Motor Silk - Bor Teknolojisi

essad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor Silk nedir?
boron_clsk.jpg

Bor madeninden elde edilen, mekanik aşınmayı önleyen metal katkısıdır. Yağ katkısı değildir!

BOR:
WitheriteCaveinRockIL-full.jpg

Motor Silk'in 3 temel görevi
- Asit bazlı olduğu için ilk olarak motor içindeki bütün kurum ve karbonları temizleyerek metal yüzeyleri ilk günkü gibi açığa çıkarır.

- Motorsilk'in içinde bulunan 0.2 mikron büyüklüğündeki Bor partikülleri sürtünen metaller arasında milyonlarca bilyadan oluşan kaygan, ipeksi ve kalıcı bir raylı sistem oluşturur.

- Motorsilk motor yağının özelliklerini değiştirmez. 3500km boyunca metal yüzeyler ile kimyasal reaksiyona girer, metal tarafından emilir, sıvı halden katı hale geçerek metallerin bünyesinde Boroksit'e dönüşür. Boroksit, elmastan sonra en sert ikinci maddedir. böylece metallerin sertliği 20 kat artar. Metal yüzeylerde bulunan ve sürtünmeden dolayı oluşan mikron düzeyindeki yarık ve çizikler ortadan kalkadr.

Bu 3 temel işlev gerçekleştikten sonra motor rahatlar, sürtünmeye harcanan güç performansa dönüşür ve birçok avantaj ortaya çıkar.

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

1 kutu Motorsilk 150.000km etkilidir.
Yakıt tasarrufu sağlar(%7).
Yağ eksiltmeyi önler.
Motor ömrünü 2-3 kat artırır.
Motor yağı ömrünü 2 kat artırır.
Egzoz gazını %35 oranında azaltır.
Motor beygir gücünü 5-7 HP artırır.
Motor Tork değerini %10 artırır.
Motor ısısını dengeler ve harareti önler.
Motorda tekleme, zorlama ve gürültüyü azaltır.
Soğuk havalarda motorun çalışmasını kolaylaştırır.
Bakım, onarım, işçilik ve yedek parça giderlerinde ciddi tasarruf sağlar.
otm092020.jpg

Motorsilk'le alakalı yapılan testler ve referansları internette bulabilirsiniz...

Ürünle ilgili bir haber: http://yenisafak.com.tr/Ekonomi/?t=08.09.2008&i=138690

Ek Bilgi : Ayrıca yukarıdaki haberle ilgili olarak uzun yıllardır otodrag yarışlarında birincilik ve dereceleri olan Yusuf Altanhan firmanın yetkili distribütörüdür. Oktaykan'ın hazırladığı Honda CRX'le yarışmış ve ürünün kalitesini başarısıyla yükseltmiştir.

p1040258.jpg

Daha detaylı bilgi için:
motorsilk35@gmail.com veya 0555 967 41 45'ten ulaşabilirsiniz...

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"1 kutu Motorsilk 150.000km etkilidir." deniyor ama boş.
Ben BorPower (beyaz kutu) da, Motorsilk de kullandım. Ama hepsi boş.
İlk kullanımda şaşırtıcı bir etki ile karşılaşıyorsunuz, bu etkiyi en fazla (Borpower ile oldu) 10.000 km yaşadım. Bu km'lerden sonra motor daha çok sesli ve vitesdeyden ayağını gazdan çekince daha çok yığılmaya başladı.
Kesinlikle kimse kullanmasın, tavsiye etmem.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"1 kutu Motorsilk 150.000km etkilidir." deniyor ama boş.
Ben BorPower (beyaz kutu) da, Motorsilk de kullandım. Ama hepsi boş.
İlk kullanımda şaşırtıcı bir etki ile karşılaşıyorsunuz, bu etkiyi en fazla (Borpower ile oldu) 10.000 km yaşadım. Bu km'lerden sonra motor daha çok sesli ve vitesdeyden ayağını gazdan çekince daha çok yığılmaya başladı.
Kesinlikle kimse kullanmasın, tavsiye etmem.

bende tam tersini düşünüyorum faydalı bir ürün arkadaşlar.
aracınız 80000km ye geldiğinde bi kutu atıverin çok faydasını göreceksiniz.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150.000km etkiliyse en az 15.000de bir yağ değişiyor. Bu sıvı yapışıyor heralde pistonlara...

Ayrıca bu ne kadar? Corsa_N 80.000de demiş. Daha önce atılamıyor mu?

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faydalı değil demedim ama faydası çok kısa ve ilerleyen zamanlarda faydadan çok zararı var gibi.
Neticede Ben ikisinide kullandım, tespitlerim bunlar.
Bir arabayı drag için yarıştıracaksanız bu katkıyı koyduktan 50-60km sonra deneyin 1-2 sn fark atar, ancak 150.000km değil en fazla 10.000km bu etkiyi ancak alırsınız.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150.000km etkiliyse en az 15.000de bir yağ değişiyor. Bu sıvı yapışıyor heralde pistonlara...

Ayrıca bu ne kadar? Corsa_N 80.000de demiş. Daha önce atılamıyor mu?

bu katkının yaptığı iş silindirdeki çatlak ve aşınan yerleri doldurarak kaplaması ve oluşan kaçakların önüne geçmesidir.

bu tip ürünler yıllardan beri var fakat bunun uzun ömürlü olmasının sebebi bor olması yoksa teflon ürünlerde var onlarda aynı işi yapıyor fakat yumusak bir malzeme olduğundan bor kadar uzun ömürlü olmuyor.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu katkının yaptığı iş silindirdeki çatlak ve aşınan yerleri doldurarak kaplaması ve oluşan kaçakların önüne geçmesidir.

bu tip ürünler yıllardan beri var fakat bunun uzun ömürlü olmasının sebebi bor olması yoksa teflon ürünlerde var onlarda aynı işi yapıyor fakat yumusak bir malzeme olduğundan bor kadar uzun ömürlü olmuyor.

Anladım. Ben yağ katkıları gibi bişey zannetmiştim.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımdan sonra bende alıcam bu urunden:) malum 152.000 km de 200.000 yapacaksa belkı fazladan 20 30 bın daha yaparız:D

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi ben koyuyorum mobil 1 5w30 tam sentetik bakiyorum keyfime bana bu tür katki maddeleri biraz ürkütücü geliyor ..kullanan arkadaslara saygim sonsuz benim fikrim öyle..