Plakada kırmızı yasağı

banazlıkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taşıt plakalarındaki mavi bölümün ay yıldızlı kırmızıya dönüştürülmesi yasaklanmasına rağmen bazı araç sahipleri bu yasağa uymuyor.
Türkiye, AB normlarına uyum çerçevesinde, taşıt plakalarında da, mavi bir bölüm oluşturulması ve TR ibaresinin konulması uygulamasına geçti. Ancak, bazı vatandaşlar, AB'yi protesto amacıyla mavi bölümü, ay yıldızlı, kırmızılı etiketle değiştirmeye başladı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği bir genelgeyle, mavi bölümü kırmızıya dönüştürülen araç plakalarına yasak getirdi. Bakanlık, bu tipteki plaka kullanan sürücülere karşı müsamaha gösterilmemesi ve yasal işlem yapılmasını istedi.
81 il valiliğine gönderilen genelgede, araç plakalarının Karayolları Trafik Yasası ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ne uygun olması gerektiği belirtildi.
Ancak açıkça yasak getirilmesine rağmen hala kırmızı plakalı araçları trafikte görmek mümkün.
İHA

alıntıdır.

arkadaşlar uşakta oturuyorum bu işlemi polisler bayağı bir kurcalıyor ceza rakamı 115 ytl cik haberiniz olsun

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ben takanların AB yi protesto için taktığnı düşünmüyorum
Türk milleti olarak bayragımızı severiz ve takarız.

4558_buyuk.jpg

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maksat protesto falan değil bende de var hemde özene özene yapıştırdım... bayrağa kırmızı beyaz yakışır o yüzden yapıştırdım...

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede protesto değildir...tamam bir anlaşma sonucu bu anlaşmaya imza atan ülkeler plakalarına mavi üzerine tr zounludur...kötü göründüğünü farkındayım bana kalsa kırmızı daha iyi ama işte kurallar

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka mavi oldu artık ab'ye girebiliriz kırmızı olursa hayatta almazlar;)bunu kim yer bilemiyorum ama afiyet olsun arkadaşlar:)...

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla maviden daha güzel duruyor

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de vardı ama uygulma yürürlüğe geçince söktüm :( bencede kırmızı olmalı aslında

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceza 115 ytl değil 55 ytl karabükte çok gördüm ceza kesilirken hemen kendı arabamdakını kaldırdım.ben bu ab protesto için takmamıstım sadece bayragımızı sevdiğimiz için takmıstım ama 55 ytl ceza yemek bana pek mantıklı gelmedıgı için hemen kaldırdım.
cezanın nedenıde : plaka muhalefeti