Sonax Boya Koruma,Parlatma vs...

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BEn daha yeni yaptırdım Autokıng te.komple bakım..Dış koruma mükemmele yakın ama mükemmel değil.Yinede koruma olunca daha bir parlak ve oturaklı gözüküyor arabanın boyası.Birde saten gibi kaygan oluyor kolay kolay da toz tutmuyor.çok iyi bir olay.bence iç koruma ve motor koruma da yaptırın.

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bunla ilgili bir başlıkta konuyu tartışmıştık biraz....linki ekliyorum...yararlı olur sizede..

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=31688
ben birkaç sonax bayisiyle konustum...yaklaşık 4saat sürüyor dediler..daha fazla süre söyleyende oldu farkın neden kaynaklandığı yorumunu yapamayacağım....özellikle diğer başlıkta da sordum iyi bir sonax bayiine yaptırmak önemli diye düşünüyorum....işi profesyonellik açısından iyi yapan....makina ile yapılıo diye biliyorum elle yapamazlar işçilik çok artar...son olarak bu hafta içinde yaptırıcam bende...

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay garanti veriyolar ama özel şampuan ve süngerle yıkandığı zaman oluyo.sakın şu kimyasallarla yıkatma.hani süt gibi bişey sıkıyolarda fırçasız süngersiz diyolarya onlar boyanın anasını ağlatıyo özellikle siyah arabalarda.bana sorarsan bir abin olarak sonax yerine wrüth marka yada turtle marka cila al kendin sür.2 ayda bir sürdünmü misler gibi olur araban.
Tekin abi tavsiyelerine harfiyen uyacağım ve verdiğin bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracımı tam 3 buçuk saatten fazla bir beklemeden sonra teslim aldım vede iş bitene kadar aracın başında bekledim. İşte gözlemlerim... :
1- Araç önce sonax marka özel bir şampuanla ve süngerle iyice yıkanıyor..
2- Araç özel makinalar yardımıyla detaylı bir iç temizlikten geçiriliyor
3- 3 Farklı kutudan alınan koruyucu madde ve cila içeren sıvıları makina ile aracın plastik aksamı hariç heryerine uyguluyorlar ve plastik aksama bulaşmasın diyede kağıt bantlarla bütün plastik aksamı bantlıyorlar.
4- Koruma işlemi uygulandıktan sonra 10 dakika kadar bekletip aracı tekrar yıkamaya alıyorlar şampuan ve süngerle arac tekrar komple yıkanıyor.
5- Aracı iyice kuruladıktan sonra 2 farklı sonax ürünüyle tekrar aracın bütün dış aksamını parlatıp boyayı koruma altına alıyorlar.
6- Jantlar ve lasikler için yine sonaxın 2 ayrı ürünü kullanılarak temizleme ve parlatma işlemi yapılıyor..
7- Aracın içi 3 farklı sonax ürünü yardımıyla temizlenip koruma altına alınıyor.
8- Araç tamamen kapalı bir odaya alınıp nano-guard dedikleri asıl koruma işlemi yapılıyor ve bu işlem bittikten sonra 15 dakika kadar araç dış ortama çıkartılmıyor.
9- Son olarak araca 104 farklı noktadan check-in yapılıp teslim ediliyor.
*** Ödeme esnasında da garanti belgesi veriliyor ben 6 aylık yaptırdım ve bunun 1 yıllığıda mevcut. Birde sonax oto şampuanı hediye ediliyor.
* * Garantinin devam etmesi içinse aracın sadece süngerle ve orjinal deterjanla yıkanması şart. Bu arada ustanın en son notu : Aracınızı kesinlikle otomatik yıkama ve köpüklü sistemde yıkatmayın diyor..(Bu nasihat bana biryerden tanıdık geliyor :) Saol Tekin Abi)
Arkadaşlar izlenimlerim kesinlikle bilgilendirme amaçlı olup sonax servisini kesinlikle tanımam etmem. Ama yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Aracın dış yüzeyinde ipeksi ve çok kaygan bir tabaka oluşuyor ve araç toz tutmuyor. Bu işlemin bedeli ise 180 ytl... Bu işlem yapılırken toplamda 12 farklı sonax ürünü kullanılıyor.. 2-3 tane resim ekleyeceğim öğleden sonra..
Saygılarımla...

