Sonax Boya Koruma,Parlatma vs...

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hem kendi merakımı gidermek açısından hemde forumda bu konuyla ilgili aklında soru işareti bulunan arkadaşlara bir fikir edinmeleri açısından aracımı bugün saat 15:00"da Mersin Sonax uygulama merkezine vereceğim. Uygulama yaklaşık 3 saat sürecekmiş. Yarında aracımın uygulamadan önceki ve sonraki resimlerini ve şahsi izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım. En azından yaptırmak isteyen arkadaşlarada bir fikir vermiş oluruz diye düşünüyorum..

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin araban daha çok yeni.sonx öncesi ve sonrası fotoğraflarda bişey belli olmazki.sonaxda ne yaptıracaksın boya korumamı?kendin yapsana hem spor oluyo kas yapıyosun.alacaksın cilayı sür allah sür.am aracın sanırım siyah o kısmını atladım pardon siyahlarda sıkıntı oluyor.sana tavsiyem yapılma aşamasında başında durman.makina ile yaptırma çünkü mikron çizikler oluşuyor makina ile yapınca.birde cila artıkları kaldımı siyah aracda öbek öbek lekeler olabiliyor.fazla kullanıldığında kapı olları ve çıtalarda soyulmalar oluyo yani plastik aksamda.aklında olsun bunlara dikkat et.

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin araban daha çok yeni.sonx öncesi ve sonrası fotoğraflarda bişey belli olmazki.sonaxda ne yaptıracaksın boya korumamı?kendin yapsana hem spor oluyo kas yapıyosun.alacaksın cilayı sür allah sür.am aracın sanırım siyah o kısmını atladım pardon siyahlarda sıkıntı oluyor.sana tavsiyem yapılma aşamasında başında durman.makina ile yaptırma çünkü mikron çizikler oluşuyor makina ile yapınca.birde cila artıkları kaldımı siyah aracda öbek öbek lekeler olabiliyor.fazla kullanıldığında kapı olları ve çıtalarda soyulmalar oluyo yani plastik aksamda.aklında olsun bunlara dikkat et.
Tekin Abi Ben boya koruma,parlatma yaptıracağım. Özellikle sıfır araçlara boyanın korunması amaçlı yaptırmanın çok iyi olacağını aracı aldığım servisten söylediler. Araç daha yeniyken mutlaka yaptırın dediler. Aracımı alalı tam 2 hafta oldu. Ama tavsiyeni dikkate alıp mutlaka başında duracağım işlem sonuna kadar. Birde yaptıkları işin 6 ay garantili olduğunu söylediler. Umarım dediğin terslikler beni bulmaz :)

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekin Abi Ben boya koruma,parlatma yaptıracağım. Özellikle sıfır araçlara boyanın korunması amaçlı yaptırmanın çok iyi olacağını aracı aldığım servisten söylediler. Araç daha yeniyken mutlaka yaptırın dediler. Aracımı alalı tam 2 hafta oldu. Ama tavsiyeni dikkate alıp mutlaka başında duracağım işlem sonuna kadar. Birde yaptıkları işin 6 ay garantili olduğunu söylediler. Umarım dediğin terslikler beni bulmaz :)
6 ay garanti veriyolar ama özel şampuan ve süngerle yıkandığı zaman oluyo.sakın şu kimyasallarla yıkatma.hani süt gibi bişey sıkıyolarda fırçasız süngersiz diyolarya onlar boyanın anasını ağlatıyo özellikle siyah arabalarda.bana sorarsan bir abin olarak sonax yerine wrüth marka yada turtle marka cila al kendin sür.2 ayda bir sürdünmü misler gibi olur araban.

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin başında dur en güzeli..Tekin abi sölemiş adamlar makinayla falan yapmaya kalkarlarsa boya korumanın hiç bir anlamı yok.Elle yapılan boya koruma çok daha sağlıklı oluyor.Ben meguarsın ürünlerini kullanıyorum.Hem dış hem iç kokpitte oldukça başarılı.inşallah istediğin gibi olur....Ama herzaman derim aracınıza bir iş yaptırıyorsanız kesinlikle başında durun diye...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay garanti veriyolar ama özel şampuan ve süngerle yıkandığı zaman oluyo.sakın şu kimyasallarla yıkatma.hani süt gibi bişey sıkıyolarda fırçasız süngersiz diyolarya onlar boyanın anasını ağlatıyo özellikle siyah arabalarda.bana sorarsan bir abin olarak sonax yerine wrüth marka yada turtle marka cila al kendin sür.2 ayda bir sürdünmü misler gibi olur araban.

+1, ciladan sonra mutlaka cilalı şampuan ve süngerle aracınızı yıkatın...

Combo_Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben İstanbul'da yaptırıyorum her sene oldukça da memnunum
Özellikler Kış aylarında çok faydasını görüyorum
İmkanı olanları yaptırmasında fayda var derim

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makınayla el arasında ne fark var. siz elle ne kadar dairesel hareket yapabılırsınız ki? mantıklı (bilimsel) bir açıklaması varmı elle yapılmasının daha iyi olacağı konusunda?

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-boya korumanın o kadar az süreceğini sanmıyorum 3 saat kadar.6saat en az.normalden ince ya da az kat çıkabilirler.dikkat.
2-sünger ve cilalı şampuan şart sonraki yıkamalarda
3-makina ile daha kalıcı olur
4-plastik aksamda farklı kimyasallar kullanılır.cila boya içindir aksi takdirde çok zor çıkan iz yaparlar.
(bu iş ile ilgilenen biri olarak yazıyorum)