Pendik yakınların da sağlam opel ustası

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hayır birde senaryo yazıyor, kaçak yakıt alınmıştır yakıtın içersindeki bilmemne gitmiş seramiğe yapışmıştır felan... Belkide o söylediği madde yakıtın içine girmiyordur bile :) Ayrıca hangi çağdayız kaçak benzinmi kaldı... Mazot olsa anlarım.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayır birde senaryo yazıyor, kaçak yakıt alınmıştır yakıtın içersindeki bilmemne gitmiş seramiğe yapışmıştır felan... Belkide o söylediği madde yakıtın içine girmiyordur bile :) Ayrıca hangi çağdayız kaçak benzinmi kaldı... Mazot olsa anlarım.
:):)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
😂Elinde elm 327 varmi yoksa bitane al. Forumda bin defa bahsettim arat elm diye once bi ariza kodunu soyle bakalim neymis. Senin yaptiracagin su soyluyorum iyi dinle bak oyle 3000 4000 liraya motor yapilir o para katalizore verilmez. Ariza kodun katalizorse bi egzoscuya git. Katalizorun cikisini egzosdan ayirsin. 3 tane vidasi var. Icine fener tut petegi dagilmismi baksin egzoscu sana katalizorun eriyim erimedigini dagilip dagilmadigini soyler. Saglamsa egzoscudan cik. Arac boya malzemesi satan biyereden elektronik devre temizleyicisi al yagsiz. kontak temizleyici de verir. oksijen sensorleri map ve maf sensorlerini bi ustaya temizlet 15 dk surer. sorunun cozulur. Katalizorun dagildiysa egzoscuya euro 4 katalizor varmi diye sor varsa katalizoru acsin icini bosaltip euro 4 katalizorler doldursun 700 tl fiyati var malzeme şu ekte ekliyorum. Bunu yaptiktan sonra yine ayni sekilds temizleyici ile yaptigin islemleri yine yap.
Katalizorun calisma sistemi ve icindeki malzeme
Görüntüleme: https://youtu.be/TBtx20JDDi8

images.jpeg.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Hasip @Cemil abiler vallahi bak adama diyorum ki usta bir baksak mı ? yok , yok 50.000'de sıfır arabanın sensörüne bir şey olmaz... Senden önce ki sahibi kaçak yakıt kullanmıştır diyor. Katalizör temizleyici katkı attık depoya üzerine de benzin de ekledim dün akşam yola çıktım biraz devirli asıldım duman attı araba biraz ama sanki rahatladı gibi. Bu akşam e5'e çıkıcam geç saatte bi avrupa yakasına gidip gelicem hem işim de var. @Zafer715 zafer abi cidden bilgi kaynağısın :D arıza ışığı yanarsa bir daha aynen söylediklerini yapıcam abi anlamadığım şey madem öyle parçacıklar var kaçak yakıtta , enjeksiyonlardan nasıl geçiyor ? filtrelerden nasıl geçiyor taaa katalizör peteğine kadar dayanıyor iri iri parçalar. Hadi dayandı nasıl yapışır seramiği çatlatır ? ısındıkça yanar kül olur gider düz mantık bakıldığın da. Allah kimseyi ustaların eline bırakmasın...

Bu arada arıza kodunu yukarıda paylaştım görmemişsin sanırım abi ;
arıza kodu : p0420

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Katalizorun ici dagilmissa erimisse degistirmen yada bosalttirman gerek skinti yasarsin. oyle katki maddesiyle cozulmez o is. Kacak yakit felan hikaye ugrasmak istememism Oncekikle katalizorun saglammi egzoscu bi baksin

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamdır abi sağol

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet abiler , araç bugün yine arıza ışığını yaktı , zafer abimin söylediklerini adım adım tatbik edeceğim bugün iş çıkışı durumu sizinle paylaşacağım :)

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet abiler , araç bugün yine arıza ışığını yaktı , zafer abimin söylediklerini adım adım tatbik edeceğim bugün iş çıkışı durumu sizinle paylaşacağım :)
Servise mi gittiniz yoksa normal bir esnafa mi abicim ?

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Joseques , Normal bir esnafa gittim Kartal sanayi sitesinde başaran Opel servisine gittim. Ustaya Zafer abinin yazısını tek , tek okudum fakat direk bana söylediği katalizörün içinde ki seramiğin değişmesi gerektiği oldu. Map , maf , oksijen sensörlerinin temizlenmesi gerektiğini sonrasın da katalizör üzerinde çalışılmasını gerektiğini söyledim fakat kabul etmedi direkt olarak katalizörde ki seramiğin değişmesi gerektiği konusunda ısrarcı davrandı. Bende oradan çıktım yine Kartal oto sanayisinde Koç egzoz firmasına gittim durumu izah ettim ilk önce oksijen sensörünü temizlemem gerektiğini söyledi Zafer abi gibi , eğer bundan sonuş alamazsak katalizör seramiği değişecek dedi Euro4 olarak.
Opel başaran : 1.250₺ fiyat verdi
Koç egzoz : 800₺ fiyat verdi
Koç egzozla sağlam bir pazarlığa oturur 700₺’ye yaptıracağımı düşünüyorum. Pazartesi günü aracı tekrar oraya götüreceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Katalizor erimismi? dagilmismi yani. Sanki cok zor bisey soyluyomusuz,gibi davranmalari ilginc 3 tane vidasi var ayirip bi fenerle bakamayacak kadar zormu bisey soyluyoruz. Halen oksijen sensorunj bi temizleyelim olmazsa bakariz sallamasyon bi dusunce. Ac bak altindan 15 dk saglam degilse zaten oksijen sensorunu temizlesende fayda etmez