Titreme!

msyh1987

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar saygıdeğer arkadaşlar. bende 2001 model cdx vectra var. 2.0 motor. araç seyir halindeyken hiçbir problem yok maaşallah çıt ses almıyor.(normaldışı) ancak kırmızı ışıkta veya herhangi bir nedenle durduğumda sanki motor kucağıma gelecekmiş gibi bir titreme yapıyor farlar bile o kadar çok titriyorki öndeki aracın bagaj kısmında benim farlar yukarı aşağı gidip geliyor. bu sorunu daha önce yaşamış bir arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim. ya da bir bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum teşekkürler

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar saygıdeğer arkadaşlar. bende 2001 model cdx vectra var. 2.0 motor. araç seyir halindeyken hiçbir problem yok maaşallah çıt ses almıyor.(normaldışı) ancak kırmızı ışıkta veya herhangi bir nedenle durduğumda sanki motor kucağıma gelecekmiş gibi bir titreme yapıyor farlar bile o kadar çok titriyorki öndeki aracın bagaj kısmında benim farlar yukarı aşağı gidip geliyor. bu sorunu daha önce yaşamış bir arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim. ya da bir bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum teşekkürler

dizel gibi gürültülü çalışma gibi birşey de var mı ?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benzer sorun bendede vardı bir çok usta debriyajdan kaynaklandığını söylemişti. fakat periyodik bakımlarını yaptığımda sorun kendiliğinden düzeldi. yani filtreler bujiler ve yağ.. tabi hepsini orjinal gm kullandım.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kulakları,takozları da sebep olabiliyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artı yanlış hava(manifolt) ateşleme,egr. boğaz temizliği rolanti temizliği, triger sente ayarı bunlara bak
öenmlisi akşıma geldi kartet havalandırması karterden gelen üst kapağa giden boru ve hortum temizlensin aklıma sonradan geldi affınıza sığınıyorum

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert kardeşim triger kayışı sıkı yapılırsa ötmeden belli eder artı hoş değil plastik gergilere zarar verir trigere zarar verir

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert kardeşim triger kayışı sıkı yapılırsa ötmeden belli eder artı hoş değil plastik gergilere zarar verir trigere zarar verir

750km oldu triger değişeli ve gösterdiğim usta çok gergin kayış ötüyo dedi, pencere açık mahallede araçların yanından geçerken çısır çısır ötüyor, tekrar ayarlatayım, teşekkür ederim

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdx ve titreme denildiğinde aklıma direkt olarak balans şaftı geliyor. sağlam bir opel motor ustasına gösterin derim.