Sonax Boya Koruma,Parlatma vs...

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekin abi tavsiyelerine harfiyen uyacağım ve verdiğin bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracımı tam 3 buçuk saatten fazla bir beklemeden sonra teslim aldım vede iş bitene kadar aracın başında bekledim. İşte gözlemlerim... :
1- Araç önce sonax marka özel bir şampuanla ve süngerle iyice yıkanıyor..
2- Araç özel makinalar yardımıyla detaylı bir iç temizlikten geçiriliyor
3- 3 Farklı kutudan alınan koruyucu madde ve cila içeren sıvıları makina ile aracın plastik aksamı hariç heryerine uyguluyorlar ve plastik aksama bulaşmasın diyede kağıt bantlarla bütün plastik aksamı bantlıyorlar.
4- Koruma işlemi uygulandıktan sonra 10 dakika kadar bekletip aracı tekrar yıkamaya alıyorlar şampuan ve süngerle arac tekrar komple yıkanıyor.
5- Aracı iyice kuruladıktan sonra 2 farklı sonax ürünüyle tekrar aracın bütün dış aksamını parlatıp boyayı koruma altına alıyorlar.
6- Jantlar ve lasikler için yine sonaxın 2 ayrı ürünü kullanılarak temizleme ve parlatma işlemi yapılıyor..
7- Aracın içi 3 farklı sonax ürünü yardımıyla temizlenip koruma altına alınıyor.
8- Araç tamamen kapalı bir odaya alınıp nano-guard dedikleri asıl koruma işlemi yapılıyor ve bu işlem bittikten sonra 15 dakika kadar araç dış ortama çıkartılmıyor.
9- Son olarak araca 104 farklı noktadan check-in yapılıp teslim ediliyor.
*** Ödeme esnasında da garanti belgesi veriliyor ben 6 aylık yaptırdım ve bunun 1 yıllığıda mevcut. Birde sonax oto şampuanı hediye ediliyor.
* * Garantinin devam etmesi içinse aracın sadece süngerle ve orjinal deterjanla yıkanması şart. Bu arada ustanın en son notu : Aracınızı kesinlikle otomatik yıkama ve köpüklü sistemde yıkatmayın diyor..(Bu nasihat bana biryerden tanıdık geliyor :) Saol Tekin Abi)
Arkadaşlar izlenimlerim kesinlikle bilgilendirme amaçlı olup sonax servisini kesinlikle tanımam etmem. Ama yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Aracın dış yüzeyinde ipeksi ve çok kaygan bir tabaka oluşuyor ve araç toz tutmuyor. Bu işlemin bedeli ise 180 ytl... Bu işlem yapılırken toplamda 12 farklı sonax ürünü kullanılıyor.. 2-3 tane resim ekleyeceğim öğleden sonra..
Saygılarımla...

8inci adım yaklasık ne kadar süre aldı? ben de sonax bostancı'da arabamın basında durdum hep, 5 dakikalıgına ayrıldım ve dondugumde nano guard'ın atıldıgını soylediler. her ne kadar oradakilerin yaklasımlarını ve tavırlarını hic begenmemis olsam da yine de kimsenin gunahını almak istemem. kac dakikalık bir islem oldugunu bilmek istedim o yuzden. ama benim aracımı kapalı bir odaya falan almadılar o islem sırasında onu biliyorum.

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8inci adım yaklasık ne kadar süre aldı? ben de sonax bostancı'da arabamın basında durdum hep, 5 dakikalıgına ayrıldım ve dondugumde nano guard'ın atıldıgını soylediler. her ne kadar oradakilerin yaklasımlarını ve tavırlarını hic begenmemis olsam da yine de kimsenin gunahını almak istemem. kac dakikalık bir islem oldugunu bilmek istedim o yuzden. ama benim aracımı kapalı bir odaya falan almadılar o islem sırasında onu biliyorum.
Dostum bu işlem 65-70 dakika kadar sürdü. Zaten en uzun olan kısımda kapalı odadaki nano-guard işlemiydi. 15 dakikalık beklemeyle birlikte 85 dakika falan kapalı odada kaldı ve bende camdan izledim ne yaptıklarını. 10 dakikada nano atmaları mümkün değil. O işte bir bit yeniği var bence????

