size demedim mi bor power hikaye diye?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) 2008/250- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. adlı firmaya ait tanıtım broşürlerin ve anılan firmanın www.nnt.com.tr adresli internet sitesinde yer alan “S 250 Gold, Marine, Nanolube, MS 250, MS 600, GBX” adlı ürünlere ilişkin tanıtımlarda yer alan “BORPOWER ® bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor´un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki Sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BORPOWER ®’nin etkinliği aktif maddelerinin (MCDP ve nanobor) nanokristal özelliklerinden kaynaklanır. Bu nano parçacıklar NNTnin üstün tecrübe ve birikimi ile benzeri olmayan nano teknolojik yöntemlerle üretilmiştir. BORPOWER ® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir (…)” şeklindeki ifadeleri ispatlar nitelikteki ‘bilimsel’ çalışmaların gerçeği yansıtmaması dolayısıyla bahsi geçen tanıtımların tüketicileri aldatıcı nitelikte olması gerekçesiyle Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik’e uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

3) 2009/447- Motor Silk Pazarlama Satış Otomotiv Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 'ye ait www.motorsilkturkey.com adresli internet sitesindeki “Boron CLS Bond Motor Yağ Katkısı” adlı ürünün tanıtımlarında yer alan; “ Avantajları: İşlem sıcaklıklarında % 30'a varan azaltma sağlar. Yüzey sürtünmesini % 80 azaltır. Yağlama sistemindeki aşınmayı % 90 azaltır. (Timken, Dört Top, Lobut ve Disk Testi) • Yağ değişme süresini en az iki katına çıkartacak şekilde akışkan oksidasyonunu minimize eder. Korozyona % 100 engel olur. Şok yükleri absorbe eder. (Aşırı yüksek EP etkeni) Karbon, vernik ve korozyonu bertaraf eder. Ekonomi: Daha az sürtünmeden dolayı yakıt tasarrufu sağlar. (Hızı 3 – 7 km . arttırır). Sınıf 8 dizel yakıtlarda % 19 tasarruf sağlar ve + 1,5 km daha hızı arttırır. • Daha az istirahat zamanı. Eski motorlarda düşen verimliliği restore eder. Motor ömrünü yeniler ve 2 – 3 kat uzatır. 100 bin mile (150 bin km.) sadece bir defa uygulanır. Yağ değişim süresini iki katına çıkartır. Çevresel: Motor içindeki kurum ve karbon atıklarının temizliğini yapar, verimli çalışmayı sağlayarak ve daha az yakıt tüketimi ile emisyon değerlerini düşürür. Motor Silk formülasyonu, doğaya zararlı olmayan ve doğada biyolojik olarak parçalanabilen bir yapıya sahiptir. Yağ kullanımında azalma sağlar. Enerjinin % 50'si sürtünmede harcanır ve Motor Silk sürtünmeyi % 80 azaltır.” şeklindeki iddiaları ispatlar nitelikte olduğu belirtilerek reklam veren tarafından sunulan çalışmaların “Boron CLS Bond Motor Yağ Katkısı” adlı ürüne ait olmayıp firmaya ait başka ürünlere veya içeriği belli olmayan ürünlere ait raporlar olduğunun anlaşılması ve bu nedenle reklamda yer alan iddiaları kanıtlayıcı nitelikte olmaması, diğer yandan; ürünün içten yanmalı motorlarda ve araçlarda kullanımı ile ilgili performansa etkisi üzerine bulunan birçok raporda değişik parametrelerle ilgili farklı sonuçların bulunması, dolayısıyla ürüne ilişkin iddiaların bilimsel çalışma bağlamında doğrulamasının yapılamaması gerekçeleriyle anılan reklamların tüketicileri yanıltıcı ve aldatıcı olduğuna, dolayısıyla da Ticari Reklâm ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğe uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanunun 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Motor Silk Pazarlama Satış Otomotiv Sanayi Ticaret Ltd. Şti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

alıntıdır...

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana demedin abi bana deseydin ben inanırdım. :p :)

bu sitede yazdım başka sitede yazdım fakat bir türlü cevap alamadım sahiplerinden hep biz yaptık biz başardık biz kullanıyoruz dediler sonrada aracımı göstermek istedim yanaşmadılar sonrada bi baktım beyfendiler eski dizellerde işe yarıyor dediler komik

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere bile denemedim gayet gereksiz bir üründü bence.Üretici firmalar tarafından bile sıcak bir yaklaşım yoktu.Zaten günümüz motorları ileri teknoloji ile üretilmiş yeterince kusursuz düzeydeler böyle bir katkıya ihtiyaçları yok diye düşünüyorum.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bende bir türlü inanamadım zaten...yani geçici bir katkısı olduğunu düşündüm...

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Neyse bende ekletmiştim sadece pisikolojik bir rahatlama olmuştu arabada ne yakıttan tasarruf edebildim nede sesten.

Külliyen yalan değilya illa bindebirde olasa bi faydası vardır :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek bir soz daha soyleme

cünkü inanırım