Opel astra aracim ÇaliŞmiyor ???

Ali ALHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 MODEL OPEL ASTRA ELEGANCE LPG li ARACIM VAR.ARABA ARADA BİR ÇALIŞMIYOR.MARŞA BASTIĞIMDA GIR GIR GIR SES GELİYOR AMA ÇALIŞMIYOR.BİRÇOK KEZ DENEMEDEN SONRA ÇALIŞIOR ANCA (15-20 DK.) BAZI GÜNLER İSE ÇALIŞMADIĞI İÇİN BIRAKIP GİTTİĞİMDE OLDU ARABAYI.HİÇ BİR USTA SEBEBİNİ BULAMADI.BİLGİSAYARA BAĞLIYORLAR ÇIKMIYOR BİR SORUN.USTANIN BİRİSİ ARAÇ BEYNİNDEN OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ BEYİN ISININCA ÇALIŞMAZ ÜZERİNE SU DÖK DİYOR AMA ARAÇ SOĞUKKENDE ÇALIŞMIYOR ARADA.
ARACI BEN MART AYINDA ALDIM.BİR SORUN YOKTU BRC MARKA LPG TAKTIRDIM NİSANDA USTALAR ARABAYI GETİRİRKEN BENZİN KALMADIĞI İÇİN BENZİN POMPASINI YAKMIŞLAR.KOMPLE DEĞİŞTİRDİK ŞAMANDRA DAHİL.BUJİLER DEĞİŞTİ YAĞ KONULDU BAKIM YAPTIRDIM AMA ARAÇ BU BAKIMLARDAN BİR GÜN SONRA BENZİNLİKTE KALDI.BENZİN POMPASI YAKITI GÖNDERİYOR AMA SORUN NE BİLMİYORUM NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR ?? YARDIM VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM ...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Egr olabilir

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çalıştığı zamanlarda performans kaybı var mıydı? Yada giderken hafif teklemeler, bazı devirlerde gaz yememe sorunları falan? Eğer varsa EGR den yapabilir. Ben de 1 haftadır bu tür sorunlar var, yeni çalıştırdığımda motor tam ısınmadan hareket edersem ışıklarda falan stop ediyodu. EGR nin fişini çektim araç kendine geldi resmen. Haftasonu temizleticem. Sizin de böyle sorunlarınız var idiyse EGR den kaynaklı olabilir. Benzinli araçta bizim dizeller gibi EGR çok sorun çıkarır mı bilemiyorum gerçi ama..

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence benzin pompası da olabilir
benzin pompasının değiştiğini soylemiş arkadaş ama..

Ali ALHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba kalktığında 1 ve 2. viteslerde sallanıyor tekler gibi ama diğer viteslerde yok bu.sorun aracın çalışmaması. egr temizletsek kalkar mı sorun_? benzin pompası çalışıyor.kontağı açtığımızda ses geliyor hatta pompayı açtığımızda benzini attı. acaba sorun buji veya bobinlerde de olabilir mi_?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
araba kalktığında 1 ve 2. viteslerde sallanıyor tekler gibi ama diğer viteslerde yok bu.sorun aracın çalışmaması. egr temizletsek kalkar mı sorun_? benzin pompası çalışıyor.kontağı açtığımızda ses geliyor hatta pompayı açtığımızda benzini attı. acaba sorun buji veya bobinlerde de olabilir mi_?
egr yi temizletmeden once fişini çekip çalıştırmayı denemelisin calısıyosa temizletirsin yada değişirsin. zor bişey değil kendin fişinmi bulup bi denersin calısıp calısmadıgını.

Ali ALHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlis anlamadim degil mi fişi cektigimizde araba çalışırsa temizletiriz