Opel astra aracim ÇaliŞmiyor ???

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

bayy.yilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı aksamlar bende de benzer sorun olmustu sogukken calısmama gıbı problemı yoktu ama marsa bastıktan 15 dk sonra stop edıyordu ve 20 dk sonra calısıyordu kran devir sensürü degıstıkten sonra sorun kalmadı

Ali ALHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü aynı sorun tekrar nüksetti.araba ile çarşıya çıktım en az 2-3 sefer stop ettim çalıştırdım. sonra evin önüne geldim arabadan birşeyler indirdim gölgeye çekmek için tekrar bindim ama çalışmadı yarım saat aralıklarla denedim çalıştıramadım.usta çağırdım.hava filtresine giden bir boruyu açtı; ve kelebek gibi bir parça vardı. ben marşa basarken oraya içindekinin yanıcı olduğunu söylediği bir sprey sıktı ve araba çalıştı.akşam tekrar oldu 1 saatte zor çalıştı sorunun benzin pompasının basıncının düşük olabileceğini söyledi ama oda emin değil.valla opel aldığıma pişman etti bu araba beni..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr aracın çalışmasıyla alakası yok.egr tıkalıysa araç çalışmamazlık yapmaz. daha önce egr'den çalışmayan araçta görmedim.benim vectranınki içler acısı haldeydi o bile çalışıyordu yani. silkeler hoplatır tekletir ama aracı çalıştırmayacak kadar etkili bir zımbırtı değil zaten.
araçta lpg var dediniz. direk lpg'de çalıştırmayı deneyin çalışıyorsa benzin pompası arızalı. piyasada çok çakma benzin pompası var bosch amblemi ile gezen onlardan birine denk gelmiş olabilirsiniz. onun haricinde aracın beynine falan su dökmeyin o ustadan kaçın hatta siz direk. sorun beyindende olabilir ancak enjektörlerdende olabilir. marş basıyor araç çalışmıyorsa era'da başımıza geldi enjektörler meftah olmuş araç uzun marş alıyordu ilk zamanlar sonra hiç çalışmadı enjektörleri değiştirince düzelmişti...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
egr aracın çalışmasıyla alakası yok.egr tıkalıysa araç çalışmamazlık yapmaz. daha önce egr'den çalışmayan araçta görmedim.benim vectranınki içler acısı haldeydi o bile çalışıyordu yani. silkeler hoplatır tekletir ama aracı çalıştırmayacak kadar etkili bir zımbırtı değil zaten.
araçta lpg var dediniz. direk lpg'de çalıştırmayı deneyin çalışıyorsa benzin pompası arızalı. piyasada çok çakma benzin pompası var bosch amblemi ile gezen onlardan birine denk gelmiş olabilirsiniz. onun haricinde aracın beynine falan su dökmeyin o ustadan kaçın hatta siz direk. sorun beyindende olabilir ancak enjektörlerdende olabilir. marş basıyor araç çalışmıyorsa era'da başımıza geldi enjektörler meftah olmuş araç uzun marş alıyordu ilk zamanlar sonra hiç çalışmadı enjektörleri değiştirince düzelmişti...
ben 2 kez gördüm hocam. tecrübeyle sabit.

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobin yada krank sensörü diyorum

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 kez gördüm hocam. tecrübeyle sabit.

egr egzozdan atılan gazı geri döndüren bir zımbırtı hocam. Yani aracın çalışmamasını etkileyecek kadar etkili birşey değil.
tıkalı egr düzensiz çalıştırır aracı tekletir hoplatır...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
egr egzozdan atılan gazı geri döndüren bir zımbırtı hocam. Yani aracın çalışmamasını etkileyecek kadar etkili birşey değil.
tıkalı egr düzensiz çalıştırır aracı tekletir hoplatır...

Valla hocam ben yasadigimi bilirim egr ne zimbirtisi olursa olsun...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam ben yasadigimi bilirim egr ne zimbirtisi olursa olsun...
egr aracı çalıştırmayacak kadar etkili bir parça olsa iptalinden sonra araç çalışmaz ;)