Opel Astra harket halinde iken motor stop ediyor

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar fiyatı duydunuz yetkili servite sizce bu fiyat ne kadar söleyim sizet
triger seti:200+kdv
devirdaim.110+kdv
y kaşışı:38ytltkdv
v kayışı gergi bilyası:32ytl t kdv.
+180 ytl işçilik.+30 antifiriz silikatsız kırmızı olan.
200tkdv de bakım parçaları
bilginizz ollsun.demek sadece yetkililer değil özel servilerde pakalıymış

D

demir

Bilgi Girilmemiş
_KRAL_' Alıntı:
Önce Üye ArŞİvİnde Kendİnİ Tanitirsan Kardes Daha İİ Yardimci Olabİlİrİz

varmı boyle bı yanıt ya. arkadas ınsan gıbı bı soru sormus sızın ılk olarak yazdıgınız cevaba bakın.

ertem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
arkadaşlar fiyatı duydunuz yetkili servite sizce bu fiyat ne kadar söleyim sizet
triger seti:200+kdv
devirdaim.110+kdv
y kaşışı:38ytltkdv
v kayışı gergi bilyası:32ytl t kdv.
+180 ytl işçilik.+30 antifiriz silikatsız kırmızı olan.
200tkdv de bakım parçaları
bilginizz ollsun.demek sadece yetkililer değil özel servilerde pakalıymış

Sabah sabah mesajı görünce moralim bozuldu şimdi. Ayrıca benim arabanın sorunu EGR valfinden miş yani motorun kenarına 200 ytl daha sıkışmış , 2 haftadır bir problem yok. Toplam masraf 875+200=1075 ytl :cry:

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
demir' Alıntı:
varmı boyle bı yanıt ya. arkadas ınsan gıbı bı soru sormus sızın ılk olarak yazdıgınız cevaba bakın.

Bunu diyebilecek bir konumda değilsin demir.Forum kuralları kısmını incelersen gerekli maddeleri görebilirsin.Diğer taraftan kendi tanıtımın da bulunmamakta.Üye arşivindeki başlığında 2 ayrı moderatörün uyarısına rağmen duyarsızlık göstermeye devam ediyorsun.Bir 3. tekrar olmaz umarım.

Tanıtım süresince başlıkların kilitlenecek mesajların silinecektir,bilgine...

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son nokta egr valfı :)

emrew

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baska bı forumda da boyle bı sıkayet vardı inanmamıstım sıf opelı karalamak ıcın soyluyor zannetmıstım bizimde astra var boyle bı hata yapsın anında kapının onune koyarım:D

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navarch' Alıntı:
Peki arkadaşlar 70-80le giderken araba stop ettiğinde nasıl davranmak gerekerir ne yapmalaı?..

dostum bu benim de kabusum. gecenlerde bı ruya gordum vıyadukten assagı ucuyodum:D :D :D

boyle bır durumda dıreksıyon kılıtlenır mı frenler ne olur benı de bır aydınlatın lutfen

emrew

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görevi yanmamış oksijeni eksoz gazından ayrıştırıp tekrar motora göndererek daha fazla performans ve daha az yakıt tüketimi sağlayan EGR Valfi, belli bir kilometre kullanım sonrasında eksoz gazındaki kurum sebebiyle tıkanıp görevini tam anlamıyla yerine getirmekte zorlanabiliyor. Bu sebepten dolayı aracın motor arıza ışığı yanabilmektedir. Bazı servislerin gerek daha fazla kazanç elde etme, gerekse uygulamayı bilmemesi sonucu pahalı olan bu parçayı değiştirerek sorunu çözmeye çalışmaktadırlar. Bu sebepten kullanıcılar, Opel marka aracların EGR valflerinin sürekli bozulduğu kanısına varmaktadır.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emrew in yazısı bana bir yerlerden alıntı gibi geldi. ama dogru soyledıgı kesin..... sfi motorlarda egr var mı?

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de de corsa b var gecen ler de ona benzer bi problem oldu araba giderken (hız farketmeksizin) vites atmak için ayamı gazdan aldıgım da motor lambası yanıo du ve araba stop edio du bunun la birlikte baska bi arıza daha vardı arabada kilometre saatim de calısmıodu servise getirdiğim de arabanın stop etmesinin de bundan kaynaklandıgını solediler ve bi sigorta degişimi ile her sey düzel di