Serviste motor yağını çok koymuşlar....

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 0.5 kısmını aldır, kafan rahat etsin. bana çubuğun max çizgisinin hep biraz üzerinde yağ koyuyorlar. bir sorunla karşılaşmadım. zaten katalog verisi 0.075lt /1000 km de yağ yakıyor bu motorlar...

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah arkadaşım Z16XE motor için filtre değişimi ile birlikte 3,5 litre yağ koyulması gerekir diyor. Yağ çubuğunun max. ve min. arası için 1 litre yağ farkeder diyor. Ayrıca eğer fazla yağ koyarsanız katalitik konvertöre veya motora ciddi hasarlar verme şansınız var diye yazıyor. Benim gözüm iyice korktu doğrusu sanırım bu arkadaşlar benim motoru Z16XEP kodlu twinport motorlarlar ile karıştırdılar çünkü onlara 4 litre yağ koyuluyormuş. Sanırım bende de yaklaşık 0,5 litre bir fazlalık var. Ben şimdi ne yapmalıyım? O kadar servisçi arkadaş var birisi bir yardımcı olsa olmazmı?
Yetkili servisde yaptırmışsınız sanırım.Söylediğinizde, fazlalık kadar yağ boşaltılır.DIşarıda da yaptırabilirsiniz ama ücret isterler en iyisi fazla yağı koyan yere gitmek.:good:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astralarda yag fılıtresını değiştigin zaman 3.75 gıbı bı yag alıyor 4 de konulabılır bırsey olmayacagını garantı edıyorum eger 4 lıtre koydularsa

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 2000 km kullanmışsınız. bence bundan sonra da birşey olmaz. zaten fazla yağ konuldu mu araç fazla yağ yakar(fazlası var yaksın:) ) ve bujiler yağlanır:-(. hepsi bu.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 2000 km kullanmışsınız. bence bundan sonra da birşey olmaz. zaten fazla yağ konuldu mu araç fazla yağ yakar(fazlası var yaksın:) ) ve bujiler yağlanır:-(. hepsi bu.
Dostum inşaallah dediğiniz gibi bir sorun olmaz, normalde araçlardan anlarım ama daha önce hiç opele binmemiştim bu benim ilk opelim, forumlardan anladığım kadarı ile bu opeller biraz nazlı araçlar hatta biraz da masraflılar. Ekstra bir sorun çıkmasın diye biraz olsun içimi rahatlatmak istedim. Bu araçların huyunu suyunu daha tam anlayamadım. Belli mi olur el elden üstündür bilmediğimiz birşeyler vardır diye. ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum....Selamlar, sevgiler

HakanMert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim başıma geldi servis fazla yağ koymuş. tam 2 litreyi geçgin fazla yağ boşaltıım ve arabam sanırım bujileri yağladı gaza basınca yığılma yapıyor. birde egr hep kurum bağlatmış öyleki soba borusu gibi anlayacağın araba of gibi bişe oldu. servislere bundan sonra güvenirsem namerdim. sarı çizmeli mehmet usta bile böle yapmaz görüşmek dileği ile

skrijel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contalardan atar ama yakabilirsinde contayı benim arkadaşım 1.5 lt fazla yağ koydu aldı contayı eline fazlalık yağı karterden boşalt bence

HakanMert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skrijel sağol önerin için fazla yağı boşaltım hemde 1700 km yol yaptıktan sonra (ozaman fark ettim) çok şükür keçelerden sızan yağ veya yakma yok. araba yığılmaya başlamıştı gaza basınca EGR ve parçalarını temizledim jurum yapmıştı sanırım fazla yağı yakınca sorun biraz düzeldi sanırım bujileride temizlesem araba eskisi gibi olacak.