Toyota Corolla kullanmış olanlara bir sorum olucak

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla'lar, Astra 1.6'ları kesinlikle kalkışlarda yer. Ama viraj tutuşu olarak astra, toyotanın önünde corolla yüksek hızlarda çok güven vermiyor.
Ama bazı arkadaşlar 2.0 vectraları geçtiğini yazmışlar kısa mesafede. Corolla'lar 1. viteste gerçekten çok atiktir. Ama iyi kavrama tekniği ile 2.0 vectra b her koşulda corollayı yer.
Aksaray yolunda arkadaşın 2004 corollaya kalkışta nal toplattım. 98 cd ile..

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanrım oda ha şimdi arıza ışıgı yanacak acaba hangi sensör arıza yapacak vs vs. den dolayı stres yaptıgından...[/quote]
:alkis: Bu cümleye katılmamak bazen elde değil... Adamlar her tarafına sensör doldurmuşlar.. :D

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyotanın performansı konusunda söylenenlere katılıyorum fakat, kullanım rahatlığı konusunda ben arabamdan çok memnunum :good: . Uzun yolda da, şehir içinde de gayet konforlu. Ayrıca iç ve özellikle dış gürünüm olarak toyotaya fark atar :cool:

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Şimdi hocam asıl soru şu corollanın astraya ilk kallışta fark atacağı kesin herkesin kanısıyla soru şu biz mevcut arabalarımızı çok yüklü masraflar yapmadan onlarla atışmaya değer duruma getirmek için ne yapmamız lazım ve ne kadara patlar bize ör: port polish yada kat iptali, eger iptali vs.. ustalarımız bu konuda ne diyecekler şimdiden cvplar için çok teşekkür ederim ben sırf bu ilk kalkış atikliğini artırmak için için nanochanger almayı düşünüyorum iyi diyorlar bu alet için...

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben onu bunu bilmem motordan cok fazla anlamasamda opelle toyota arasında en basta konfor ve gorunus olayi var. opelin sekli var en basta. kendi arabam diye soylemiyorum vectra b muthis bi tasarim nerde toyota da oyle arac :) kimseyi kızdırmak istemem bu da benim sahsi dusuncem. ayrica toyota kısa mesafede gecer ona bisi diyemem ama uzun mesafede opel fark atar bundan eminim. ayrica 215km hizla giderken opelin yolu nasil tuttugunu biliyorum.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 Astra Twinport kullanmadım fakat 2002 1.6 Otomatik Corrolla Sedan araç kullandım bu haftasonu. Performans olarak aradım astramı. Çok hantal geldi.. muhtemelen otomatik oluşundandır..

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence burda en önemli faktör sürücü benim amcamın toyotası corollası var bir hafta antalyaya gittik iki araba ama işimiz acildi o yüzden olabildiğince hızlı gittik, arabaların ikisindede şöför ile birlikte 5 kişi var bu halde bile iki arabanında ortalama hızı 130-140 falandır,toyota virajlarda gerçekten savruluyordu ve virajlara bizden 20-30 kmh yavaş girmek zorunda kalıyordu ki bu toyotanın amortisörleri yola çıkmadan önce yeni değğişti bakım yaptırmıştı amcam yola çıkmadan önce. yani uzun yolda viraj performansı ve yüksek süratde hızlanması astraya göre düşük ama başka bişey var antalyaya geldiğimizde toyotayı ben kullanmaya başladım fark ettimki toyotanın 1. vitesi bizimkinden çok daha hızlı bizm astralarda öyle değil eee tabi bu serilik diğer 2 vitesede yansımış araba gerçekten çok seri 0-100 ü kesinlikle astradan daha iyi ayrıca astraların egr valfi denilen baş belası arabaların düşük devirlerdeki performansını oldukça düşürüyo bu yüzden bence bi astra 0-100 de toyotayla yarışamaz ama 100 den sonrada astra kendini göstermeye başlar

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben onu bunu bilmem motordan cok fazla anlamasamda opelle toyota arasında en basta konfor ve gorunus olayi var. opelin sekli var en basta. kendi arabam diye soylemiyorum vectra b muthis bi tasarim nerde toyota da oyle arac :) kimseyi kızdırmak istemem bu da benim sahsi dusuncem. ayrica toyota kısa mesafede gecer ona bisi diyemem ama uzun mesafede opel fark atar bundan eminim. ayrica 215km hizla giderken opelin yolu nasil tuttugunu biliyorum.

Vectra b'nin corolladan tasarım,şekil vs. daha iyi olduğunu yazmışın. Ama toyotanın kısa mesafede 2.0 aracı geçtiğini söylemişin. 1.6 gl'leri için bi şey diyemem, corollaya karşı ağır kalıyor ama 2.0 b kasa oldukça çevik bi araç ve corollayı tokatlar. Tecrübeyle sabittir. :good:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lütfen kaltık, tokatladık, yarıştık, gibi forum kurallarına uymayan yazılar kullanmayalım arkadaşlar;)

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 98 corolla xei vardı 1.6. 5 sene bindim ve corolla kadar sorunsuz bir araba görmedim. Motoru süper bir kere 1.6 opeller zaten yetişemez de 2.0 lerinde yetişmesi çok zor corollaya. ama iç dizaynı, şekli ve güvenliği açısından opeller toyotalara göre çok üstün.