Serviste motor yağını çok koymuşlar....

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşlar aracımın 15000 bakımını yetkili serviste yakın zamanda yaptırmıştım. Geçen arabanın yağını bir kontrol edeyim dedim. Birde ne göreyim yağ çubuğundaki maksimum çentiğinden bile yukarıda yağ var. Diyeceksiniz ki aracın bir süre beklemesi lazım. Sabah ilk çalıştırmadan önce baktım. Anlayacağınız bence yağ fazla konmuş. Böyle birşeyi servis yaparmı, bu ne anlama geliyor anlamıyorum. Aldıkları yağ tenekesi bitsin diye mi hepsini koydular, yoksa bişey olmaz diyemi aklım kesmiyor. Belkide Astralar yağ eksiltiyor biraz fazla olsun diye düşündüler:D Bir sorun olurmu bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.:confused:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın durdugu yer tam düzmü. eğimliyse yanılta bilir

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır, yaklaşık 15 gündür kontrol ediyorum hiç bir azalma yok. Atar demişsin ama nasıl atar bir anlatırsan memnun olurum. Ha bu arada su karışıyordur diyecek arkadaşlar varsa öyle birşey yok. Köpürme, beyazlama falan yok. Resmen hepsi yağ....

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atar dediğim, terleme yapar motorun sağıdan solundan...Özellikle sıkıştırdığın zaman.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atar dediğim, terleme yapar motorun sağıdan solundan...Özellikle sıkıştırdığın zaman.
+1 3.75lt yağ konması geren motora sürekli servisler tarafından 4lt yağ konması sonucu motor kapağının yanından yağlar akıyor az az.(fazlalık bittiği zaman akmada sona eriyor:D)Ama performans düşüklüğü yapar.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1 3.75lt yağ konması geren motora sürekli servisler tarafından 4lt yağ konması sonucu motor kapağının yanından yağlar akıyor az az.(fazlalık bittiği zaman akmada sona eriyor:D)Ama performans düşüklüğü yapar.
Performans düşüklüğü konusunda haklı olabilirsin çünkü performans düşüklüğü hissediyorum. Hatta aracımın normalden fazla yaktığını düşünüyorum. Aracıma son zamlardan önce 135 milyonluk benzin koymuştum şehir içi 500 km yol gitti. Fazla yağı motor kapağının kenarlarından atma olayına gelince hiçbir akma yok tertemiz. Daha önce forumdan hatırladığım kadarı ile yağ fazlalığının zararları vardı. Eğer gerçekten varsa bir miktar yağı boşaltmayı düşünüyorum. Eğer ciddiye alınacak birşey değilse boşuna servise gidip adamlara kızmaya gerek yok diye forumda sorma ihtiyacı duydum.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bende de yağ fazla gözüküyor ve bi türlü eksilmiyor;ama suda köpük v.s. yok;sonuç olarak araba su eksiltiyordu;radyatör tıkayıcı koyarak eksiltmesini şimdilik önledik;fakat silindir kapağının yapılması gerektiğini düşünüyoruz;bazen contadaki çok ufak bir yırtık bunu yapabiliyormuş;yani en son ihtimal olarak silindir kapağından şüphelenilebilir...

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans düşüklüğü konusunda haklı olabilirsin çünkü performans düşüklüğü hissediyorum. Hatta aracımın normalden fazla yaktığını düşünüyorum. Aracıma son zamlardan önce 135 milyonluk benzin koymuştum şehir içi 500 km yol gitti. Fazla yağı motor kapağının kenarlarından atma olayına gelince hiçbir akma yok tertemiz. Daha önce forumdan hatırladığım kadarı ile yağ fazlalığının zararları vardı. Eğer gerçekten varsa bir miktar yağı boşaltmayı düşünüyorum. Eğer ciddiye alınacak birşey değilse boşuna servise gidip adamlara kızmaya gerek yok diye forumda sorma ihtiyacı duydum.
Size verdikleri faturada ne kadar yağ koydukları yazıyordur.Aracınızında kullanma kulavuzunda ne kadar yağ konması gerektiği yazıyor.Ne kadar fazlalık var ona göre söyleyin o miktar yağı alsınlar.Biz hep böyle koyarız falan fişman deselerde aldırın içiniz rahat etsin.

Kapağın yanından akma olayıda arabayı sıkıştırdığınızda meydana gelir fazla yağ koyuldu ertesi gün yağ aktı gibi değilde zamanla olucak birşeydir.