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bu işlem 65-70 dakika kadar sürdü. Zaten en uzun olan kısımda kapalı odadaki nano-guard işlemiydi. 15 dakikalık beklemeyle birlikte 85 dakika falan kapalı odada kaldı ve bende camdan izledim ne yaptıklarını. 10 dakikada nano atmaları mümkün değil. O işte bir bit yeniği var bence????

ben de kıllanmıstım zaten ama bilmedigim is gunahlarını almıyım dedim. hic guven vermiyordu zaten tavırları konusmaları yaklasımları. neyse Allah'a havale ediyorum kendilerini bu durumda. yapacak bir sey yok. saol verdigin bilgiler icin.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım astra gtc turbo gidişi nasıl? biraz ondan bahset bize :)

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de kıllanmıstım zaten ama bilmedigim is gunahlarını almıyım dedim. hic guven vermiyordu zaten tavırları konusmaları yaklasımları. neyse Allah'a havale ediyorum kendilerini bu durumda. yapacak bir sey yok. saol verdigin bilgiler icin.
Sende saol erdem.. Allah'a havale et gitsin. Burdanda duyururalım tüm arkadaşlara bostancı sonax'ın yaptığını.. aracından biraz bahsedermisin erdem birde şöyle güzel resimlerinide eklesen :)

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım astra gtc turbo gidişi nasıl? biraz ondan bahset bize :)

Sende saol erdem.. Allah'a havale et gitsin. Burdanda duyururalım tüm arkadaşlara bostancı sonax'ın yaptığını.. aracından biraz bahsedermisin erdem birde şöyle güzel resimlerinide eklesen :)

aractan gercekten cok memnunum. bikac problem cıkardı ama olur okadar. bildiginiz gibi 1.6 turbo ve 180 hp. 6 ileri. ozellikle 1 ve 2. vitesler cok iyi, koltuga yapıstırıyor yanda oturanı. henuz 220yi gecme fırsatım olmadı ancak yuksek hızlarda bile cok guven veriyor ve yola oturuyor. yol tutusu son derece iyi. cok keskin virajlarda bile banamısın demiyor. inanılmaz derecede dengeli bir arac. sport modunu pek kullanmıyorum, bekledigim kadar bir degisim gozlemleyemedim spor moduna aldıgım zamanlarda. yakıt tuketimi 12 litre civarında. bunun dısında arabanın dizaynını komple ic dıs cok begeniyorum ve 2005te ilk cıktıgından beri takip etmisimdir. ne araba alsam die 1 saniye bile dusunmedim almadan once. beni en cok cezbeden seylerinden biriyse cam tavan olayıydı. ozellikle icerden cok guzel gorunuyor ve ferahlık veriyor. sonuc olarak son derece memnunum ve tavsiye ederim. bu fiyata 0 km bukadar donanımlı ve estetik bir arac bence yok. resimlerde gorundugu gibi araba cok düz henüz. opc line body kit, ziebart cam film, deri doseme fln yaptırdım. sırada jant, yay ve renkli bilgi ekranı gibi seyler var insalah. garanti bitince de egsoz motor vs.

Ekli dosyalar

• 001 [].JPG
    001 [].JPG
    56 KB · Görüntüleme: 15
  • 006 [].JPG
    006 [].JPG
    56.8 KB · Görüntüleme: 14
  • 080808_190413 [].jpg
    080808_190413 [].jpg
    55.4 KB · Görüntüleme: 13
  • 015 [].JPG
    015 [].JPG
    22.5 KB · Görüntüleme: 12

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem verdiğin bilgiler ve resimler için çok teşekkürler. Aracın çok güzel güle güle bin. Allah kazadan beladan korusun...

Son düzenleme: