Serviste motor yağını çok koymuşlar....

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içim rahat etsin diyosan aldır biraz.ama benim araçta dervirli kullandığımda çok az da olsa atıyo yağ

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ fazla olursa yağı atmaya çalışır motor ve sıkıntı olur. motorun yağ eksiltmeye başlar. bence iyice ölç ve normal seviyeye düşür yağ oranını

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilere ulaşırsa işin sonu kötü biter die biliom

halim1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin dedigin olay bizim akrabanın başına da gelmişti toyota vardı onda servise gittiginde yagın tamamen boşalmasını beklemeden üstüne yag ekliyorlar ondan olabilir yagı deyiştireli kaç bin km oldu

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir vectra GT ye yağı boşalttık zannedip doldurmuşlar yağı sonra basmışlar marşa!
önce bir fokurdama başlamış, bizim elemanda deli cesareti vermiş gazı
sonra egzoztan attırtmış yağı :)
iki hafta mavi dumanla gezmiş ama motora bişey olmamış diye duydum!
ne derece doğrudur bilemem!

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman ben arabayı biraz sıkıştırayım bakalım ne olacak diyecem. Şimdide keçeyi patlatır demişsiniz, ben açıkçası huzursuz oldum. emp:) arkadaşım kitapçığa bak demişsin ama, yağ çubuğunu çekince zaten miktar fazla gözküyor kitapçıkta yazana ne hacet. valla en iyisi adamlara gidip sizin yapacağınız işin demek....Ya böyle işmi olur, memlekette ne servis kalmış ne hizmet. servisten çıkan aracın haline bak. Ben desem ki nasıl olsa araç servis gördü, şöyle uzun yolda bir yapıştırayım desem, kapatsam 140-150 ortalama demek motorda keçe conta buji falan kalmayacak. Aslında bu adamları dava etmek lazım.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çubukda fazla olduğu belli ama kitapçıkda ne kadar konulması gerekiyor diye bakmanızı eksik veya fazla yağı boşaltmayın diye söylemiştim.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah arkadaşım Z16XE motor için filtre değişimi ile birlikte 3,5 litre yağ koyulması gerekir diyor. Yağ çubuğunun max. ve min. arası için 1 litre yağ farkeder diyor. Ayrıca eğer fazla yağ koyarsanız katalitik konvertöre veya motora ciddi hasarlar verme şansınız var diye yazıyor. Benim gözüm iyice korktu doğrusu sanırım bu arkadaşlar benim motoru Z16XEP kodlu twinport motorlarlar ile karıştırdılar çünkü onlara 4 litre yağ koyuluyormuş. Sanırım bende de yaklaşık 0,5 litre bir fazlalık var. Ben şimdi ne yapmalıyım? O kadar servisçi arkadaş var birisi bir yardımcı olsa olmazmı?