Son düzenleme:

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle Güle iyi günlerde kirlet kardeşim hayırlı olsun.motoruda temizletseydin madem girdin.bi korumada ona yaptıraydın.

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekin abi tavsiyelerine harfiyen uyacağım ve verdiğin bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracımı tam 3 buçuk saatten fazla bir beklemeden sonra teslim aldım vede iş bitene kadar aracın başında bekledim. İşte gözlemlerim... :
1- Araç önce sonax marka özel bir şampuanla ve süngerle iyice yıkanıyor..
2- Araç özel makinalar yardımıyla detaylı bir iç temizlikten geçiriliyor
3- 3 Farklı kutudan alınan koruyucu madde ve cila içeren sıvıları makina ile aracın plastik aksamı hariç heryerine uyguluyorlar ve plastik aksama bulaşmasın diyede kağıt bantlarla bütün plastik aksamı bantlıyorlar.
4- Koruma işlemi uygulandıktan sonra 10 dakika kadar bekletip aracı tekrar yıkamaya alıyorlar şampuan ve süngerle arac tekrar komple yıkanıyor.
5- Aracı iyice kuruladıktan sonra 2 farklı sonax ürünüyle tekrar aracın bütün dış aksamını parlatıp boyayı koruma altına alıyorlar.
6- Jantlar ve lasikler için yine sonaxın 2 ayrı ürünü kullanılarak temizleme ve parlatma işlemi yapılıyor..
7- Aracın içi 3 farklı sonax ürünü yardımıyla temizlenip koruma altına alınıyor.
8- Araç tamamen kapalı bir odaya alınıp nano-guard dedikleri asıl koruma işlemi yapılıyor ve bu işlem bittikten sonra 15 dakika kadar araç dış ortama çıkartılmıyor.
9- Son olarak araca 104 farklı noktadan check-in yapılıp teslim ediliyor.
*** Ödeme esnasında da garanti belgesi veriliyor ben 6 aylık yaptırdım ve bunun 1 yıllığıda mevcut. Birde sonax oto şampuanı hediye ediliyor.
* * Garantinin devam etmesi içinse aracın sadece süngerle ve orjinal deterjanla yıkanması şart. Bu arada ustanın en son notu : Aracınızı kesinlikle otomatik yıkama ve köpüklü sistemde yıkatmayın diyor..(Bu nasihat bana biryerden tanıdık geliyor :) Saol Tekin Abi)
Arkadaşlar izlenimlerim kesinlikle bilgilendirme amaçlı olup sonax servisini kesinlikle tanımam etmem. Ama yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Aracın dış yüzeyinde ipeksi ve çok kaygan bir tabaka oluşuyor ve araç toz tutmuyor. Bu işlemin bedeli ise 180 ytl... Bu işlem yapılırken toplamda 12 farklı sonax ürünü kullanılıyor.. 2-3 tane resim ekleyeceğim öğleden sonra..
Saygılarımla...
Umarım anlattıklarım işine yaramıştır.hep terettütlü olduum zamanlarda bir bilenin yol göstermesini çok isterdim.terettütlerini giderim yol gösterebildiysem ne mutlu bana:Diyi günlerde kullan ve kirlet.

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle Güle iyi günlerde kirlet kardeşim hayırlı olsun.motoruda temizletseydin madem girdin.bi korumada ona yaptıraydın.
Saol salim abi.. Motor temizlemeye girmedim çnk araç daha 2 haftalık sıfır almıştım motor çok temiz diye girmedim.. Ama bambaşka oldu araç gerçektende :)

Son düzenleme:

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok saol Tekin abi. Sayende bu konuyla ilgili çok şey öğrendim. Şimdi resimleri sunuyorum size. Ben çok beğendim bakalım sizlerde beğenecekmisiniz?
hpim2066qm1.jpg

hpim2079bg3.jpg

hpim2042hp1.jpg

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saat 19.15.. Tarsus 30 derece :D

Çok güzel olmuş, kazasız belasız..