Sanziman yagi kontrol

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar,gecenlerde arabamin sanziman yagini kontrol ettirmek icin ustaya götürdüm ama usta bana sanziman söküllmeden kontrol edilemeyecegini hatta bazi japon arabalarinda hic kontrol edilemedigini söyledi,dogruluk derecesi nedir ve sanziman yagi nerden nasil kontrol edilir?simdiden tsk herkese

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde merak ettiğim bir konu...

bazı forumlarda kontrol ediliyor die okumuştum sanki... yanlış hatırlıyo olabilirim..

benim astra h'da polen filtresini bile göremedikten sonra, şanzıman yağı kontrolü zor gibi gelio...

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olurmu yahu..

yantarafta mıknatıs tapa var ordan kontrol ediliyor..

onu açınca yağ gelmemesi lazım seviye orası..

yağı boşaltmak içinse alttaki 10 vidalı karter açılıyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontrol edilir eden usta edememiş. yenı araclarda kontrol edılmıyor ancak oda elektronık olarak bakılıyor.

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olurmu yahu..

yantarafta mıknatıs tapa var ordan kontrol ediliyor..

onu açınca yağ gelmemesi lazım seviye orası..

yağı boşaltmak içinse alttaki 10 vidalı karter açılıyor.

yag gelmemesi lazim derken yag gelirse fazlami oluyor yani:confused: bide neresi kontrol edilen yer,resim falan varmi acaba,merak ettim

pamu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yeni değiştirdim ya o usta atmış. benimki otomatik astra 87000 deydi değiştiriym dedim karterin orada bir tapa var onu çıkarttı ustam bütünyağ boşaldı ve 3 lt mobil atf bıraktı toplamda 5 dakika sürdü rolantide de bir 5 dakka çalıştı bir ileri bir geri işlem bitti zor bi işlem değil yani oto şanzumanlarda 85 bini geçmemek lazım.

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yeni değiştirdim ya o usta atmış. benimki otomatik astra 87000 deydi değiştiriym dedim karterin orada bir tapa var onu çıkarttı ustam bütünyağ boşaldı ve 3 lt mobil atf bıraktı toplamda 5 dakika sürdü rolantide de bir 5 dakka çalıştı bir ileri bir geri işlem bitti zor bi işlem değil yani oto şanzumanlarda 85 bini geçmemek lazım.

ne bileyim öyle dedi adam,yani bu kadar basit islem bide seninki bosalmis ben nerden kontrol ediliyor onuda merak etmistim

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir soru da ben eklemek istiyorum. forumda bu konuyu açmıştım ama kesin sonuca varamadık gibi...
düz vitesli araçta şanzuman yağı hangi aralıklarla (değişmesi gerekliyse) değişmeli?

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir soru da ben eklemek istiyorum. forumda bu konuyu açmıştım ama kesin sonuca varamadık gibi...
düz vitesli araçta şanzuman yağı hangi aralıklarla (değişmesi gerekliyse) değişmeli?

güncel olsun bari bende merak ettim;)