Opel Astra harket halinde iken motor stop ediyor

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
yavaş yavaş uygun viteste ayağımızı debriyajdan kaldırmak arabanın tekrar çalışmasını sağlayacaktır...

He bu yöntem gerçekten yararlı mı zararlı mı detayını gerçekten bilmiyorum,
Ustalarımız konuya daha detaylı bir açıklama getireceklerdir eminim ki...
abicim ben de bu problem olunca aynı o şekilde kullanıodum arabayı srvise sordum cok zararlı oldugunu solediler

sedat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh egr ahh

slm arkadaşlar egr valfi takılı değilken motoru çalışıtırsak beyne bi zarar verirmi sizce .
şu anda motor ışığını söndürmek için egr valfi değiştirdim o arada motoru çalıştırdım. egr kurtarmadı bujiler değişti ama hala motor arıza ışığı yanıyo beyinde arıza olma ihtimali varmış beyinde arıza çıkarsa neler yapılabilir arkadaşlar

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanılmıyorsam astra f lerde arıza ışığının sönmesi için araç bilgisayarından arıza kodunun resetlenmesi gerekiyor, EGR den sonraarıza kodunu sildiler mi?

sedat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arıza kodları silindi ama hala motor ışığı yanıyor ve hata kodu olarak 303-304 veriyo benim netten baktığım kadarıyla motorun bujileri veya ateşleme sisteminde sorun olma ihtimali var fakat ikiside değişmesine rahmen ışık sönmedi
neden olduğunu anlamadım ama usta beyinde sorun olma ihtimali yüksek dedi inşallah beyinde sorun yoktur

MYWAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm arkadaşım senin aracın sorunu egr valfi dir değişmiş sanırım bundan sonra sorun olmayacaktır geçmiş olsun,ama bakıma ödediğin para çok bence bilgin olsun.
HAKİKATEN ÇOK PARA YA :good:

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sedat' Alıntı:
evet arıza kodları silindi ama hala motor ışığı yanıyor ve hata kodu olarak 303-304 veriyo benim netten baktığım kadarıyla motorun bujileri veya ateşleme sisteminde sorun olma ihtimali var fakat ikiside değişmesine rahmen ışık sönmedi
neden olduğunu anlamadım ama usta beyinde sorun olma ihtimali yüksek dedi inşallah beyinde sorun yoktur
Buji kablosunda sorun olabilir opellerde buji kablosu çok sık arıza çıkarıyor, buji kablosunu kontrol ?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navarch' Alıntı:
Peki arkadaşlar 70-80le giderken araba stop ettiğinde nasıl davranmak gerekerir ne yapmalaı?..
eldfreninie war olan gücünle asıl :D

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış

Görevi yanmamış oksijeni eksoz gazından ayrıştırıp tekrar motora göndererek daha fazla performans ve daha az yakıt tüketimi sağlayan EGR Valfi, belli bir kilometre kullanım sonrasında eksoz gazındaki kurum sebebiyle tıkanıp görevini tam anlamıyla yerine getirmekte zorlanabiliyor. Bu sebepten dolayı aracın motor arıza ışığı yanabilmektedir. Bazı servislerin gerek daha fazla kazanç elde etme, gerekse uygulamayı bilmemesi sonucu pahalı olan bu parçayı değiştirerek sorunu çözmeye çalışmaktadırlar. Bu sebepten kullanıcılar, Opel marka aracların EGR valflerinin sürekli bozulduğu kanısına varmaktadır.
Yanlış bilinen bir konuyu düzeltmek isterim.Egr valfi yüksek ısıdan dolayı egsozdan çıkan nitrojenoksit gazını engellemek için yapılmış bir sistemdir.Egsozdaki sıcaklık belli bir seviyeye ulaştığı zaman bu zararlı gaz açığa çıkar.Egr bu zamanda devreyer girer.egzoz manifoldu ile emme manifoldu arasındaki geçişi açarak yanma odalarındaki ısının düşmesini sağlar Yani bir nevi kötü yanma yaptırır ki yüksek sıcaklıklarda ortaya çıkan nitrojenoksit gazı açığa çıkmasın.Tamamen çevreci.

HakanMert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş bende daha önce chevroletchevrolet vardı. Aynı bahsettiğin arızayı yaptı ve Egr yi değiştirdim düzeldi. hatta sana tavsiyem zamanla kurumdan dolayı kirlenen EGR Yİ söküp temizle sorunun çözülme ihtimali yüzde 70 bir arkadaşım kendi soktu temizledi kurtuldu sorundan. Yalnız Egr yi söküp temizleyip yerine takıncaya kadar kontağı açma....