sonunda bende farlarımı temizledim

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
argerçekten çok güzel olmuş.
ben de ön farları parlatmaya verecektim ama dışı da çok çizik onun için yeni siyah far aldım.ama arka farlar da buğulu gibi aynı senin stopları parlatmadan önceki halinde.onu gidermenin basit bir yolu var mı?

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
argerçekten çok güzel olmuş.
ben de ön farları parlatmaya verecektim ama dışı da çok çizik onun için yeni siyah far aldım.ama arka farlar da buğulu gibi aynı senin stopları parlatmadan önceki halinde.onu gidermenin basit bir yolu var mı?
eğer farların ve stopların buğulu ise içersine su kaçıyordur.farın içersine buharın gitmesi için sıcaklık gerekli yanı farın sıcaklığıda yeterli olur(bir süre açık bırakki buğu gitsin). buğu gittikten sonra silikonlaman gerekli su almaması için. dışarısında solma varsa benim uyguladığım işlemi yapman gerekli diye düşünüyorum. tabi bu konuda yardımcı olacak arkadaş varsa görüşlerini değerlendirmek lazım...

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım buğu değil solma gibi duruyo.biyerden duymuştum bi sprey varmış dışardan uygulanıyormuş.var mı böylebişey gerçekten

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım buğu değil solma gibi duruyo.biyerden duymuştum bi sprey varmış dışardan uygulanıyormuş.var mı böylebişey gerçekten
fardaki solmayı giderecek sprey ben duymadım.daha kolay bi işlem olursa tabiki onu yapın. belki bilgisi olar vardır.bekleyelim bakalım.

zedd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkr ederim ''dolphin mans'' bana örnek oldunuz benim astranın da kaşları böyleydi.

Uzun zamandır fırsat bulupta yapamadığım far temizleme işlemini bugün itibari ile hallettim.sanayide konuştuğum ustalar 70-100 Tl arası fiyat istediler.onlar sadece 1500 -2000 lik zımpara kullanıp üzerine ise boyacıların kullandığı vernik uyguluyorlardı.ben ise kendim temizlemeye karar verdim. önce farların etrafını geniş kağıt bantla zımparanın kayıp kaportaya zara vermesin diye maskeleme işlemi yaptım.ön far ve arka stoplara yaklaşık 1,5 saat emek verdim ve beğendim. birde siz karar verin......ben 800-1500-2000-2500 ve 3000 lik kum zımparayı sulu şekilde uyguludım ve son olarak meguiars Plastx far cilasını meguiars sürger ile 2 kat uyguladım ve kuruyuncu pamukla sildim. sonuç aşağıda....:D:D:)