Severek aldım ama sıktı artık

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Arkadaşlar,ben arabayı alalı 2 sene oldu.Aldığım ilk zamanlar farketmemiştim ama sonra yavaş yavaş hissettim ki;arabada bi çekiş sorunu ve tekleme gitmedi gitti arabadan.ilk kalkışlarda (özellikle araba doluysa) araba kalkıp hareket edinceye kadar arkadaki yada yoldan bana yol veren arabalar kesin diyolardır 'şu acemiye bak diye'.hele bide hafif yokuşsa aman Allahım,babamın 91 model bi broadwayi vardı üzülerek söylüyorum 5 basar.Neyse servise gittik, gitmedik mi kaç defa.Şu an bişey görünmüyo aynı şeyi yapınca getir dediler.Bişey dicem ama terbiyem el vermiyo.Neyse silindir kapaklarında kurum var ondan denildi.Başka biyerinde bişi görünmüyo.egr vb normal denildi.2 gün önce abim memlekete gitmek için benim arabayı aldı(onun 2000 rxt clio 1.6 hb var) esya vb fazla,rahat gidelim diye,tabiki de verdim, bende onun clio'yu aldım.Şunu söyleyebilirim 2 gündür araba sürmenin keyfii yaşıyorum.kalkışlar olsun yolda gidiş olsun, görüş açıklığı olsun keçi gibi maşallah.Bu anlattıklarım uydurma değil reel tespitlerimdir

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef ki anlattığınız gibi özellikle klima açıkken yokuşlar ızdırap oluyo ama benim sorunum katalizörden kaynaklı o sökülüp yerine alternatif birşeyler uydursak sorun düzelecek bu arada sizin araçta duruyormu katalizör ve arabanız kaç bin km de

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Muhammet kardeşim klimayı hiç bahsetmeyim onu açtığım zaman zaten yerinde sayıyor.araba 65.000 km daha ya.işe giderken herzaman çıktığım kıvrımlı bi yokuş var orda benim astrayla 3.vitesle hayatta çıkamazdım.2 gündür biraderin clioyla deniyom 3.vitesde gayet güzel çıkıyo.yav yemin ederim 2 gündür geçişlerde beklemelerde artık ben beklemiyorum,diğer arabalr bekliyo.Benim araba gazı yiyecek hızlanacak oofff inan hep diğer arabalara yol veriyodum.Katalizor vardır ama oraya hiç bakılmadı bana önerilmedi.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
clio daha hafif ve astranızla aynı motor hacminde daha seri olması çok mümkün...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımlarını yaptır 65 bin km bişey değil motorun 5/1 anca gitmiş bu durumda bu anlattığınız kadar kötü olmasa gerek başka bir dert vardır allahtan bizim konyada 1 tane bile yokuş yok düpedüz maşallah

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,ben arabayı alalı 2 sene oldu.Aldığım ilk zamanlar farketmemiştim ama sonra yavaş yavaş hissettim ki;arabada bi çekiş sorunu ve tekleme gitmedi gitti arabadan.ilk kalkışlarda (özellikle araba doluysa) araba kalkıp hareket edinceye kadar arkadaki yada yoldan bana yol veren arabalar kesin diyolardır 'şu acemiye bak diye'.hele bide hafif yokuşsa aman Allahım,babamın 91 model bi broadwayi vardı üzülerek söylüyorum 5 basar.Neyse servise gittik, gitmedik mi kaç defa.Şu an bişey görünmüyo aynı şeyi yapınca getir dediler.Bişey dicem ama terbiyem el vermiyo.Neyse silindir kapaklarında kurum var ondan denildi.Başka biyerinde bişi görünmüyo.egr vb normal denildi.2 gün önce abim memlekete gitmek için benim arabayı aldı(onun 2000 rxt clio 1.6 hb var) esya vb fazla,rahat gidelim diye,tabiki de verdim, bende onun clio'yu aldım.Şunu söyleyebilirim 2 gündür araba sürmenin keyfii yaşıyorum.kalkışlar olsun yolda gidiş olsun, görüş açıklığı olsun keçi gibi maşallah.Bu anlattıklarım uydurma değil reel tespitlerimdir
Opel servisi yerine Bosch ve benzeri servislerde aracın motor gücünü tekerleklere ne oranda verdiğini, güç kaybı olup olmadığını ölçtürmenizi öneririm. Zamanında ( 1990 Flash ) aynı şikayetlerle Renault servisinin yolunu az aşındırmamıştım. Çeşitli bahanelerle sorun olmadığını iddia edip durdular. Computest firmasında ölçüm yaptırdım, onlardan aldığım bilgisayar çıktısına göre ayarlar yaptırıp bir de en kalitelisinden buji kablolarını değiştirince araba yerinde duramaz olmuştu. İşallah faydası olur.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2000 astra sedan war ve arkadaşımdada kıyaslama yaptığın clio rxt war araba resmen at arabası astranın yanında hele o viteslerdeki oynama beni benden alıyo resmen elini vitese koyamıyo insan benim baskı balata bitik halde cliodan daha iyi gidiyo bence sen bi baskı balatana baktır şöyle işinden iyi anlayan bi ustan kurcalasın arabanı yoksa normal bi astra iyidir yani gidişi falan 1,6 motor yani uçmaz ama kaplumbağa gibide olmaz yani

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yola çıkma derken şimdi ben yola atlıyorum arkamdan 80-90 ile araba geliyo:D uzun yakcam die hevesleniyo ama hevesi kursağında kalıyor:D ortallama olrak 33000 devirde vites atıyorum ve hiç öyle bi sönüklük yaşamadım at gibi maşşalaah şahlana şahlana giidyo:D kurum temizleme yaptırdınzmı? yakın zamnda?

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yola çıkma derken şimdi ben yola atlıyorum arkamdan 80-90 ile araba geliyo:D uzun yakcam die hevesleniyo ama hevesi kursağında kalıyor:D ortallama olrak 33000 devirde vites atıyorum ve hiç öyle bi sönüklük yaşamadım at gibi maşşalaah şahlana şahlana giidyo:D kurum temizleme yaptırdınzmı? yakın zamnda?

33000 devirde mi :D