracınızı normal şartlarda kullanıyor ve çok sıkıştırmıyorsanız 10-40 yarı sentetik yağı max.7-8.000 km.de filtre ile birlikte değiştirmek şartı ile kullanabilirsiniz bundan dolayı bir sıkıntı olmaz.
ancak bence sıkıntı yağda değil içine koyduğunuz katkı maddesinde. bor power, motor silk gibi bor esaslı katkı maddeleri hariç diğer katkıların nerede ise tamamı dolgu esaslı olduklarından motora zarar verirler.
yağ konusunda tereddütün olmasın çok olsa 4-5.000 km.de değiştirir yerine daha bilinen bir yağ koyabilirsin ama motorun durumu ve km.sini bilmemekle birlikye katkı maddesi biraz handikap bana göre.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogru kardesim 10w40 normali de var yari sentetigi de...
1.3 cdti motoru 3,2 litre yag aliyor filitre ile birlikte.... fazla yag motora zararlidir..katki maddesine gelince almanyada katki maddesi garantiyi fesediyor..kabul etmiyorlar motora birsey olursa..ve bende tavsiye etmiyorum..yag kalitesi önemlidir..camurlasma motor icinde krum baglama bu yagin kalitesinden olusur... fazla yag motora zarar verir..köpürme olusur..yataklara zarar verir..

muratakkin32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM

ben aracımda GM nin yağını kullanıyorum 10 40 acaba diğer 10 40 yağlardan farkı var mı?
birde motor silk denilen bir katkı var düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 3.25 litre yazmışsınız. Ben bu dolduran yeri de aradım yetkili servisi de aradım, 4 litre diyor. Az konulursada zarar verir fazla konursa da zarar verir diyor motora.. Ne iş anlamadım...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende motor klavizinda filitr il birlikte 3,2 litre yaziyor simdi opel mi yalanci servis mi???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Buçuklu rakamları bunlar kullanmıyorlarmış herhalde selim abi. :D Abi ben şimdi alttan kapağı süzdürüp filtredekini de süzdürürsem ne kadar ilave ediyim?

Çubukta ne görünsün? Full mü?