Sanziman yagi kontrol

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yeni değiştirdim ya o usta atmış. benimki otomatik astra 87000 deydi değiştiriym dedim karterin orada bir tapa var onu çıkarttı ustam bütünyağ boşaldı ve 3 lt mobil atf bıraktı toplamda 5 dakika sürdü rolantide de bir 5 dakka çalıştı bir ileri bir geri işlem bitti zor bi işlem değil yani oto şanzumanlarda 85 bini geçmemek lazım.

Eğer şanzımanın AF 13-II ise, senin aracın 4 litre özel sıvı atf/ GM 19 40 767 (mobil değil) alır. Siz 3 litre koyduğunuza göre, 1 litresi içinde, yani konvertörde kalmış. Normal de bununda boşaltılması gerekirdi.
Selamlarımla..

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mıknatıslı kontrol tapası ; (temiz / pis)

Lütfen şanzımanın araç üzerinde olmamasına ve yapılan işe odaklanmayın.
seviye kontrol tapası kırmızı halka içindedir

yağı boşaltmak için açılması gereken 10 vidalı karter (açılmış halde diferansiyel görünüyorken) ;

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman araç üzerindeyken kontol tapası sürücü tarafında kalıyor(sol)

ve tapaya ulaşmak için kanalda yada liftte çalışmak lazım.

Sürücü tarafındaki aksın şanzımana girdiği yerin hemen yanında mıknatıslı kontrol tapası :)

Son düzenleme:

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mıknatıslı kontrol tapası ; (temiz / pis)

Lütfen şanzımanın araç üzerinde olmamasına ve yapılan işe odaklanmayın.
seviye kontrol tapası kırmızı halka içindedir

yağı boşaltmak için açılması gereken 10 vidalı karter (açılmış halde diferansiyel görünüyorken) ;
cook tesekkürler resimler icin,sayende biseyler daha ögrenmis olduk:) bide kontrol tapasini gösterdigin resim(3.resim)sanzimanin sökülmüs halimi:confused:

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet Opel F17wr (wide ratio) şanzımanın diferansiyeli nedensiz şekilde kırılınca dağıttık :D

merak edersiniz içinide birkaç resimde bonus olarak koyayım ;
resim806wl2.jpg

f171hg1.jpg

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet Opel F17wr (wide ratio) şanzımanın diferansiyeli nedensiz şekilde kırılınca dağıttık :D

merak edersiniz içinide birkaç resimde bonus olarak koyayım ;
resim806wl2.jpg

f171hg1.jpg
valla iyi dagitmissiniz:D bisey daha sorsam ben:eek: sonucta kontrol tapasina ulasmak icin biseyler sökmek gerekiyor demi:) bide burdaki 2.resimde o tapalardan görebiliyormuyuz

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla iyi dagitmissiniz:D bisey daha sorsam ben:eek: sonucta kontrol tapasina ulasmak icin biseyler sökmek gerekiyor demi:) bide burdaki 2.resimde o tapalardan görebiliyormuyuz

Lütfen resimli mesajlarıma alıntı yapmayınız resim tekrarı sayfanın yüklenmesini güçleştiriyor :).

1 adet kontrol tapası var.. yukarda da havalandırma tapasının yeri görünmekte yağ ise burdan dolduruluyor...

kontrol tapasına ulaşmak için birşey sökmenize gerek yok aracı kaldırın yeter.

Açık mavi olan yağı dolduracağınız yer..
kırmızı olan ise kontrol edeceğiniz ve dolum seviyesi olarak kabul edeceğiniz yer.

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lütfen resimli mesajlarıma alıntı yapmayınız resim tekrarı sayfanın yüklenmesini güçleştiriyor :).

1 adet kontrol tapası var.. yukarda da havalandırma tapasının yeri görünmekte yağ ise burdan dolduruluyor...

kontrol tapasına ulaşmak için birşey sökmenize gerek yok aracı kaldırın yeter.

Açık mavi olan yağı dolduracağınız yer..
kırmızı olan ise kontrol edeceğiniz ve dolum seviyesi olarak kabul edeceğiniz yer.

konu anlasilmistir:D yardimlarin icin tekrardan cok :tesk: resimler alinti yapilmamistir:D

masoksian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B Otomatik Sanzumana nerden koyacagız bide onu söyleseniz....

araç içinden oturma koltugunun oradan felan göürnüyormu bu havalandırma tıpası
Motos Silk CLS bond otomatik Sanzuman yagı eklicem ama nerden koyacagımı bilmiyorum bunun için servise gitmek istemiyorum.
Lütfen yardım please