Omega Bakım

KARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.edizce.com
Arkadaşlar Teyp kısmında bazı lambalar yanmıyor, el ile vurunca tümü sönüp yanıyor yani temassızlık var, kendim söküp kurcalamadan önce danışmak istiyorum kül tablasının arkasında sağ sol iki vida var bu bölüm buradanmı açılır? elektrik bilgim olduğu için kendim uğraşmak istiyorum ne dersiniz açarsam becerebilirmiyiz? anlayanlardan öneri bekliyorum.

OMEGA 2.5 CD
img6177mediumoa7.jpg

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teybin ışıkları yanmıyosa sen uğraşma servise de gitmede gerek yok işçiliği temiz bi elektronikçiye git o halleder. diğer butonlarda yanmayanlar varsa oto elektrikçiye git o halleder. tavsiyem bildiğin iyi işçiliği olan bi yere git. bazıları alelade söküp bazı yerleri zedeliyolar...

aracın çok temizmiş... satalım mı? :) :)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis yada Opel tamircisi olmayan tum elektirk-elektronikçiler, Omega yı senden daha iyi tanımıyorlardır merak etme.onlarda acmadan bir sey soyleyemeyecekler ve nereden acılacagını bilmiyorlardır.Eger elektrik işinden anlıyorum diyorsan kendin bir bak derim.Sahsen ben boyle tamirat işlerinden çok keyif aldıgım için boyle dusunuyorum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
Servis yada Opel tamircisi olmayan tum elektirk-elektronikçiler, Omega yı senden daha iyi tanımıyorlardır merak etme.onlarda acmadan bir sey soyleyemeyecekler ve nereden acılacagını bilmiyorlardır.Eger elektrik işinden anlıyorum diyorsan kendin bir bak derim.Sahsen ben boyle tamirat işlerinden çok keyif aldıgım için boyle dusunuyorum.
nekadar emin konusuyorsun!!! bırdene bakalım kolay işmiymiş.. neden bılmesınler abıcım.. bulunmadık hint kuması degıl.. hemde bırseyı ıilk sökmek bılmemek degıldir.. emınımkı servıstekı veya sanaıyedekı bı elektrıkcının el yatkınlıgı bu işle ugrasmayan bı ınsandan cok cok ustundur..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
nekadar emin konusuyorsun!!! bırdene bakalım kolay işmiymiş.. neden bılmesınler abıcım.. bulunmadık hint kuması degıl.. hemde bırseyı ıilk sökmek bılmemek degıldir.. emınımkı servıstekı veya sanaıyedekı bı elektrıkcının el yatkınlıgı bu işle ugrasmayan bı ınsandan cok cok ustundur..

neden kızdıgını anlamadım açıkçası? ben opelden anlayan ve servis teki ustalar hariç demiştim.Onun dışında çok fazla birşey bilmeden dükkan açıp da ustayım diyen çok insan gördüm.Bir parçayı sökerken kıran, sonrada japonlayıp sahibine yutturmaya çalışan çok insanla karşılaştım.işimiz geregi
kullandıgımız farklı markalardan toplam 90 civarında (her cins ) aracın bakımlarını yaptırıyoruz.Ayrıca kendi bünyemizde de tamirhanemiz var.Bu konuda oldukça çok tecrübem oldu, ona dayanarak soyledim.Ustaya,bilgiye ve emege her zaman saygımız vardır.
Zaten konuyu acan arkadas da, elinin bu işlere yatgın oldugunu belirtmiş.Tavsiyem o yüzdendi.

Ayrıca bir dene bakalım demişsin.Benim Endüstriyel Elektronik (U.Ü) mezunuyum, bu işleri de severim.Bundan önce kullandıgım arabaların pek çok ufak arızasını kendim söküp tamir etmişimdir.Bu tarz işleri yapmayı severim, elimden de gelir :)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
neden kızdıgını anlamadım açıkçası? ben opelden anlayan ve servis teki ustalar hariç demiştim.Onun dışında çok fazla birşey bilmeden dükkan açıp da ustayım diyen çok insan gördüm.Bir parçayı sökerken kıran, sonrada japonlayıp sahibine yutturmaya çalışan çok insanla karşılaştım.işimiz geregi
kullandıgımız farklı markalardan toplam 90 civarında (her cins ) aracın bakımlarını yaptırıyoruz.Ayrıca kendi bünyemizde de tamirhanemiz var.Bu konuda oldukça çok tecrübem oldu, ona dayanarak soyledim.Ustaya,bilgiye ve emege her zaman saygımız vardır.
Zaten konuyu acan arkadas da, elinin bu işlere yatgın oldugunu belirtmiş.Tavsiyem o yüzdendi.

Ayrıca bir dene bakalım demişsin.Benim Endüstriyel Elektronik (U.Ü) mezunuyum, bu işleri de severim.Bundan önce kullandıgım arabaların pek çok ufak arızasını kendim söküp tamir etmişimdir.Bu tarz işleri yapmayı severim, elimden de gelir :)
kızmak değilde.. kımse bılmez omegayı yapamazlar gıbısınden yazdıklarına cevap yazmak ıstedım..

TUNCEER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bu konuda PZERONERO ya katılıyorum servis ustalarını kastetmiyorum ama kıyıda köşede bulunan ustalar bütün araclarda tecrübesi olmuyor benim başımada geldi aracın orginal alarmında sorun vardı götürdüm içine etti bıraktı, eğer birazcık utanması olmasa bide para isteyecekti

KARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.edizce.com
getrag84' Alıntı:
ya kardeş ben söktüm sana tarif edeyim ama nereyi sökeceksin?

Resimde görüldüğü gibi teybin ve kaloriferi çalıştıran bölüm, konsola vurmayınca lambalar yanmıyor. Siz nasıl söktünüz tarif edin bi zahmet