Sislere Xenon Takılırmı Takılmazmı..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun süredir yanlış bir kanı var sislere xenon takılmaz diye ama takılır bu zaten fabrikasyın xenonlu sisli suv sınıfında araçlar var binek araçlarda var

sadece sis farının mantığını ne işe yaradığını nasıl nerde kullanamanız gerekdiğini bilirseniz sorun kalmaz..
sis farı sarı renk olur çünkü sarı beyazı delen tek renkdir yani karı buzu sisi dumanı deler bu yüzden sis farları sarı olur.
özellikle araba fabrikaları sisli ülkelere karı buzu bol olan ülkelere bırakın sisleri kısaları bile koyu sarı yollatır..

o zaman sislerinizde xenon olarak doğru lümen ve kelvini kullandınızmı ve doğru rengi sislerde zararlı olarak görülen xenonlar tam aksine çok faydalı olur...

sisler için xenon kitlerinizde kullanmanız gereken değer 3000k dır golden yellow yani altın sarısı denen xenon ampülleridir..

scion05.jpg
nissan-xtrail-3000K-foglight.JPG
uploadfogs.jpg
3000K-bulb.jpg
scion03.jpg

52_1.JPG

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Sislere xenon olmaz demek yerine sislere 8000K xenon olmaz demek daha doğru olur aslında. Zaten sinir oluyorum hem merceksiz fara hem sislere xenon takan tiplere! Ayıptır ya bizimki de göz yani, sen yolu görücen diye biz kör mü olalım!

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bilgilendirme teşekkürler.
bişeylerde ben eklemek istiyorum
gözümüzün en iyi algıladığı ışık rengi sarı renktir ışığın rengi mora yaklaştıkça gözümüz daha az algılamaya başlar. sarı renk ampuller herzaman beyazlara göre daha iyi aydınlatma sağlamasının sebebi budur.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MBugra

haklsıın ama pek çok yerde bunu gördüğüm için böyle yazmayı uygun buldum yoksa en doğrusu dediğin

otto

Sende haklısın ama koyu sarıda bizim gözlere zararlı insan gözüne en güzel renk açık sarı eyazımtırak sarı olan gün ışığı rengi diye geçer o renkdir buda arabalarda 4300 k tekabül ediyor zaten araba fabrikalarınında fabrika çıkışı xenonlu araçlara standart 4300k ampül koymasının nedenide budur..

xenon firmaları ticari açılardan 6000-8000 kullanıor al benisi ve satışı var 4300 görüntü olarak halojene benziyor pek bir albenisi yok

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sisde xenon olanları sinir olurum..
hele birde sinyallere beyaz ampul takanlara:D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sisde xenon sarı olsun normal sis farı rengi sizler hep xenonnu beyaz yada mavi olarak alışık olduğunuz için anlamassınız bile dersinizki adam sislerine yüksek watt lı ampül takmış

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sislere xenon olmaz demek yerine sislere 8000K xenon olmaz demek daha doğru olur aslında. Zaten sinir oluyorum hem merceksiz fara hem sislere xenon takan tiplere! Ayıptır ya bizimki de göz yani, sen yolu görücen diye biz kör mü olalım!
şimdi bugra gardaşım benim astramda angel var junyan marka 8000k xenon takılı ama gel gorelım mercek oldugundan dolayı ışıgı kırıyo bazen şaşırıyorum farlar acıkmı kapalımı dıye hele bırde yagmur yagdıgı zaman allaha emanet gıdıyorum bu yuzden sıs farlarımada 8000k xenon taktırdım 3 gun once gercekten buzamana kadar nasıl araba surmuşum bole kendıme şaşırıyorum.bende merceklı fara xenon takana anlam veremıyorum yolu gostermıyo be arkadaşım

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hadi takalim sislere xenon lari :)

R.I.P

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bugra gardaşım benim astramda angel var junyan marka 8000k xenon takılı ama gel gorelım mercek oldugundan dolayı ışıgı kırıyo bazen şaşırıyorum farlar acıkmı kapalımı dıye hele bırde yagmur yagdıgı zaman allaha emanet gıdıyorum bu yuzden sıs farlarımada 8000k xenon taktırdım 3 gun once gercekten buzamana kadar nasıl araba surmuşum bole kendıme şaşırıyorum.bende merceklı fara xenon takana anlam veremıyorum yolu gostermıyo be arkadaşım
mercekli far derken hepsini bir tutmamak lazım.made in merdiven altı farlar(sonar-junyan-fk) mercek kaliteleri nedeniyle hiç bi zaman iyi bi aydınlatmaya sahip olmaz.ayrıca 8000k yağmurlu havalarsa koyu asfaltta pek fazla aydınlatma performansı vermez.