Opel Corsa 1.2 easytronic hakkında fikirleriniz

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün Opel Ataköy ile Corsa 1.2 easytronic için anlaştık. Opel kalitesine güveniyoruz yinede bu araç hakkında düşüncelerinizi bilgilerinizi almak isterim. Mesela 1.2 araba rampada çok bayılır mı? Easytronic şanzuman ilk defa kullanıcaz (manuelden geçiş yapıyoruz) sıkıntı yaşar mıyız? Teknik veriler manuelden daha az yaktığını gösteriyor bunu yakalayabilirmiyiz?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Hocam ben 2009 yılı kasım ayında aynı aracı aldım ve bu zamana kadar ufak tefek şeyler harici(direksiyon sesi, yay gıcırtısı gibi) hiçbir sorun çıkmadı. Çok dik rampada araç doluyken hafif bayılma yapar ama önceden kaptırıp çıkarsanız hisstmezsiniz bile, yani sizin ustalığınıza kalmış. Şu an piyasada D kasa easytronic olup 120.000 km gelmiş araçlar var ve sorun yok. Yakıt olarak düzden az yakmaz çünkü malüm trafik, dur kalk çok oluyor ve kasa kendi sınıfında diğer araçlardan biraz ağır. Yumuşak bir sürüş ortamı ve çok çok sakin kulllanan biri olmadığı sürece teknik veriyi bile tutturamazsınız. Tabi 1.6 gibide yakacak değil.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Dediğiniz doğru sonuçta 1.2 araç rampada bayılma yapabilir. Yakıt olarak şunu söyleyebilirim 1.4 otomatik polo kullanıyorum ondan az yakacağını söylerseniz benim için yeterli olur :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence az yakar :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 otomatik bir araçtan elbette az yakacaktır. Sonuçta aracı 1.2 düz vites gibi düşünün ama B sınıfında küçük motor hacimli olup(suzuki, yaris vs..) daha da az yakanları yok değil.

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç için hayırlı olsun dedik önümüzdeki haftaiçinde teslim alıcaz. Test sürüşü için de araç ayarladılar çıktık ve gerçekten internette okuduğum onca kötülemeyi boşa çıkardı. Almak isteyenler mutlaka test sürüşü yapın.

alikabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.evdusum.com
Başarılı bir araç

arkadaşlar bende bu hafta 1,2 Essentia corsa aldım eşime (easytronic). almadan önce çok araştırdım. bir sürü kötü yorum okudum opel hakkında. bende sıkı bir VW olmama rağmen aracı inceledim test sürüşüne çıktım felan ve arkadaşın dediği gibi araç çok derece başarılı bir otomobil. hele hele bayanlar için. Adana mersin gibi düz memlekette oturanların rampada bayılma derdi olmadan kullanabilecekleri çok sevimli ve donanımlı bir araç her kese şiddetle tavsiye ederim.