Serviste hız sabitleyici sorunu

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 2001 astra g elegance(z motor) aracımıza hız sabitleyic taktırmak için samsun yetkili servisine gittim daha önceden ön hazırlığın olup olmadığını kontrol etmişlğerdi ve olduğunu söylemişlerdi fakat bugün sabitleyici için bir kablonun eksik olduğunu söylediler ve 60 ytl ye yakın fark istediler ama önemli olan bu değil 60 ytl ye yeni kublo çekicekler bu normal mi ve kablo döşenmesi bir sorun yaratır mı?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kablo çekmek okadar da sorun değil müzik tesisatı için adamlar aklına gelen her noktaya kablo çekiyorlar
O kablo özel bir kalomu gördün mü. normal sadece elektrik baglantısı için se degmez. ama aracın durumuna göre içi çelik su gaz çubukları gibi bişiyse sa olabilir belki.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok bana kablo dediler ama bilmiyorum nasıl bişi arabayıda akşam veremeycklerini söylediler yarın öğlene doğr arız diyorlar ama benm teşhisim şu bence servis ilk defa böyle bi operasyon yaptığı için deneyimsizlikten dolayı pek başarılı olamıyor ve zamna istiyor neyse :D yarında vermezlerse orjinal haliyle geri isticem arabayı bu arada ilk başta 138 dediler sonra 118 e düştü en sonundada kablo çekilcek dendi ve 190 ytl oldu toplam fiyat :D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta kayserideydım dur birde yetkılı servıse giryim dedim. dırek servıs bölümüne daldım:) servıs danısmanı geldı buyrun dedı hız sabıtleyıcı taktıracam dedım ustayı cagırdı bakmak lazım beyınde ucu olmayabılır dedı tamam bak ustam dedım. usta söktu tech 2 ye bagladı bakıyor bı taraftanda göz edıyor danısmana, sahıbı gönder basımdan dıye. gitmıyorum dedım. o sırada ellerıme baktı sendemı bu işle ugrasıyorsun dedı anladı yanı.
neyse tamam sorun yo kdedı. ok baglayıon dedım elımzıde kol yok dedı dısardan alırım dedım al takalaı mdedı usta. neyse servıs mudurune cıktım fıyat sordum kol al gel 75 ytl ye baglarız bı ıhtımal olmayabılır olmazsada 50 ytl alırız dedi:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
servisi şikayet etcem böyle bı yaklasım olamaz ya

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani bizi saf buldukları içinm ibu muhabbetlere giriyolar musa abi olurmuda olur yani zaten bilmiyolar yapmayı elimde olsa yanına getirirdim arabayı valla

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide musa ustam böyle kablo muhabbet ivarmı sahiden yaaa yoksa dalgamı geçiyolar?
fakat şuda var ben arabayı görebiliyordum test sürüşüne çıktılar geri döndü adam içeria ldı arabayı içerde kaputu faln açtılar bişiler yaptılar öyle koablo muhabbeti çıktı:D

Son düzenleme:

beyazkartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reis`in en son yaptığı terbiyesizlikten sonra ben aracı daha önce orada ustabaşı olan bir abinin açtığı özel servise götürüyorum(Herkes oraya gidiyormuş ben sonradan öğrendim).Ve Opel beni aradığında servisimizden memnun musunuz diye servis hakkında olanları anlattım ve şikayette bulundum.

Bu arada benim ilk mesajımış devamlı takıp ediyorum ancak hiç yazı yazmamışım.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reis`in en son yaptığı terbiyesizlikten sonra ben aracı daha önce orada ustabaşı olan bir abinin açtığı özel servise götürüyorum(Herkes oraya gidiyormuş ben sonradan öğrendim).Ve Opel beni aradığında servisimizden memnun musunuz diye servis hakkında olanları anlattım ve şikayette bulundum.

Bu arada benim ilk mesajımış devamlı takıp ediyorum ancak hiç yazı yazmamışım.
h.g. samsunlu hemşerim öncelikle kendini üye arşivi bölümünden tanıtmalısın sonra senn reisden ayrılıp da kendi yerini açan abimize gelirsek kendisi opesin kurucusu tanıyorum hatta park sensörlerimide orda taktırdım ucuza yapıyor diye amaonuda bi beceremedi ben kendim çözdüm:D bizde ilk başta oraya gidiyorduk ama adm bi devirdaim pompası değişiti dillere destan komple yan sanayi parça kullanmış ve reisede sorduğumuz zamn aynı fiyata yaptırdığımızı öğrendik:D sonuç onun taktığı tüm bilyeler kayış gergileri su pompası falan tekrar değişti serviste(çok ses çıkarıyordu makaralar) neyse ben reiste nmemnunum:D aracımıda bugün verdiler sağolsunlar kaputu açtım sahidende iki tane topraklı piriz kablosu gibi kablo çekmiş admlar:D helal olsun:D varmış demekki bi bildikleri 191 ytle bitti herşey ve 2 yıl garantili ve öneririm sahiden çok güzel irşeymiş cruse control hayran kaldım ya:D bakalım yakıtta nasıl bir değişme olcak

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hayırlı olsun güle güle kullan yinede 60 ytl sadece 2 kablo çekimi için çok fazla. Yanmaz kablo olsun metresi nekadar çektiği en fazla 3metre kablo %90 el emeği almış.