Sava marka lastik önerir misiniz?

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrime göre Lastik alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konular;

Lastiğin en az 3 sene bayatlamaması ve yumuşak olup yola iyi tutunması...

Yumuşak lastik ile, sarsıntılar daha az hissedilir, yol tutuşu ve frenleme de yola iyi tutunur,

Bayatlama olayı ise çok önemli bence, birçok kişi ABS erken devreye giriyor diye ustasının ve ABS tamircilerinin arasında mekik dokuyor...

Bayat lastik yola tutunamaz, bir nevi buzdaymış gibi patinaj çeker kalkarken, Fren esnasında ise, tekerler erken kızaklar ve buna engel olabilmek için ABS devreye girer, fren mesafesi hayli uzar...

Ben ege bölgesinde yaşıyorum, bölgenin iklimine göre, ıslak zemin , karlı zemin v.s. etkenlerde devreye giriyor....

Ben sürekli Michelin kullanıyorum ama, memnun değilim açıkçası 3 sene olmadan bayatlıyor...

Son düzenleme:

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben ağrı da ikamet ediyorum sava marka lastik var aracımda kışlık iki kıştır kullanıyorum memnumum malum ağrı kış memeleketi hele bu sene o kadar çok kar yağdıki bende yazlık lastik alacam acaba savanın yaz lastiği nasıldır tekrar alsakmıki kararsızım bide petlas nasıl bilgisi olan varmı herkese kazasız sürüşler dilerim

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, SAVA'sı olan varsa yorum bekliyozu :)
205/55/16 SAVA Intensa HP 140 TL nasıl sizce arkadaşlar? Yoksa 190 TL'ye GoodYear Efficientgrip mi sizce?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu kış Sava eskimo m+s s3 kullandım. açıkcası memnun kaldım.
yazlık lastiğini bilmiyorum ama goodyaer ın yan markası. çekoslavakya yada slovakyada üretiliyor.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sava polonya malı bir lastik.Good year fabrikasında üretiliyor.Arkadaşta savanın kar lastiği var.Çok memnun.

195/65/15 ebatında savaya 120 tl fiyat verdiler.Piyasaya bakılırsa çok iyi fiyatı savaların.Ayrıca garantisinde good year yazıyor.

mismis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman ha aman Sava dan uzak durun. Ben aldım 2 sene gitmedi her tarafı yamuldu. Balon vermedik yeri kalmadı. Şu markanın bu markanın fabrikasında üretiliyor şöyle garantisi var böyle iyiliği var demelerine kanmayın. Hayatınızı ve Malınızı, paranızı riske atmayın.