Pendik yakınların da sağlam opel ustası

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracini 1.6 astra j 16xer motor olarak degerlendiriyorum oksijen sensorlerinin yerleri

20191014_102559.jpg

20191014_102521.png

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Zafer715 aynen abi söyledin de Hüseyin abi de söyleyince bi karıştırdım pek anlamadığım için şimdi ikisini de anladım yerinin nerde olduklarını falan. O halde bu akşam aracı lifte kaldırtıp ikisini de temizliyorum abiler , işe yararsa ışık söner , işe yaramazsa Sönmez doğrumudur?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Dogru

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne problemli işler ya 50.000'de araba da kesinlikle olmaması gereken şeyler. Kronik problemi bu diyerek resmen bu durumu bir de kabul ediyoruz.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bu biraz teknik , biraz hissiyatli bi is. Opele binmek ayricaliktir😂
Aracini sifir aldiysan aldigin zamandan buyana bi hissedecen arabayi mesela rolantide dalgalanmami oluyo, araba esjisine gore daha seslimi calisiyo, yokus cikarken daha onceden seri cikarken yigilmami oluyo, daha oncede 300 liralik yakitla 500 km giderken zamanla 400 gitmeyemi basladi. Bunlari taki edersen sorunun tabanina inersin etmezsen 50 binde subapta yakar, katalizorde erir 50 bin olarak dusunme. Elektronik malzemesi cok. Bunun nedeni tamamen tasarruf. Cevre kirliliginin onlenmesi, yakitin minimum degerlerde tutulmasi

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar da değil zafer abi anlıyorum sesinden soluğundan aracın da , araba bana 49.000^de iş karşılığı geldi bundan önce Bmw f20 vardı 2014 140.000'de idi geldiğinde 30.000'de idi 110.000 km kullandım araba tık demedi , ondan önce mercedes B-180 vardı 20.000'de geldi 70.000'e kadar bindim o zaten efsaneydi her yönüyle. Mercedesi satma sebebim tipi hoşuma gitmiyordu W246 kasaydı , bmw'ye binince mercedes'i aradım Opele binince de Bmw'yi. Peder beyde 2012 C180 -2017 c180'de oldu bu araçlarda da tık ses çıkmadı Bmw'den E60 - F10'da oldu pederde yine onlardan da tık ses çıkmadı zannedersem opel elektronik anlam da sağlam araçlar üretmiyor. Aracı kafama göre de değişemiyorum anca iş karşılığı gelecek KM'si düşük olacak da peder bey ikna olacak öyle yani ama bu durumlar canımı sıkıyor yani. Servisine gitsen haketmediği paraları istiyorlar peşinden koşunca da böyle soğuyor insan. İnşallah son olur bu arızası da keyfine varırım aracın yoksa beğenmeye başlamıştım iyiden iyiye :D

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Zafer715 aynen abi söyledin de Hüseyin abi de söyleyince bi karıştırdım pek anlamadığım için şimdi ikisini de anladım yerinin nerde olduklarını falan. O halde bu akşam aracı lifte kaldırtıp ikisini de temizliyorum abiler , işe yararsa ışık söner , işe yaramazsa Sönmez doğrumudur?

Dökmeden önce fislerini tek tek çıkar bak arıza aynı mı yani arıza olarak orayimi veriyor ona bak ilk oncr abim

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam abi eyvallah sağolun inşallah işe yarar da boşuna para harcamayız

Sayykonett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eveet abiler hepinize merhaba ;
-Aracı bugün götürebildim ancak sanayiye katalizör tertemiz kırık , patlak , erimek , çatlama hiç bir şey yok. Sensörlerde sağlam nedir şimdi bu problem sizce ? Arabadan net bir şekilde de soğudum.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eveet abiler hepinize merhaba ;
-Aracı bugün götürebildim ancak sanayiye katalizör tertemiz kırık , patlak , erimek , çatlama hiç bir şey yok. Sensörlerde sağlam nedir şimdi bu problem sizce ? Arabadan net bir şekilde de soğudum.
Ben sana yardımcı olcam abicim özelden bana yaz